Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Ahlaki çürüme * Kredi kartı - 2: Kredi kartının Hükmü * Çağının Fetö'sü Celaledddin Rumî'den Sadece Bir Not * Dönüşmek ve Dönüştürmek * Trump’ın Kudüs’le imtihanı * Arakan'da 16 cami yıkıldı * Kudüs için ne yapmalıyız? * Filistinlileri açık bir çatışmaya çağırıyorum * ABD'nin PYD'ye verdiği silahlar Türkiye'ye yöneliyor * 'Kudüs kararıyla ABD savaşı barışa tercih etti'

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 17816
Toplam 404352204
En Fazla 606285
Ortalama 154156
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0
.: Yazarlar :.

 
Ebu Garip ve Guantanamo’daki ABD Cürümlerine Ortak mı olacağız?
17/07/2017 - 11:25

Hamza Türkmen

Ebu Garip ve Guantanamo’daki ABD Cürümlerine Ortak mı olacağız?

 

Dün gece, küresel emperyal lobilerle iltisaklı hale gelen FETÖ’nün Türkiye’de kalkıştığı darbe macerasının yıl dönümüydü.

Kemalizmi; Ordu, Emniyet, MİT ve Hariciye içinde açıkça savunup sekülerliği de batini çerçevede içselleştiren bu güruh, bir yıl önce Türkiye tarihinin en kanlı darbe kalkışmasını gerçekleştirmişti. Ama ilişki ağlarımız içinde bizde oluşan kanaatlere göre de, yargı sürecindeki iddianamelerden de anladığımıza göre de dış bağlantılarıyla ve İncirlik Üssü’ndeki NATO subayları ile plan ortaklığı içinde kotarılan bu darbe girişimine karşı Türkiye Müslümanları ve ülkenin erdemli-onurlu ve İslam’a saygılı insanları canlarıyla, kanlarıyla, ruhlarıyla ve terleriyle karşı durdular.

İşte bu direnişi ve kazanımları meydanlarda milyonlarca insan 15 Temmuz Direnişi’nin 1. Yıl Dönümü’nde okunan Kur’an ve selalarla, yapılan konuşmalar ve çalınan anlamlı ezgilerle büyük bir coşku içinde kutladılar.

O gece daha yetkililerden herhangi bir çağrı olmaksızın Boğaz Köprüsü’nün Anadolu yakasını tank ve ZPT’lerle tutan darbeci askerlere karşı binlerce Müslüman tekbir sesleriyle barikatlar oluşturmuştu. Hainler insanımızın üzerine G3, snepir ve tank atışlarıyla müteaddit defalar ateş açtılar. Ama “12 Eylül gibi, 28 Şubat gibi yeni zilletlere boyun eğmeyeceğiz”, “ya şehid oluruz ya gazi” bilinciyle gittikçe güçlenen direniş çözülmedi ve sabaha karşı darbeciler teslim alındı. Geride sadece Boğaz Köprüsü ayağında 36 şehidimiz yüzlerce yaralımız vardı.

İşte 15 Temmuz Direnişi’nin Yıldönümü toplantısı, ilk kez kitlesel tarzda şimdiki Şehidler Köprüsü’nde yapıldı. Milyonlar köprü girişinden Çamlıca sırtlarına kadar uzanıyordu. R. T. Erdoğan alana şehid çocukları ve yakınlarıyla Ömer Karaoğlu’nun “Şehid Tahdında Rabbe Gülümser” ezgisiyle giriş yaptı.

Konuşmasının İslami boyutunu “şehid”, “tekbir”, “Kur’an”, “sela” kavramları güçlendiriyordu.

Tabii ki ümmetin, toplumun ve Türkiye’deki kazanımların berhava edilmesine; dini kavramların tahrif edilmesiyle ve yalan haberler üretilmesi (mürciflik) sonucu telakkilerimiz üzerinde spekülasyonlar oluşturulmasına; ayrıca CHP Genel Başkanı’nın FETÖ ve küresel emperyal lobilerin kullandığı gibi bu darbe girişimine, daha sonradan da OHAL ilan edilmesinden sonraki hale “Kontrollü Darbe” demesine -yapılan bir ankette “kontrollü darbe” iddiasına katılmayanların oranı %92,5- haklı tepkiler gösterildi.

Tabii ki övgülerimizde de eleştirilerimizde de adaleti elden bırakmamalıyız.

Resmi alanda mer’i anayasal resmi kimliklerle adaleti sağlamanın imkanları ile sivil alanda İslami kimliğimizle adalet anlayışımızı özgür kılma imkan ve mücadelemiz tabii ki aynı şeyler değil.  Ama medeniyetimiz hayattan uzaklaşınca onun kodlarından da iyice uzaklaşmış sistemlere mahkum olundu. Bu sistemlerde resmi veya sivil alanda yer alan Müslümanlara ve nefsimize yönelttiğimiz övgümüzü de abartmamalıyız; eleştirimizi de müzmin bir muhalif ruhla muhatabımızı veya nefsimizi batırmak için değil iyiye yöneltmek ve iyiyi hatırlatmak için yapmalıyız.

Ancak  ilk andan itibaren 15 Temmuz direnişine katılan ve toplumsal düzeyde bir varoluş diriliği ortaya koyan Müslümanların beklentileri vardı. Bu beklentiler doğrulutusunda 15 Temmuz’dan sonraki sürecin,  direnişin temel kodlarıyla uyumlu şekilde gidip gitmediğini müzakere etmek bir karalama eğilimi değil, eksiğimizi söküğümüzü dikme arzusudur.

Kolay değil. Sistemin bütün kurumlarına sızmış, sızmıştan öte vaziyet almış, gizli kripto ilişkiler zinciriyle çalışan, içlerinde Aralık 2016’da Rusya Büyükelçisi Karlov’a suikast düzenleyebilecek tarzda fedailer (ya da Haşhaşiler) olması büyük ölçüde gösteriyor ki, vakii bir hareketin gövdesini kesmekle, kök bırakan yapısını kısa vadede ortadan kaldıramayız.

Ama darbeye karışmış veya yardım ve yataklık yapmış FETÖ örgüt üyesi olarak tutuklanan veya gözaltına alınanlarlardan hangisi (hainlik boyutuyla) üyedir? Hangisi (ibadet boyutuyla) cemaat mensubudur? Hangisi (ticaret boyutuyla) çıkarcı-tüccardır?

Bir de yargının içinde ki Kemalist batıcıların ve Türkçü ulusalcıların fırsattan istifade bürokrasi kademesindeki bazı yetkin Müslümanları, FETÖ’cülük sepeti içine koyup mağdur etmeleri vakıası da söz konusudur. Bu düzeydeki mağduriyetlerin kısa zamanda giderilmemesi de İslami camia da sıkıntılara neden olmakta, özellikle tahkik eğilimli gençlerin ve naif insanların da temiz vicdanlarında yırtılmalar oluşturmaktadır.  Bu konuların bazı şakşakçılar tarafından geçiştirici genellemelerle örtülmesi dava bilinci yokluğundan; veya bazı yazarlar  ve tv konuşmacıları tarafından dile getirilemiyor olması da, büyük ölçüde dile getirmelerinde terslenecekleri ya da işlerini kaybedecekleri korkusundan kaynaklanmaktadır. Bu tür tutumlar hainlere kin tutup tavır almak sorumluluğu yanında, adaletsizlik yapmama ilkemizle bağdaşmıyor. 15 Temmuz Direniş ruhumuzun kodları bizi liberal, milliyetçi, diktacı asabiyelerin adalet spekülasyonuna değil; İslam’ın vahyi ölçülerine götürmelidir.

R. T. Erdoğan 15 Temmuz Direnişi’nin en önemli kahramanlarından birisiydi. Ama Erdoğan’dan reel siyaset içinde dikkat etmesini istediğimiz İslami kodlar, onu, R. Gannuşi’nin örnekliğini gösterdiği gibi kritik konularda bir söz söylemeden veya karar almadan önce İslami çerçevede akil insanlarla istişare etmeye sevk edebilmelidir. “Millet”in ortak ruhunu ve ümmet maslahatını düşününce bu gereklilik kaçınılmaz. Ama ulusalcı vatan, tarih, devlet çıkarları MHP’nin de hoşnut kalacağı şekilde düşünüldüğünde “nesnellik”ten bazı tavizler de verilmektedir. Örneğin bizler Türkiye Müslüman halkları ilk Osmanlı tarihinden bu yana 1400 yıllık bir İslami yürüyüş serüvenimizin olduğunu biliyoruz. Ve ilk Osmanlı tarih kitaplarının hiç birisinde de “2 bin yıllık bir Devlet Geleneği” diye vahyi ölçülerle de bağdaşmayan bir anlatıya yer verilmemiştir.

Mesela 15 Temmuz Direnişi’nin yıldönümünde Erdoğan’ın çoşkun hitabetini de sevinç içinde dinlerken, birden Vahşi ABD Emperyalizmi’nin ABD başta olmak üzere tüm insan hakları örgütlerinin karşı çıktığı ve Müslümanların da nefret ile yaklaştığı Guantanamo’da tutuklu Müslümanlara giydirilen “tek tip elbise” olayına FETÖ’den tutuklu insanlar için göndermede bulunması hayret uyandırmıştır.  Erdoğan bu konuyu gündeme getirirken, daha önce bir maslahat ve hukukilik incelemesi yapmadığını  da konuşmasında açığa vurdu. Diyor ki: Şu anda (o hainlerin) iyi günleri, geçen gün Sayın Başbakanımızla da konuştum, artık bunlar mahkemeye çıkarken Guantanamo’da olduğu gibi bunları da tek tip elbiseyle çıkaralım, tek tip elbiseyle.”

Barak Obama’nın bile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Guantanamo’daki tek tip zulmünü ve adli çarpıklığı gidermek için kampanya yaptığı ama ABD derin güçlerini aşamadığı bu gayri insani durumu gündeme getirmesi oldukça garibimize gitti.  Erdoğan’ın tüm ümmet coğrafyasında ve dünyada dikkat çekecek bu tarz konuları yeterince istişare etmeden dillendirme yanlışına düşmemesi çok önemli.

15 Temmuz Darbesi’nde silah kullandığı bilinen bir tutuklunun mahkemeye -kimden ve nasıl aldığı tartışmasıyla birlikte- “Hero”  yani “Kahraman” yazan bir tşört  ile gelmesi tabii ki hak ve adalet arayışı peşinde olan herkesi ve bütün Müslümanları kızdırmıştır. Bu yüzsüz ajitatör ihanetini adeta kahramanlık gibi gündeme getirince; hem Erdoğan tahrik edilerek kaotik politikalar anaforuna çekilmek istenmiştir; hem de bu aceleci hüküm sömürgeci ABD dış politikaları cürümlerini iç yargı konumuz haline mi getiriyoruz sorusunu gündemleştirmiştir.

Guantamano”, “denetimsiz yargı”, “tutuklulara tek tip kıyafet” ABD emperyalizmin kötü örnekleridir.

Öncelikle tabii ki “Suçustü Davalar” ayrı ayrı ve hızlıca görülmelidir. Suçlu görülen tutuklular arasında hata yapılan kişi var mıdır değil midir ayıklanmalıdır. Ve “Hero Tşörtü” gibi gösterilere mahal vermeden suçlular mahkum edilmelidir. Tek tip elbise konusu da, ancak bu terör suçlusu kapsamına giren darbecilerin suçları tescillendikten sonra onlar için bir “tazir cezası” mahiyetinde düşünülebilinir. Ama suçu kesinleşmemiş hiçbir mahkuma tek tip elbise formu düşünülmemelidir. Türkiye hangi şartta olursa olsun yaptığı icraatlerde kendi üzerine ABD’nin Ebu Garip İşkencehanesi ve Guantanamo zulümhanesinin imajlarını pis bir eteket olarak takmamalıdır.

Erdoğan aynı gün ve yerde yaptığı konuşmasında “Türk milleti aman dileyene ne kadar merhametliyse, ihanetinde ısrar edene de o kadar şedittir” dediyse, öncelikle Cemaat’in veya Örgüt’ün darbeye bulaşmış ticaret erbabına tövbe kapısı açık tutulmalı, hele FETÖ ile iltisaklı hale gelmemiş Hizmet Cemaat’nin ibadet boyutlu kişileri basit suçlamalarla, FETÖ koğuşlarına gönderilip çevreleriyle birlikte militanlaştırılmamalıdırlar.

Ayrıca FETÖ örgütüyle herhangi bir bağı olmadığı halde  FETÖ’cülerin çirkin ihbarı veya Kemalist veya ırkçı bürokratların ön yargılı suçlamalarıyla haksız yere tutuklu bulunan veya işinden açığa alınan yüzlerce Müslüman bulunmaktadır. Bu kişileri dinleyen yetkililer olsa bile, mağduriyetlerin giderilmesi için on binlerce dosyaya tek tek bakılma sırasını beklemeleri gerekmektedir.  

Bildiğimiz 1960 darbesinden bu yana yaşanan darbe ortamlarında gerçekleşen bu tür asılsız iftira ve ihbarlarla canı yanan insanlar hep olmuştur. Ama 15 Temmuz gecesi hiçbir çağrı olmadan direniş saflarına koşanlar arasından da iftira veya yanlışlık sonucu FETÖ'cülükle suçlanıp bu mağduriyetleri yaşayanlar var; veya varsa öncelikle bu kardeşlerimizin mağduriyetinin giderilmesi için İslami kuruluşlar veya diğer değişiyle STK’lar mutlaka ortak bir yol açmalıdırlar.

 

 

haksöz


5263

 

Yorum Ekle

Yazdır
 

YORUMLAR

RAST HABER.COM

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 17/07/2017 - 11:25 Ebu Garip ve Guantanamo’daki ABD Cürümlerine Ortak mı olacağız?
8 04/08/2016 - 10:43 Türkiye Tarihindeki Bütün Darbeciler Atatürkçüdür ve Kemalisttir
8 19/07/2016 - 11:34 İç ve Dış Vesayetten Kopma Çabalarının Bedeli Ve 15 Temmuz 2016 Direniş
8 19/04/2016 - 14:16 19. Yüzyıldaki Islah Çabalarının Zaafları ve Olumlulukları
8 05/04/2016 - 13:05 Islah Çabalarının Tarihsel Sürekliliği
8 01/04/2016 - 15:52 Islah Tasavvuru, İnkılâb ya da Köklü Değişim
8 18/03/2016 - 17:44 Cemaleddin Afgani’nin Direniş Örnekliği
8 02/12/2015 - 15:44 Gazetenin Gidişatı ve Aradığımız Ölçüler!..
8 30/11/2015 - 12:03 Diriliş Postası Nedir veya Neydi?
8 28/11/2015 - 09:47 Suriye Üzerinden Kur’an’ı ve İslam’ı Protestanlaştıramaya Hayır!
8 25/11/2015 - 07:58 Ulustan Ümmet’e Yürüyebilmek…
8 23/11/2015 - 08:28 Türklük – Türkiyelilik
8 18/11/2015 - 09:54 Sosyoloji mi, Vahyi Ölçüler mi?
8 16/11/2015 - 09:30 Küresel Adaletsizliği Aşabilir miyiz?
8 14/11/2015 - 08:39 G20’ye Nereden Gelindi?
8 09/11/2015 - 08:10 Gülenci Fedailer ve Mehdilik
8 07/11/2015 - 07:15 Halk ve Ümmet İçin mi; Devlet İçin mi?
8 04/11/2015 - 09:53 Sevinç ve Teyakkuz
8 02/11/2015 - 07:50 Ümmetin Kazanımı! Yeni Sınavlara Hazır mıyız?
8 31/10/2015 - 09:53 Kim Neye Sevinecek?
8 28/10/2015 - 11:07 Üst Kimliğimiz ve Alt Kimlikler
8 26/10/2015 - 15:00 Medenileşmenin Hangi Yolundayız?
8 24/10/2015 - 09:43 Vesayet Projeleri Tutar mı?
8 21/10/2015 - 12:32 Her Gün Aşura Her Yer Kerbela!..
8 19/10/2015 - 10:44 Hangi Taraftasınız?
8 17/10/2015 - 11:21 Yolumuzdaki Dikenler...
8 14/10/2015 - 11:31 Ellerimizi Ayrıştırmak İsteyenler Kim?
8 12/10/2015 - 08:57 BAYRAK Temsil Aracı mı, Vesayet Dayatması mı?
8 10/10/2015 - 12:09 Güncel Kavramlardaki VATAN hangisi?
8 07/10/2015 - 08:56 İslami Uyanış ve MİLLET Kavramı
8 05/10/2015 - 10:12 Güncel Kavramlardaki MİLLET Hangisi?
8 03/10/2015 - 10:40 Suriye’de ABD mi Rusya mı?
8 01/10/2015 - 11:10 Bizim Devletimiz Hangisi?
8 28/09/2015 - 10:34 Güncel Kavramlardaki Devlet Hangisi?
8 23/09/2015 - 10:05 Sistem İçi Araçlar ve Kimliksel Yeterlilik!..
8 05/09/2015 - 12:05 Türkçülük ve Kürtçülük Şirkine Boyun Eğmemek
8 01/09/2015 - 11:47 Gençlik ve Yön Bilgisi
8 29/08/2015 - 10:52 Gençlerin Adalet ve Anlam Arayışı
8 27/08/2015 - 11:03 Gençlerin Yönelimi ve Siyaset
8 24/08/2015 - 12:01 Uyanış Süreci, Bilinç Süreci
8 22/08/2015 - 10:35 Barış’ın Dili mi, Şeytani Yönelim mi?
8 19/08/2015 - 11:03 Risale-i Nur ile Abduh veya Kutub Vurulur mu?
8 17/08/2015 - 10:41 Said Nursi, Abduh’un Talebelerine Karşı mıydı?
8 15/08/2015 - 10:28 Dünya R4BİA Günü
8 12/08/2015 - 10:43 Eski Said’le Yeni Said’i Niçin Ayrıştırıyorlar?
8 10/08/2015 - 09:33 Salih Özcan ve Birinci Said’i Yenilemek!..
8 08/08/2015 - 19:47 Kardeşliğin Yolu…
8 06/08/2015 - 09:13 HDP’li Eski İslamcı Dindarların Hali!..
8 29/07/2015 - 10:09 Batı-Dışı Özneleşmenin Düşmanları...
8 28/07/2015 - 10:41 Niyetleri Farklı, Yöntemleri Benzer ve İğrenç...
8 23/07/2015 - 16:04 Kürt Sorununda Tillo-Norşin Ekseni
8 21/07/2015 - 09:38 Diriliş hamlemiz ve sürecimiz!..
8 15/07/2015 - 10:30 İslamcılık eleştirilerindeki niyet!..
8 13/07/2015 - 10:54 İslamcılığın kökü ve değişimi
8 10/07/2015 - 09:23 İslamcılıkda Islah Dili…
8 08/07/2015 - 10:12 Zaaflar Sosyolojisi mi, Salihler Çizgisi mi?
8 06/07/2015 - 10:06 İslamcılık Gelişiyor mu, Tükeniyor mu?
8 01/07/2015 - 11:02 İslamcılık mı Bitti, Aydınlar mı Devşirildi?
8 29/06/2015 - 23:32 Devlet, Hükümet, Muhalefet Ruhu
8 26/06/2015 - 10:34 Eski İslamcılar ve Beşeri Hevesleri
8 19/06/2015 - 07:46 Ramazan: Sabır, Direniş, Zafer…
8 15/06/2015 - 21:35 Çözüm Sürecindeki Şaşkınlık Aşılmalıdır!..
8 12/06/2015 - 08:18 Öznemizi Özgün Kılabilmek!...
8 11/06/2015 - 08:00 Adalet ve özgürlük için
8 07/06/2015 - 23:01 Yenilgi Hepimizin, Yeni İmtihanlara Hazır mıyız?…
8 05/06/2015 - 10:53 Barikatları Aşmanın Yolu!..
8 04/06/2015 - 11:26 Seçimler ve Ümmetin Geleceği
8 03/06/2015 - 10:07 Seçimler Arifesinde Nasihatleşme…
8 02/06/2015 - 10:30 Tarafınız Belli Olsun!...
8 29/05/2015 - 11:45 Müslüman Kürtler ve Kürtçüler
8 27/05/2015 - 10:54 Aleviler Kimin Oy Deposu?
8 26/05/2015 - 11:23 Diyanet İçin Islah ve Devrim
8 22/05/2015 - 10:12 İslamofobik Saldırılar ve Diyanet
8 20/05/2015 - 12:14 Batı’nın Kalbi Parça Parça!..
8 18/05/2015 - 11:48 Islah Projemiz ve Sorumluluk
8 16/05/2015 - 11:40 Evren’i Lanetleyenlerin Derdi Darbecilikle Hesaplaşmak mı?
8 15/05/2015 - 10:16 Devrim ve Islah
8 13/05/2015 - 13:36 İslamcılık, İslami Duyarlılık ve İttihad-ı İslam Zemini
8 12/05/2015 - 11:18 İttihad-ı İslam serüvenimiz
8 08/05/2015 - 10:09 Kılıçdaroğlu’nu Protesto Ediyoruz
8 06/05/2015 - 11:19 Vesayet ve Ekonomi
8 04/05/2015 - 13:03 Muhalefet Arayışı ve Antikapitalistler
8 01/05/2015 - 11:04 Emek Sorunu ve Müslümanlar
8 29/04/2015 - 11:03 1 Mayıs: Değişim mi Bağnazlık mı?
8 24/04/2015 - 11:14 Islah / Köklü Dönüşüm
8 22/04/2015 - 11:34 Mısır İntifadası ve Geleceği Kavramak
8 21/04/2015 - 10:57 İslami Uyanış ve Gençlik
8 19/04/2015 - 11:34 Türkiye’de Kemalist Yargı ve Hukuksuzluk Süreci
8 17/04/2015 - 10:19 Sâmirîleşenlerin Derdi Ne?
8 15/04/2015 - 11:22 Seçilmek ve Kefen Giyme Bilinci
8 13/04/2015 - 11:15 Seçilenlerin imtihanı!..
8 11/04/2015 - 10:16 Bir Ayet Işığında Murcifûn (Bozguncular)
8 09/04/2015 - 11:11 İran’la reel-politik ve hak olan!..
8 06/04/2015 - 11:48 İran’daki Muhatap Kim?
8 03/04/2015 - 09:43 Bugün Cuma: Akabeleri Aşmalıyız!..
8 01/04/2015 - 13:11 İran Devrimi Kendini Bitirmemeliydi…
8 28/03/2015 - 10:36 Bugün Cuma: Hangi ‘Millet’deniz?
8 25/03/2015 - 11:00 Tuğyana Karşı Ulemâ ve Seyyid Kutup
8 24/03/2015 - 17:12 Müslüman Tutsaklara Özgürlük
8 20/03/2015 - 16:47 Hududullah mı Şeytanlaşma mı?
8 18/03/2015 - 10:54 ‘Çanakkale Ruhu’ndan Bugüne…
8 17/03/2015 - 10:54 Reel Siyasette İlke ve Tutarlılık!..
8 15/03/2015 - 09:49 Reel Siyaset – İdeal Siyaset
8 13/03/2015 - 10:05 Bugün Cuma, Konumuz: “Tuzak/Mekr”
8 10/03/2015 - 10:10 Vahiy, Fıtrat ve Yorum
8 06/03/2015 - 09:42 100 Yıl Önce “Menar Tefsiri”nde İnsan, Hak ve Özgürlük Kavramları
8 19/02/2015 - 10:13 Diriliş Postası – Hakan Albayrak ve Selahaddin Eş
8 10/02/2015 - 12:00 HASET’ten Elbisemizi Temizlemek Ve Ramazan Yazçiçek’in Yorumu
8 08/02/2015 - 11:15 Mehmet Bostancı’ın Avrupa Müslümanlarına Bıraktığı Miras
8 21/12/2014 - 16:06 Alevi Kimliğinin Yasaklanması ve Kullanılması
8 09/12/2014 - 10:31 Aleviler ve Alevilik -3
8 06/12/2014 - 12:42 Aleviler ve Alevilik: -2
8 05/12/2014 - 10:33 Aleviler ve Alevilik -1
8 19/11/2014 - 10:18 Dünyevileşme ve Laikliğe Karşı Medenileşme
8 07/10/2014 - 11:01 Diyanet’te Devrim ve Islahat Gerekliliği
8 10/08/2014 - 13:02 BANK ASYA Krizi, Ali Babacan ve Spekülasyon
8 21/07/2014 - 11:27 Gazze Direnişi İle Yeni Bir Bahara Doğru!..
8 05/07/2014 - 10:46 Mısır’da İslami Direniş ve Sünnetullah Çizgisi
8 01/03/2014 - 08:13 28 Şubatların Dününü ve Bugününü Aşabilmek
8 28/02/2014 - 07:43 Tüzel Kişilikler Kavşağında Komplo ve Tahkik
8 15/10/2010 - 09:20 İnşa dili ve üslup
8 12/10/2010 - 09:32 İnşa dili ve üslup
8 03/09/2010 - 10:20 Türk İslamcı`, `Kürt İslamcı` olur mu? (2)
8 02/09/2010 - 09:54 `Türk İslamcı`, `Kürt İslamcı` olur mu? (1)
 
 
 
 
1 -


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat