Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Ahlaki çürüme * Kredi kartı - 2: Kredi kartının Hükmü * Çağının Fetö'sü Celaledddin Rumî'den Sadece Bir Not * Dönüşmek ve Dönüştürmek * Trump’ın Kudüs’le imtihanı * Arakan'da 16 cami yıkıldı * Kudüs için ne yapmalıyız? * Filistinlileri açık bir çatışmaya çağırıyorum * ABD'nin PYD'ye verdiği silahlar Türkiye'ye yöneliyor * 'Kudüs kararıyla ABD savaşı barışa tercih etti'

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 18282
Toplam 404352670
En Fazla 606285
Ortalama 154156
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0
.: Yazarlar :.

 
Mezarlıkta Hortlayan Barbarlık
15/09/2017 - 22:49

Kenan Alpay

Mezarlıkta Hortlayan Barbarlık

 

 

Hiçbir değer salt tepeden inme yöntemlerle hayatı belirleyemiyor. Hukuk devleti olmak için hukuk toplumu da olmak gerekiyor. Adalet ve merhamet devletin asli kimlik ve künyesi olsun istiyorsak toplumsal ilişkilerde adalet ve merhameti azami ölçüde koruyup kollamak ve geliştirmek mecburiyettir. Aynı durum masun, dokunulmaz, korunmuş alanlar için de geçerlidir. Kur’an-ı Kerim toplumsal ilişkileri hukuk çerçevesinde tanzim ederken bu ölçüyü “hürmetler karşılıklıdır” (Bakara Suresi/194) hükmüyle beyan eder bize.

İnsan olmaktan doğan ve hiçbir surette ihlal edilemeyecek haklar üzerine tartışmak mümkün ancak şimdilik gerek yok. Ancak bazen öyle olaylarla karşı karşıya kalıyoruz ki “böylesi bir sapkınlık, bu türden bir kudurganlık nereden ve nasıl zuhur etti?” diye esefle hayıflanmadan edemiyor insan. Bireysel bir sapma olsa tedavisi veya tecziyesi için sağlık veya emniyet birimleri derhal harekete geçerek bir çözüm üretebilir. Eğer aksi bir duruma yani sapma kitlesel ve sürekli nükseden bir saldırganlığa dönüşürse alınacak tedbirlerin daha kapsamlı ve köklü olması zarureti doğar tabiatıyla. Çünkü bütün bir vücudu ölüme sürükleyecek sosyal kanser vakası gelip kapıya dayanmış demektir.

Cenazeye Tecavüz Eden Güruh

Bu can sıkıcı giriş önceki gün HDP’nin tutuklu milletvekillerinden Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenaze merasimi dolayısıyla yaşanan son derece çirkin ve tehlikeli bir hadiseyle alakalı. Çünkü ortaya çıkan manzara yıkıcı bir çürümenin göstergesidir. Hatun Tuğluk’un cenazesine katılmak üzere Aysel Tuğluk Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nden özel bir izinle ve jandarma eşliğinde Ankara’ya geldi. Önce Batıkent’teki Cemevi’nde HDP’li bazı milletvekili ve parti yöneticilerinin de katıldığı bir merasim yapıldı. Ardından cenaze Gölbaşı İncek mezarlığına getirildi.

Enteresan olan Hatun Tuğluk’un cenazesi mezarlığa getirilmeden önce öfkeli ve saldırgan bir kalabalığın mezarlığı kuşatmış olmasıydı. Mezar açılmış, yakınları cenazelerini doğal olarak bir an önce defnetmek istiyor ancak tehditler ve saldırılar altında mezarlıkta cenaze merasimi yapmak hiç de kolay olmuyor. Traktörden kamyona kimi araçlarla İncek mezarlığına adeta seferberlik emri almışçasına öfkeli bir kalabalık intikal ediyor. “Buraya terörist cenazesi gömdürmeyiz, burası Ermeni mezarlığı değil” tarzı söylemlerle cenazeyi mezardan, yakınlarını mezarlıktan söküp atmaya girişen bir barbarlığa daha önce bu topraklar ve bu toplum şahit olmuş muydu acaba?

Hadise büyüyor ve nihayet polis devreye giriyor. Ancak makul, mantıklı ve kanuni hiç bir dayanağı olmayan söz konusu saldırgan kalabalığı dağıtmak, mukavemet edenleri gözaltına alıp savcılığa sevk etmek yerine polis sadece olayların büyümesine engel olmakla vazifeli değil ki! Cumhuriyet Savcılığı, Ankara Valiliği ve en önemlisi İçişleri Bakanlığı bu çirkin ve tehlikeli saldırganlığın önünü almakta bir hayli gecikiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun verdiği teminata rağmen aile yaşanan gerilim üzerine cenazesini İncek’e defnetmekten vazgeçti. Neticede seksen yaşına dayanmış ve hakkında hiçbir suçlama, soruşturma dahi olmayan Hatun Tuğluk’un cenazesi defnedildiği mezarlıktan çıkarılmak durumunda kaldı. Sonra tekrardan Batıkent’teki Cemevi’ne getirilen cenaze tekrar kefenlenip Tunceli’ye doğru yola çıkarıldı mecburen. Nihayet Hacı Bektaş-ı Veli Cemevi’ndeki töreni müteakip Asri Mezarlığa defnedilebildi.

Formalite Beyanlar Kaosa Hizmet Eder

Sadece Hatun Tuğluk’un cenaze merasimine değil aslında bu ülke ve toplumun hukukuna rezilce bir saldırı yaşandı İncek Mezarlığı’nda. Sadece kanuna değil bir arada yaşama iradesine tecavüz edildi orada. Bu rezilce saldırıyı orada engellemek, merhumeye ve yakınlarının hukukuna sahip çıkmak zorunda olan mülki ve adli irade yıkıcı bir barbarlığın önünü açmıştır ne yazık ki. Ankara Valiliğiadli ve idari işlem başlatmadan önce gerekli ve zaruri olan güvenlik tedbirlerini alamamış anlaşılan. Açıklamada bahsi geçen “20-25 kişilik grubun sataşması” karşısında devlet nasıl aciz ve seyirci kalır? Mafya gibi, çete gibi, sokaklarda terör estiren gruplara karşı takınılacak bu gibi gevşek hatta müsamahakâr tutumlar önü alınamaz toplumsal çatışmalara zemin hazırlayabilir. 

Terörle mücadele etmekle, şiddeti siyaset tarzı haline getiren siyasi yapıyı bloke etmekle cenaze töreni ve mezarlıkların masuniyetini ihlal etmek bambaşka şeylerdir. Cenazeye, mezarlığa saldırı doğrudan doğruya “halkı kin ve nefretle birbirine düşmanlığa sevk etmek” suçudur. Cenazeye ve mezarlığa saldırmakla camiye, mescide, cemevine, kiliseye, sinagoga saldırmak arasında hiçbir fark yoktur. Zaten toplumsal kırılmaları hızlandırmak, kaosu büyütmek ve kitleleri akıldışı her türlü şiddete teşvik etmek için öncelikle hedef alınacak mekânlar buralardır. 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın konuya dair açıklamasında yaptığı “saygısız, faydasız ve kardeşlik hukukunu zedeleyecek davranışlar” vurgusu meselenin siyasal ve toplumsal ehemmiyetini tasvir etmiyor ne yazık ki. Kınamak, lanetlemek ve cezai işlem sürecini hatırlatmak daha stratejik bir çıkış yapılmalıydı. İnanç, kültür ve medeniyet değerlerimizle bağdaşmaz türü değerlendirmeler eğer sıkı bir takibe, gerekli cezanın işletilmesine yön vermezse formaliteden öteye işlev görmez. 

HDP’nin PKK’ya yardım ve yataklık yapmasından, ayrışma ve şiddeti teşvik etmesine değil temsil ettiği tüm mevcut ve potansiyel suçlarla hukuk çerçevesinde mücadele edilmelidir elbette. Ancak bu gibi barbarca, kışkırtıcı ve düşmanlaştırıcı saldırganlıklara asla geçit verilmemelidir. Temsil ettiği karakteristik özellikler bakımından bu saldırganlık bütün bir topluma kast eden ırkçı-faşist bir düşmanlaştırma operasyonunun anlamlı bir parçasıdır. Suç ve suçlularla mücadelede “durumdan vazife çıkarma” hakkı kimseye tanınmamalıdır. Olayın gelişim seyri, azmettirenlerden örgütleyenlere kadar tüm yönleriyle aydınlatılmalıdır. Unutmayalım ki “Milliyetçi duygularla harekete geçen öfkeli kalabalıkların önünü alamıyoruz” gibi mazeretlere geçit veren siyaset, emniyet ve yargı bürokrasisi bu ülke ve toplumun telafisi imkânsız acılar yaşamasını film gibi seyrettiler. Yanlışlar tekerrür etmesin. 

 

yeni akit


2847

 

Yorum Ekle

Yazdır
 

YORUMLAR

RAST HABER.COM

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 12/12/2017 - 12:19 İrade ve istikamet savaşı
8 08/12/2017 - 19:19 Kudüs’ü bu duruma düşüren aktörler
8 05/12/2017 - 18:05 ‘Hukuku Dolanmanın Bedeli’ mi Dediniz?
8 01/12/2017 - 19:42 ‘Tercih Değil Mecburiyet’ de Olsa Şantaj Sürüyor
8 24/11/2017 - 15:59 Bir Talihsizlik Eseri midir Troller?
8 21/11/2017 - 22:41 Haydar Baş’ın Müjdelediği Hidayete Kavuşanlar
8 17/11/2017 - 15:50 Mesih Atatürk’ü Pavlus İnönü’den Kurtarma Planı
8 31/10/2017 - 16:50 Gazi’yle Kucaklaşma ve Kemalizm’le Yenilenme Çığırı
8 24/10/2017 - 19:36 Seçimle Geleni Müstafi Sayarak Açılan Yol
8 20/10/2017 - 18:55 ‘Devlet’, Coşkulu Bir Kerkük Destanı mı Yazdı?
8 17/10/2017 - 13:29 İran Güven Aşılıyor ve Tutuyor
8 13/10/2017 - 18:32 Türkiye Batı’dan uzaklaşıyor mu, itekleniyor mu?
8 10/10/2017 - 13:26 Kerkük ve Afrin’e İdlib Üzerinden Uzanmak
8 06/10/2017 - 17:11 Ayrılık Nasıl Çözüm Olur, Ne Zaman Krize Dönüşür
8 03/10/2017 - 12:59 Sen ne güzel komşumuzdun...
8 30/09/2017 - 18:53 Ambargo Tuzağını Kolaylaştıran Seferberlik İklimi
8 26/09/2017 - 14:54 Tüm Oyun ve Tuzakları Amerika Kurmuyor
8 22/09/2017 - 18:27 İkinci İsrail veya Beşinci Tahran
8 15/09/2017 - 22:49 Mezarlıkta Hortlayan Barbarlık
8 12/09/2017 - 16:55 Kasırga Yaklaşırken; Tahkime mi, Tasfiyeye mi Yönelmeli?
8 08/09/2017 - 18:56 ‘Avrupasız Türkiye veTürkiyesiz Avrupa’ İçin Yeni Rota
8 05/09/2017 - 14:04 Ne varlığımızı ne de namusumuzu size borçluyuz
8 29/08/2017 - 12:59 Kucaklayıcılık ve Kuşatıcılığın Sınırları
8 25/08/2017 - 13:06 Racon Kesimi ve Atlet Kreasyonu Kriterleri
8 22/08/2017 - 14:58 Tuzak ve Kuşatmayı İran’la Aşma Seçeneği
8 15/08/2017 - 16:01 İdlip’i kim, kimler hesabına özgürleştirecek!
8 08/08/2017 - 14:28 Devleti Kemalizmin, siyaseti Bahçeli’nin inhisarına terk etmek
8 04/08/2017 - 15:47 ‘Gazi Paşa Hazretleri’nin Ruhu Şerifleri İçin
8 01/08/2017 - 20:14 Genç Ölümlerle İmtihan Olmak
8 21/07/2017 - 19:16 Musul ve Kudüs’ten Körfez’e
8 18/07/2017 - 12:20 Kazanımlarımızın Üzerine Gölgeler Düşürmeden
8 07/07/2017 - 16:34 Bağlayıcı Değilse de Kesinlikle Provokatif
8 04/07/2017 - 12:53 CHP’yle Mücadelede Kemalizmden Medet Ummak
8 27/06/2017 - 19:19 Mübarek Söylem’in Seküler Hayatı
8 20/06/2017 - 18:29 Aydınlık-Cumhuriyet çelişkisi
8 13/06/2017 - 15:02 Adaletin üzerine damatların gölgesi de düşünce
8 09/06/2017 - 16:49 Katar’ın Geleceği ve Körfez’in Akıbeti
8 06/06/2017 - 16:00 Amerika ve Körfez’in Katar Ablukası
8 02/06/2017 - 18:06 Metal yorgunluğu nasıl aşılacak?
8 30/05/2017 - 19:58 Askeri Darbeler ve Akademinin Haysiyeti
8 23/05/2017 - 14:36 Diyanet’e ‘Siyer Haftası’ Operasyonu
8 21/05/2017 - 13:44 İzin istiyorum
8 16/05/2017 - 12:41 Erdoğan-Trump Zirvesinde Duruşlar Netleşir mi?
8 12/05/2017 - 16:40 Amerika-PKK İttifakına Karşı Türkiye’nin Seçenekleri
8 05/05/2017 - 17:22 Siyaset, Sırat-ı Müstakim ve İslamcılık
8 02/05/2017 - 14:01 Söz Konusu Vatansa Hiçbir Şey Teferruat Değildir
8 25/04/2017 - 15:07 Üsluptan önce usul, esas ve hedefleri konuşalım?
8 21/04/2017 - 17:46 Geciken Mıntıka Temizliği Bunalıma Dönüşmeden
8 18/04/2017 - 14:47 Güçlü Bir Özeleştiriyi Mecbur Kılan Zafer
8 14/04/2017 - 20:31 Ümidi Büyütüp Güçlü Kılmak İçin
8 14/03/2017 - 21:52 Kronik Nefret ve Korku Avrupa’yı Hızla Çürütürken
8 10/03/2017 - 14:48 Antalya Zirvesi: Sembol ve Süreçler
8 07/03/2017 - 15:45 Amerika ve Rusya’nın vereceği güvence
8 03/03/2017 - 14:44 Suriye’deki Konuşlanma Biçimleri
8 24/02/2017 - 11:24 Siyasal Aklı ve Ahlakı Travmalara Ezdirmemek
8 17/02/2017 - 17:04 Körfez’le Askeri İşbirliği İmkan ve Kapasitesi
8 14/02/2017 - 19:51 Şantaj ve Provokasyon Diplomasisi
8 07/02/2017 - 16:07 Toplumsal İradenin Göstergesi
8 03/02/2017 - 13:17 Türkiye’nin Yeni İmkân ve Riskleri
8 31/01/2017 - 12:43 Şangay’ın kerametleri
8 27/01/2017 - 11:16 Ekonomi, Terör ve de Ahlak
8 24/01/2017 - 14:28 Heveskâr Olduğunuz Komitacılıktır
8 20/01/2017 - 11:35 Selametin Değil Rezaletin Habercileri
8 13/01/2017 - 16:34 Dünyanın İmrendiği Dönem ve Değerler
8 10/01/2017 - 12:47 Kontrollü Darbe, Kontrolsüz Kemalist Kadrolar
8 06/01/2017 - 19:30 Laiklik Feveranı ve Suriye Yalpalamaları
8 30/12/2016 - 17:01 Ateşkes Kırılgan, Nusayri Cuntası Muhkem mi?
8 20/12/2016 - 19:22 İran’ın İşgal ve Katliamlarını Nasıl Tanımlamalı?
8 16/12/2016 - 12:31 İran ve Rusya’nın Zaferi
8 13/12/2016 - 13:32 Halep’i Beşiktaş’tan Bombalayan Konsorsiyum
8 09/12/2016 - 11:11 Bileşenler eksik, failleri meçhul kalmasın
8 06/12/2016 - 11:47 Endişeli Avrupa’nın Karmaşık Duyguları
8 02/12/2016 - 11:18 Nurdan Şahin’e kim kulak verecek?
8 29/11/2016 - 18:31 İstikamet ve Rejim Tartışmasının Ufku
8 25/11/2016 - 18:03 Fırat Kalkanı Harekatı Halep’e de uzanır mı?
8 22/11/2016 - 20:47 Şanghay Beşlisi: Alternatif mi, Dengeleyici mi?
8 17/11/2016 - 16:23 Avrupa’nın Türkiye Üzerindeki Yaptırım Gücü
8 10/11/2016 - 12:22 Öldü ve herkes gibi o da hesap verecek
8 07/11/2016 - 14:36 Şantaj ve Şiddet Siyasetinin Güvenceleri
8 20/10/2016 - 22:28 Siyaset ve Diplomasiyi İktidarsızlıktan Kurtarabilmek
8 17/10/2016 - 12:56 Amerika ve İran’a Yakın, Türkiye’ye Irak mıdır?
8 10/10/2016 - 14:06 Lejyoner Ruhun Denge Mantığı
8 06/10/2016 - 14:18 İllegal ve işgalci olan kim?
8 03/10/2016 - 20:09 Vazifemiz Hesaplaşmak, Fingirdeşmek Değil!
8 29/09/2016 - 13:50 ‘Direniş Cephesi’nin Mimar ve Mücahidleri
8 26/09/2016 - 13:34 Kod Adı: ‘Kılavuz Karga, Kaos Forever’
8 22/09/2016 - 12:51 Suriye, Neden Suriyelilerin Değil?
8 29/08/2016 - 20:25 Makas zaten açıktı, zararı yok!
8 25/08/2016 - 16:31 Diplomatik açılım ve askeri operasyon
8 22/08/2016 - 19:32 Barbarlık Yarışı İstikamet Belirlemek Adına Süratlendi
8 18/08/2016 - 12:42 Eski ve Yeni Türkiye’nin Kurucu Değerleri
8 11/08/2016 - 12:00 Türkiye-Rusya İlişkileri: Oyun Kurucu Kim
8 08/08/2016 - 13:16 Direnişin ideolojik ve sosyolojik temelleri
8 04/08/2016 - 12:36 TSK’dan Tasfiye Edilecekler Listesi
8 28/07/2016 - 13:58 Akim Kalan İhtilal Sahibini Arıyor
8 25/07/2016 - 11:47 Batı’nın ‘Ilımlı İslam’ Maskeli Cuntası Çökertildi
8 21/07/2016 - 14:10 15 Temmuz Darbesinin Paydaşları
8 18/07/2016 - 11:50 Tutunamayan Darbe ve Zincirlenemeyen Halk
8 14/07/2016 - 14:37 Ne Siz Muhacir Olun Ne de Biz Ensar!
8 14/07/2016 - 14:36 İmkansızı Talep Eden Gerçekçi Kim?
8 14/07/2016 - 14:35 Stratejik Konseptin Önceliği
8 14/07/2016 - 14:32 Kazanımlara Ağlama, Kayıplara Sevinme Tuhaflığı
8 27/06/2016 - 14:58 Brexit Kimi, Nasıl Etkiler?
8 23/06/2016 - 17:38 İsrail ve Rusya’yla Nasıl Anlaşılır?
8 20/06/2016 - 12:13 Aydınlanma Savaşı İçin Kurtarılmış Liseler İleri
8 30/05/2016 - 19:17 Amerika’nın Yeni Partner ve Hedefleri
8 26/05/2016 - 14:44 Siyasal İslam’a Veda, Laik İslam’a Merhaba!
8 23/05/2016 - 13:56 İsrail Seviciliği Bağlamında Fabrika Ayarları
8 19/05/2016 - 23:09 Bombalı Krater ve Kriter
8 12/05/2016 - 20:52 Türkiye’nin İsrail’le ortak çıkarı olabilir mi?
8 05/05/2016 - 19:29 Siyaset, Meçhul Vatanseverlere Havale Edilirse
8 28/04/2016 - 17:12 Laiklik: Tartışmak Yasak, Benimsemek Mecburi!
8 25/04/2016 - 20:56 Balyoz ve Ergenekon ‘Kumpas’tan mı İbaretti?
8 21/04/2016 - 14:00 Terbiye Edebilme Vazife ve Salahiyeti
8 14/04/2016 - 15:46 ‘Yüzleşmesi Zor Bir Hatıra’
8 11/04/2016 - 12:42 Kutuplaşma mı, ‘Yol Haritası’ Savaşı mı?
8 07/04/2016 - 20:12 Faşizmin Sol-Alevi Cephesi
8 04/04/2016 - 20:44 TSK İsyan Etse, AB ve ABD Diş Geçirebilse
8 31/03/2016 - 12:39 ‘Kahrolsun Kültürel Soykırımcı TOKİ!’
8 28/03/2016 - 18:54 ‘Edepsiz Diplomasi’ Kimin Ekmeği?
8 25/03/2016 - 00:27 AB ve NATO’nun Kalbi Neden Sıkışıyor?
8 21/03/2016 - 21:08 Yıkıcı tehdit ve ‘içeriden üretilen korku’
8 17/03/2016 - 14:25 Barış değil savaş istiyorlarsa...
8 14/03/2016 - 14:54 AKP Karşısında Dik Duramayan ve Eğilen AB
8 10/03/2016 - 13:33 Mülteci Krizi: Türkiye Değil AB Tökezliyor!
8 03/03/2016 - 13:48 Hümanist çetelerin ilerici despotizmi
8 22/02/2016 - 17:54 Madem Beyaz Saray inanmadı…
8 18/02/2016 - 18:19 İran’ın Cürümlerini ‘İsrail Nefreti’yle Perdelemek
8 15/02/2016 - 13:03 ‘Oyuna Gelmeyelim’ Oyunu
8 08/02/2016 - 13:20 Atatürk Portresini Koruma Seferberliği
8 04/02/2016 - 13:23 ‘Uyuyan Hücre’ ve Yoğun Bakımdaki Adalet
8 01/02/2016 - 19:42 İtirafçı Demokrat: ‘Sandıktan Çıkan Kötülük
8 28/01/2016 - 13:19 Rojava’da Müzahir, Cenevre’de Muhalif
8 25/01/2016 - 14:31 Kapitalist Hayat ve Folklorik İslam
8 21/01/2016 - 18:15 ‘Silahlı Biçimlere Bürünen Tartışma’
8 19/01/2016 - 00:28 Militan akademi ve şiddetin kronikleştirilmesi
8 14/01/2016 - 11:36 Akademik Barikat, Bilimsel Ajitasyon
8 11/01/2016 - 20:10 İran’la Çatışma, Suud’dan Uzak Dur!
8 28/12/2015 - 19:45 Yeni Tehdit Algısı: ‘Taşralı İslamcılığı’
8 24/12/2015 - 21:43 Brüksel Aktarmalı Washington-Moskova Seferleri
8 21/12/2015 - 12:43 Esed’e Razı, İsrail’e Mecbur Edebilirler mi?
8 17/12/2015 - 12:07 İşgali Hak, Tedbir Almayı Suç Sayan Çarpık Bakış
8 14/12/2015 - 21:53 Rusya’nın selameti, Putin’in zaferi için okunan hutbeler
8 10/12/2015 - 17:12 Bölgesel Kuşatmanın Aktörleri
8 07/12/2015 - 12:25 Askeri eğitim ve destek verme hakkı
8 30/11/2015 - 12:04 Minare Değil de PKK ve Bileşenleri Dört Ayaklı Sanki!
8 23/11/2015 - 08:30 Kurşun Gibi Ağır Fakat Kafdağı Gibi Uzak
8 16/11/2015 - 10:57 Acı ve İnfial Paris Merkezli Yaşandıkça
8 09/11/2015 - 10:14 Aydın ve siyasetçilerden öteye paradigma iflas etti
8 02/11/2015 - 07:51 Tuzaklar Boşa Çıkarıldı, Halk Kazandı
8 29/10/2015 - 08:46 Toplumun Siyasete Vereceği Yol Haritası
8 26/10/2015 - 16:21 Fabrikasyon Romanlarla Aydınlanma Hülyası
8 22/10/2015 - 15:44 TÜSİAD’ın AB Krizi
8 19/10/2015 - 11:09 Tehlikeli yalnızlık kesmedi, iç savaş isteriz!
8 15/10/2015 - 12:06 Çok Boyutlu İşgal
8 12/10/2015 - 10:29 Devrimci Halk Savaşı ve Kanlı Meydan
8 08/10/2015 - 15:05 Mehdiy-i Muntazar’ın Ortodoks versiyonu
8 05/10/2015 - 12:06 Canavarca hislerle cinayet ve nitelikli hırsızlık
8 01/10/2015 - 13:11 Suriye, Afganistan mı olur, Çeçenistan mı?
8 28/09/2015 - 11:30 İran yetmedi, Rusya da sahada
8 21/09/2015 - 22:21 Siyasal Paradigmalar Savaşı
8 07/09/2015 - 12:07 Halkımız ‘İşgal ve Katliam’ı Neden Göremiyor?
8 03/09/2015 - 13:18 Duyuru
8 31/08/2015 - 13:27 Akıl Erdirilemez Bir ‘Seçim Ruleti’
8 27/08/2015 - 11:05 İflasa Sürüklenmek İstenen Siyaset
8 24/08/2015 - 12:50 Aydınlar Cehennemi: Karanlık Çökerken
8 21/08/2015 - 11:20 Tünelin Sonundaki Demokratik Özerklik
8 10/08/2015 - 10:40 Asimetrik Savaşın Entelektüel Kanadı
8 06/08/2015 - 10:06 Kıskanç Diktatörün Şahsi Hesap ve Hevesleri
8 27/07/2015 - 10:48 Demokrat Gerillaların Barış Seferberliği!
8 23/07/2015 - 16:10 PKK ve MLKP Suriye’ye Neden Girdi?
8 21/07/2015 - 09:41 Çözümsüzlük Bayramı Coşkuyla Kutlanıyor
8 16/07/2015 - 11:14 İran’daki Dönüşümün Resmileşmesi
8 13/07/2015 - 11:00 Dogmatik Strateji: Türkiye Girmesin, İran Çıkmasın
8 06/07/2015 - 10:59 Seküler Siyasetin Transseksüel Karakteri
8 02/07/2015 - 11:16 Son Kara Ütopya: Ahlaksız ve Şerefsiz Toplum
8 30/06/2015 - 00:07 Suriye’ye Seyirci Kaldıkça Kabaran Fatura
8 18/06/2015 - 19:54 Kuşatmanın şiddetlenen mahiyeti
8 15/06/2015 - 21:34 Alt Yapı-Üst Yapı Çatışmasında Son Durum
8 11/06/2015 - 07:58 Sahibi Olmayan ‘Zafer’ Aslında Neye İşaret Eder?
8 08/06/2015 - 11:04 Koalisyon mu, Erken Seçim mi?
8 04/06/2015 - 11:28 Türkçü/Kürtçü/Atatürkçü Cephe’ye Geçit Ver/me!
8 28/05/2015 - 12:48 Üç parçalı koalisyona uyanmak
8 25/05/2015 - 13:05 Kemalist rejim değişmesin mi?
8 21/05/2015 - 13:56 Askeri Cunta ve İdamlardan Medet Umanlar
8 18/05/2015 - 12:33 Sisi cuntası yalnız değildir
8 14/05/2015 - 11:39 Şantaj ve Şeref
8 11/05/2015 - 12:03 Esed ve Sisi, kaç yüz Kenan Evren eder?
8 07/05/2015 - 13:36 Türk/Kürt Ulusu ve İbrahim Milleti
8 04/05/2015 - 17:04 ‘Teşbih’in Kodları ve Kanlı Musluk Göstergesi
8 27/04/2015 - 13:06 Eğitimin fıtratında Kemalizm mi var?
8 23/04/2015 - 12:36 Anketler, İlk Hedefiniz Koalisyon!
8 20/04/2015 - 13:17 Toplum koalisyon mu satın alır, kaos mu?
8 16/04/2015 - 18:18 Silahlı Propagandanın Demokratik Bileşenleri
8 09/04/2015 - 12:43 Tasfiyenin ilk merhalesi
8 06/04/2015 - 12:45 İran’a Lozan’da çizilen rota
8 02/04/2015 - 20:15 Becerikli Bay ‘Muhaberat’ın Partnerleri
8 30/03/2015 - 12:46 Yemen’deki Savaşın Vekâlet ve Asalet Boyutu
8 26/03/2015 - 12:26 Gerilim stratejisi kontrolden çıkarsa
8 23/03/2015 - 12:07 Statüko güçleri Libya’da sahnede!
8 19/03/2015 - 12:08 ‘Büyük Şeytan’la ortaklığın irfani ve inkılabi çerçevesi
8 12/03/2015 - 09:44 Suriye Sadece Ağlamıyor, Direniyor da!
8 09/03/2015 - 12:44 Irak ve Suriye’de savaşa ve işgale evet koordinasyonu
8 05/03/2015 - 12:19 Diliniz KABA, Vicdanınız TAŞ
8 02/03/2015 - 12:34 İhtiyar Keçilerin ‘Balans Ayarı’ Saplantısı
8 26/02/2015 - 13:56 Seyrelen şantaj ihtimalleri mi sizi çileden çıkarıyor?
8 23/02/2015 - 12:59 Hocalı katliamı ve kronikleşen milliyetçilik krizi
8 19/02/2015 - 10:12 Vahşeti Pazara, Acıyı Markaya Dönüştüren Fırsatçılık
8 16/02/2015 - 12:12 Ne Tatlı Bir Telaştır İttifak Arayışları Mevsimi
8 12/02/2015 - 14:44 Mücadeleyi siyasete mi tercih etti?
8 09/02/2015 - 13:13 29 yıl hapis az, 1 yıl denetimli serbestlik çok
8 05/02/2015 - 13:21 Belediyelerin Alevi Açılımı
8 02/02/2015 - 16:25 Sürecin Dinamik Aktörü Kim Olacak?
8 29/01/2015 - 15:31 İmitasyon Atatürk’ün Maceraları
8 26/01/2015 - 14:00 İlk Hedef: ‘Meclis’in Riyakâr Fareleri’
8 22/01/2015 - 12:48 Demokratik Şehir Gerillası
8 21/01/2015 - 10:44 Ah Şu Çılgın Fransız Muhipleri
8 19/01/2015 - 12:26 Tanrı veya İleri Demokrasi Adına Öldür/mek
8 12/01/2015 - 11:50 Kesin Çözümünüz Charlie Hebdo Olmakta İnat mı?
8 08/01/2015 - 15:14 Tükenişin İlanı mı, Devrimci Mücadele mi?
8 05/01/2015 - 12:24 Anket sonuçları sahaya sürülürken
8 01/01/2015 - 13:06 Kandil’den Ayrı mı Nanik Yapıyorlar?
8 29/12/2014 - 12:49 Laik Kürdistan’ın Tehcir ve Tecrit’ten Geçen Yolu
8 25/12/2014 - 13:18 Demokrasileri de Sorgulama Teknikleri de İleri
8 22/12/2014 - 14:03 Siyasi sürecin istikameti
8 18/12/2014 - 23:15 Tümden Rest Çekilen ‘Tango Mantığı’dır
8 15/12/2014 - 12:58 Sizin örfünüzde harakiri var mıydı?
8 11/12/2014 - 12:32 Klişe polemik ve endişelerin ufku
8 08/12/2014 - 12:20 Psikolojik Bariyer ve Harekâtların Tasfiyesi
8 04/12/2014 - 12:51 Beklenen Film, Beklenen Son!
8 01/12/2014 - 14:13 Hizaya çekmek için mi geliyorlar?
8 27/11/2014 - 12:44 Kara propagandaya ortak olma yarışı
8 24/11/2014 - 11:24 Berbat bir iflasbilançosunun arka planı
8 20/11/2014 - 12:18 Dersim Harekâtı’nın mantık boğan karakteri
8 17/11/2014 - 12:24 Sünniler borçlu, Aleviler alacaklı mı?
8 10/11/2014 - 11:07 Kim iflas ediyor, kim kazanıyor?
8 07/11/2014 - 10:50 PKK-HDP’nin Soyunduğu Yeni Rolün Koordinatları
8 06/11/2014 - 13:15 PKK-HDP’nin soyunduğu yeni rolün koordinatları
8 03/11/2014 - 10:31 İmam Humeyni İyi Ayakkabıcıdır, Ya Siz?
8 30/10/2014 - 10:04 Mezhep Savaşı, Yabancı Savaşçı ve Emperyalist Müdahale
8 27/10/2014 - 10:13 ABD’nin Başağrısı Kronik, Üzüldünüz mü?
8 23/10/2014 - 17:40 Bir Kanton Uğruna Amerika’nın Müttefiki Olmak!
8 20/10/2014 - 13:15 Halka “Nerede bu devlet?” dedirtmeden
8 16/10/2014 - 12:24 Tehdit ve şiddetle barış sağlatma siyaseti
8 13/10/2014 - 11:13 Türk ve Kürt Ulusolcularının Yankeeleşmesi
8 09/10/2014 - 14:54 Kobani’yi koruma ve kollama görevi kimin?
8 02/10/2014 - 12:23 Tezkere’nin Muhteva ve Hedefi
8 29/09/2014 - 13:25 Kobani Miyopisi’yle Bölgenin Stratejik Analizi
8 25/09/2014 - 12:40 Üzerinize düşen görev
8 22/09/2014 - 13:39 Tecebbür’e gerek yok, diplomasi var ya!
8 15/09/2014 - 11:49 NATO’nun Eski ve Yeni Müttefiki
8 11/09/2014 - 12:04 Müseccel Av Sahası: Irak ve Suriye
8 04/09/2014 - 12:12 ‘Kurumlar Arası Mutabakat’ı Özleyenler Parmak Kaldırdı!
8 01/09/2014 - 18:03 Muhacirlerin ‘Kusuru’ Ulusolcu Nefreti (P)aklar mı?
8 28/08/2014 - 12:20 Çıkmaz sokak sakinleri için son çağrı!
8 25/08/2014 - 09:30 Kimin endişe ve vesveselerine tercüman oluyorlar?
8 21/08/2014 - 10:30 Heykelleri Yarıştırıp İnsanları Savaştıran Ulusalcılık
8 18/08/2014 - 12:36 ‘Mesaj Alınmıştır’ Değil, ‘Mesaj Verilmiştir’ Dönemi
8 14/08/2014 - 09:45 ‘AKP’nin İyiliği İçin’ Teklif Yarışı
8 11/08/2014 - 10:47 Vatandaş Makbul Değil ki Seçimi Makbul Olsun!
8 07/08/2014 - 11:27 Resmi İdeolojisi ve Bürokratik Oligarşisi Ekmel
8 04/08/2014 - 10:53 İran ve Suudi Arabistan’ın İsrail’le Ortak Paydası
8 28/07/2014 - 09:52 Bayram Mesajları Kimi Üzer, Kimi Sevindirir?
8 24/07/2014 - 10:54 Demokratik İsrail, Orta Doğu Bataklığı’nı Kurutuyor
8 21/07/2014 - 12:35 Panik yapmayın, İsrail kafa kesmiyor ki?
8 17/07/2014 - 11:28 Muhacir’lerin Yurdu Ensar’ın Yurdu Olmasın mı?
8 14/07/2014 - 11:48 Filistin’e değil kendimize ağlayalım
8 10/07/2014 - 11:12 Füzeler, goller kadar kederlendirmiyor
8 07/07/2014 - 11:21 Tuhaf Siyasetçilerin Acayip Talepleri
8 05/07/2014 - 10:45 Anıtkabir’le Fatiha Arasında Kimlik Tercihi
8 23/06/2014 - 10:03 Balyoz Hayal, Ergenekon Hayalet miydi?
8 19/06/2014 - 11:28 Çıkış yolu, sağ Kemalist restorasyon mu?
8 16/06/2014 - 12:04 ABD Planı ve Şii Hilali Çökerken
8 09/06/2014 - 11:04 Reklam ve Sanatta ‘Edep Ya Hu!’ Sökmüyor mu?
8 05/06/2014 - 11:15 O Çocukların Meskeni Dağlardır, Dağlar!
8 02/06/2014 - 10:24 Son Kara Ütopya: ‘Her Kürt Gerilla Doğar!’
8 29/05/2014 - 14:49 İsrail’in Aldığı Mesaj Kimleri Gerdi?
8 26/05/2014 - 10:59 Devrim güneşi Okmeydanı Dağları’ndan mı doğuyor?
8 22/05/2014 - 12:01 Masalı Kes, Yeter!
8 19/05/2014 - 13:25 Sabotaja Karşı Muhakeme ve Muhasebede Israr
8 15/05/2014 - 06:58 Devlet Aklında Köklü Değişim İçin Soma Perspektifi
8 12/05/2014 - 07:12 Devlet Protokolü ve Terbiyesine İtirazımız Var!
8 08/05/2014 - 08:28 Küme Düş(ürül)menin Fazileti
8 05/05/2014 - 08:29 Taziyenin altında kimler kaldı?
8 01/05/2014 - 07:39 ‘İpe Çekme’ tercihi kimlerin iflasını işaretliyor
8 24/04/2014 - 06:59 Şeytanlaştırma Temrininden Medet Umma Ayıbı
8 21/04/2014 - 08:24 Kürdistan’a Şeriat Lazımsa Onu da
8 17/04/2014 - 07:32 Yeşil Ergenekon ve Pembe Ötüken Analizleri
8 14/04/2014 - 07:43 Jale (Niye) Tesettüre Gir(din?)
8 10/04/2014 - 08:36 Diplomat veya Pulitzerli Kılavuzlar
8 07/04/2014 - 08:00 Darbenin Eskisi-Yenisi, Ulusolcusu-Cemaatçisi
8 03/04/2014 - 08:34 Kediler Cehennemi
8 31/03/2014 - 07:45 Toplum Tuzağı Bozdu
8 27/03/2014 - 08:07 Müflislerin Feryadına Hazırlıklı Olun
8 24/03/2014 - 09:33 Kim, Kimi Madara Edecek?
8 20/03/2014 - 08:00 Oylar AKP’ye Mekruh, MHP ve CHP’ye Vacip Oldu
8 17/03/2014 - 08:49 Yeni Sınıf: Proletarya+ Burjuvazi+FG Cemaati
8 13/03/2014 - 08:58 Yüzleşme ve Hesaplaşmanın Tasfiyesi mi?
8 10/03/2014 - 07:33 Ölçüsüzlük zalimleştirir!
8 06/03/2014 - 09:21 İşgali Faili Meçhul Kılan Devrimcilik
8 03/03/2014 - 09:06 Paralel Evren’e Karşı Sanat
8 27/02/2014 - 08:07 28 Şubat’ın Ruhu 17 Aralık’ta Hortladı
8 24/02/2014 - 12:55 Muhaberat cumhuriyeti doğuyor mu, ölüyor mu?
8 20/02/2014 - 09:12 Balçık Hangi Sıvacının Elinde?
8 17/02/2014 - 08:36 Varlığınız Tacizlere Armağandı Zaten
8 13/02/2014 - 07:47 Adaletsiz Din/dar ve Siyaset/çi
8 10/02/2014 - 10:30 Şefkat Tepe’nin Uzman Çavuşları
8 06/02/2014 - 08:22 Topyekûn Seferberlik Çağrısı
8 27/01/2014 - 07:01 Manidar Sarkaç: TÜSİAD ve TUSKON
8 17/11/2010 - 07:20 Gerileme mi, Kazanım mı?
8 01/11/2010 - 08:09 Törenler Cumhuriyeti’nden Geriye Kalan
 
 
 
 
1 -


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat