Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Afrin küçüktür, Ama Emperyallerin defterinin dürüldüğü yerdir * Türkiye'deki sığınmacılar Afrin için askerliğe başvurdu * Kur'an'da "vahiy" kavramı * Sahte mutlaklar tarafından belirlenen sahte hayatlar yaşamaya devam edemeyiz! * Cahiliye (Gelenekseli ve Moderniyle) Kur’an’la Yok Edilecektir! * Cuma Konferansında Hükümet'in Suriye Politikası Konuşuldu. * Allah’ın Üç Âyeti: Vahiy, İnsan, Tabiat * Arakan’lılar İçin Çaresiz Bekleyiş Sürüyor… * Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti * Türk ordusu Afrin'e Azez'den operasyon başlattı

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 99818
Toplam 412007361
En Fazla 606285
Ortalama 154599
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Kitabınız Kur’an İse Niçin Tağutun Hükmüne Razı Oluyorsunuz?

Allah gönderdiği elçilerede, elçi ola­rak gönderdiği muhattaplarına da elçiye indirilene kesin olarak iman etmelerini ve iman ettikleri bu ilkele­ri asla tartışma konusu yapmamaları ve istenileni gönüllü olarak yerine getir­melerini onlardan kesin bir emir ile iste­miştir. Hiç bir elçi kendisine indirilenlerin gerek muhtevası gerek ise içeriği konu­sunda ne artırma nede eksiltme konu­sunda asla yetkili kılınmamışlardır. Elçi gönderen
2018-01-24 - 12:22

Kitabınız Kur’an İse Niçin Tağutun Hükmüne Razı Oluyorsunuz?

 

 

Allah gönderdiği elçilerede, elçi ola­rak gönderdiği muhattaplarına da elçiye indirilene kesin olarak iman etmelerini ve iman ettikleri bu ilkele­ri asla tartışma konusu yapmamaları ve istenileni gönüllü olarak yerine getir­melerini onlardan kesin bir emir ile iste­miştir. Hiç bir elçi kendisine indirilenlerin gerek muhtevası gerek ise içeriği konu­sunda ne artırma nede eksiltme konu­sunda asla yetkili kılınmamışlardır. Elçi gönderen makam gönderdiği elçiden va­hiyleri kuvvetle tutulmasını “Ya Yahya ki­taba sımsıkı sarıl” onun hayatındaki yap­tırımları konusunda asla rahavet içersinde olma. Yine son elçiye “Ey Muhammed sen sana vah yettiğimize sımsıkı sarıl. Şüphesiz sen dosdoğru bir yol üzeresin.

Bu kuran sana ve senden sonra kıyame­te kadar gelcek insanlara bir öğüt ve ha­tırlatmadır. Kuran’dan hesaba çekilecek­siniz.” (Zuhruf – 43-44) Kitaba sarılmak onun dışına sarılmak değil aksine onun içersindeki hükümlerin günlük hayata uy­gulanması konusunda gösterilecek gayret ve duyarlılıktaki titizliğin ve gayretin ölçü alınmasıdır. Kitabın mensubları için kita­bın dışı ile değil içersindeki emir ve yasak­larla ilgilenmek esas olmalıdır.Ne yazıkki günümüzde kitabın dışına gösterilen saygı hürmet ve ilginin içersindeki hükümler söz konusu olunca aynı duyarlılığın ve hassa­siyetin gösterilmediğine şahit olmaktayız. Böyle islam dışı bir anlayışın ve durumun ortaya çıkmasında bir çok sebeb var ama ben sadece iki tanesinin üzerinde durarak bu yazıyı tamamlamayı düşünüyorum. Ma­lumunuz ortada bir problem var ise bunun bir tek nedeni değil bir çok nedeni olabilir.

Birincisi kitabın mensuplarının kitabın in­diriliş gaye ve maksadını anlayamamış olmaları veya yanlış anlamaları. Kitabı in­diriliş maksadından uzaklaştırarak mesala sadece okunan ve okundukçada okuyana bir üstünlük sağlayan ve bol bol sevap ka­zandıran bir kitab konumuna indirgemiş olmaları. Bunu ne yazıkki kitabın men­subları yapmaktadırlar. Bu anlayış Allahın indirdiği kitabı ve hükümlerini adeta bir kutsal totem! Dokunulması ve ele alınma­sı halinde tılsımı bozulacak ve ilahi olma özelliğine bir zarar gelecekmiş gibi kutsa­ma anlayışıdır ki bu anlayışta kitabın dışı çok önemsenirken içerisindekiler ise sade­ce anlaşılmadan okunur. Kitabı okuyan ise okuduğu ayetlerin meram ve maksadının ne olduğunu anlamadan büyük bir aymaz­lık ile okur hasıl olan sevabı kendisinin dı­şında ölü yada diri fark etmez hediye eder.

Bu tür davranışları sergileyenler bizden öncekiler olabileği gibi şuan yaşamakta olan bizlerde aynı davranışı ortaya koyu­yor isek son vahyin şu ikaz edici uyarıcı, tehdit edici muhattabı olmaktan kendimi­zi asla muhaf göremeyiz. Bu konuyla ilgili olarak yüce Allah şöyle buyuruyor: “Ken­dilerine Tevrat (Allah’ın indirdiği vahiyler) öğretildiği halde onun gereğini yapmayan­ların durumu sırtına kitab yüklenmiş eşek­lerin durumu gibidir. Allah’ın ayetlerini ya­lanlayanların durumu ne kötüdür ? Allah zalimleri doğru yola eriştirmez.” (Cuma-5) Birileri çıkıp bizlere bu ayetin anlatılan bu konu ile ne alakası var diye bir itiraz geliş­tire bilir. Bu ayetteki Tevrat ifadesi Allah’ın Cebrail aracılığı ile Peygamberlerine vah yettiği emir ve yasaklar olarak anlaşılır ise ve buna karşıda yani Tevrat’a karşı geliş­ tirilen bu aymaz ve hain anlayış ya bugün Allah ın son olarak indirdiği Kuran ‘a karşı geliştirilmiş ise sorarım sizlere halen bu ayetin bizi değilde Tevrat ın mensublarını ilgilendirdiğini söyemek Kuran’ a ve onu gönderene karşı açıkça bir iftira değilse ya nedir. Kuran’ ın mensublarının bu anlayış ile hareket etmeleri halinde yirmidört saat kuran ayetlerini okusalar bile kendilerini ilgilendiren bir kuran ayetini bulmaları­nın oldukça zor hatta imkânsız olduğu­nu söylemek için dahi olmaya gerek yok.

Böyle bir aymazlığı ne acıki kitabın men­subları yapmışlardır. Hayatlarının öznesi olması gereken Kuran’ ı nesneleştirerek kendileride sıradanlaşarak misyon ve viz­yonlarını kaybetmişlerdir. Kuran’ ın onlar­dan şiddetle yapmalarını istediklerini ye­rine getirmek yerine kitabın dışına çarpıp içine girmeyen veya giremeyen konuları kendilerine din edinmişlerdir. Yani kitabı hayatın merkezinden çıkarıp atanlar yine ne yazık ki o kitabın mensupları olmuşlar­dır. Unutmayalım ki zaten bir davaya ister hak olsun ister batıl olsun o davanın özünü anlamayan mensubları en çok zarar veren­lerdir. Bunlar işin özünü anlamaktan ziya­de gösteriş ve risk içermeyen bölümleri ile ilgilenirler. Bunlar kitabın ve hükümlerin karşısındakiler değil sözde yanında olan­lardır. Bunların iman ve islam anlayışları sayılar ile belirlenmiştir. Mesala islamın şartı beş imanın şartı altı olarak kabul edi­lirken “Kâfir ve zalimlere karşı onurlu ve il­keli mücadele vermek ve Allah’ın indirdik­leri ile hükmetmek” bunların anlayışında islamın mensublarından istediği emirler sı­ralamasında dereceye girmesi bile söz ko­nusu olmayan hükümlerdir. Birinci gurubu kısaca böyle açıkladıktan sonra şimdi de ikinci grupta olanları açıklamaya çalışalım.

İkinci gurupta yer alanlar Allah’a ve onun bütün gönderdiklerine karşı olanlardır. Dikkat edin Allah’ın varlığı veya yokluğu tartışmasından ziyade onun yeryüzünde yaşanılmasını diğer bir ifade ile hayatı dü­zenleyen kanunların özelliklede insanların diğer insanlar ile olan ilişkilerinin düzen­lenmesi konusunda Allah’ın belirlediği il­keler değil kendi heva ve heveslerinin veya akıllarının ürünleri olan ilkelerin yer­yüzünde geçerli olmasını isteyenlerin sa­vunduğu düşüncelerini temsil etmektedir.

Bunlar sözde Allah’a inandıklarını ancak bu Allah’ın kozmik yani gökyüzünün iş­lerini düzenleyen bir Allah olması gerek­tiğini ortaya koydukları uygulamalar ile sıksık dile getirip bu konuda ellerinden gelen gayretide ortaya koymaktadırlar.

Bu anlayış sahiplerine göre halkı müslü­man! Bir beldede veya coğrafyada kendi çıkar ve menfaatlerine zarar vermeyen özelliklede sembolik ve günü birlik ola­rak yapılan ve uygulanan (Namaz ve Hac) şimdilik bunları rahatsız etmemektedir di­yorum. Zira zamanla bu kadarına bile mü­sade etmediklerini özellikle son 30 yılda bizzat yaşayarak gördük ve görmeyede devam etmekteyiz. Ortadoğu coğrafya­sında olanlar bu konuda şimdilik aklımıza gelen örneklerden sadece birisidir. Bu gu­rubu temsil edenler kimi zaman bu bel­deleri zor kullanrak ya kendileri zorla ve kaba kuvvetle işgal ederler kimi zamanda o ülkelerin içersinden edindikleri işbirlik­çileri ile bu emellerini gerçekleştirirler. Ni­hayetinde bununla da arzu ettikleri rejim ve yönetimleri o ülkelerde iktidara taşır­lar. Yüz sene önce cetvel ile sınırlarını çizip kurdukları devletçiklere atadıkları sözde krallarını! Her darbenin kendi çocuklarını yediği gibi bir bir yemeye başladılar. Zira artık mızrak çuvala sığmaz olmuştu. He­saba katmadıkları veya katamadıkları bir takım gelişmeler onların tuzaklarını bozdu.

Bu gelişmelere örnek olması açısından halkı müslüman çoğrafyada Kuran mer­kezli düşünen müslümanlarının sayılarının hızla artması bu konuda önemli bir etken oluşturmuştur. Bu gelişmeyi durdurmanın hesabını yapan zalimler Kuran ‘ı lafız ola­rak değiştiremeyeceklerini bildikleri için

Kuran’dan anlaşılanları değiştirme yoluna gittiler.Bundan dolayı da Kuran ‘dan veya onun hiç bir ayetinden çıkarılmaması ge­reken manaları çıkartan yerli belamlar yetiştirerek kendi anlayışlarını destekle­yen yorum ve tekviller geliştirerek bunla­rıda gerek televizyon hocaları ile gerekse sosyal medya yoluyla gündem de tutmak sureti ile güncel kalmasını sağladılar.

Bununlada islamın mensublarını parça parça ettiler. Bir Kuran ayetinden aynı di­nin mensubları farklı farklı şeyler söyler oldular. Mesala Allah’ın iman edenlerden kesin olarak yerine getirilmesi gereken ve ikinci bir anlama gelmeyen emirlerini bile yok efendim “hırsızın eli nasıl kesilecek, bir insanı öldüren nasıl öldürülecek” demek sureti ile Allah’ın açıkca istediği emirlerini bile yerine getirmemek için bahane üzerine bahaneler uydurdular. Sanki bu hükümler önceden hayatta yer bulmamış ve hiç kim­seler tarafında uygulanmamış gibi görerek sorumluluktan kurtulacaklarını zannettiler.

Bu düşünce sahipleri hırsızın elini kesecek iradenin iktidar olması için gayret göstermeleri gerekir iken du­rup hırsızın elinin nasıl kesileceği­ni utanmadan sıkılmadan saatlerce tartışabilmektedirler. Allah’tan daha merhametli oldukları zannı ile yok efen­dim hırsızın bileğine çıkmayan boya ça­lalım veya hırsızlığa ve hırsızlara fırsat vermeyelim koruyucu ve önleyici ted­birler alalım gibi geçiçi ve günü kurtar­ma odaklı görüşleri dile getirmektedirler.

Oysa bizler biliyoruz ki islamı devlet ola­rak daha öce Allah’ın elçileri Davut ve Süleyman As. Son olarakta Muhammed As. Medinede devlet olarak bunun en gü­zel uygulamalarını yapmışlardır. Bu uy­gulamaları yok sayarak efendim islam bir devlet ve yönetim biçimi önermez ve istemez diyenlere peki ! ne önerir diye sormak gerekmezmi? İslamın devletine gerek duymayanlar niye adı demokratik, kapitalist, kominist, seküler devlet ya­pılarına razı olup paşa paşa yaşamlarını sürdürmektedirler. İslamın düşmanla­rı son moda olarak demokrasi putunu ! halkı müslüman coğrafyaya ihraç ederek pardon zorla kabul ettirerek kendi var­lıklarını garantiye almaktadırlar. İslam ile demokrasi putunu hısım gibi gösterip bir taşla iki kuşu birden vurmaktadırlar. Unut­mayalımki islam sonradan insan aklının ürünü olarak ortaya çıkan hiç bir yöne­tim biçiminin hısmı değil aksine hasmıdır.

Zira o Allah’ın indirdiği vahiylerin tama­mından oluşmaktadır. O asla eskik değil­dir. Onun eksik olmadığını Alemlerin Rabbi olan Allah şöyle ifade etmektedir. “…Artık kafirlerden korkmayın, benden korkun. Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim. (Dinde hiç bir şeyi eksik bırakmadım) size nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak islamı seçtim…”(Maide-3) Buradaki tamamlanan dinin insan için bu dünyada bir yaşam biçimi ve hayat için gerekli olan kanun ve kurallar olduğunu unutmamak gerekmektedir. Allah üzerine düşeni yap­mış ve dini tamamlamış şimdi sıra bizde kafirlerden korkmayan sadece Allah tan korkan ve bu hükümlerin uygulanması için mücadele verecek inanmış erkek ve kadınlara ihtiyaç vardır. Bu inanmışlardan olmak dileği ve ümidi ile başka bir yazı­da buluşmak üzere Allah’a emanet olun.

 

osman coşkun

iktibas


Keyword : radyo vakit - osman coşkun - iktibas - Kitabınız Kur’an İse Niçin Tağutun Hükmüne Razı Oluyorsunuz? -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Cahiliye (Gelenekseli ve Moderniyle) Kur’an’la Yok Edilecektir!
“Muhakkak bu Kur’an en doğru yola yöneltmekte, salih amel işleyen mü’minler için büyük bir mükafaat olduğunu ve ahirete inanmayanlar için elem dolu bi
"İslam devleti" mefhumunu doğru anlamak
Acaba, İslam devletinin değil de, ‘leviat- han’ terimine birebir denk düşen çağdaş demokratik devletin tam bir totaliterizm olduğunu söyleyecek bir ba
İslamda Kardeşlik Ruhu
Ruh ve Kardeşlik İslam kardeşliği Kardeşliği pekiştirecek şeyler a) İnandığı davayı iyi bilmek b) Paylaşmak c) Kardeşini veli görmek Kardeşlik h
Kur’an’a Göre Şefaat
Dinî bir terim olarak şefaat, ‘günahkâr bir müminin affedilmesi veya yüksek derecelere ulaşması için, Allah nezdinde mertebesi yüksek olan birinin O’n
Mehdi beklemeyen bir Şii Müslüman
Ahmet el-Kâtib, Şia’nın temel inançlarından olan “İmamet”, “On İki İmam”, “Velayeti Fakih”, “Takiyye”, “Beklenen İmam” gibi fikirleri reddetmekle, asl
İman: Allah’a Güvenmek, İslam: Güvendiğine Teslim Olmaktır
İman dinin ruhudur, İslam dinin bedenidir İman ve İslam kavramlarının eşanlamlı ol- duğunu söyleyenler olmuştur. Bu öncelikle dil açısından doğru değ
“Tarikatların yüzde 80'i İslam'a zarar veriyor"
Çocuk gelinler problemiTürkiye'de kanayan yaralarımızdan biri. Geçen hafta, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesindeki bir yazı tartışma yarattı. İslam
Örnek Neslin Hayatında Kur'an'ın Yeri ve Ondan Yararlanma Biçimi
Davetin yegâne kaynağı Kur’ân önümüzde… Allah Elçisi’nin fiilî ve amelî sünneti de, tarih boyunca benzeri bir kez daha gelmemiş ilk dönem (sahabe) nes
Hastalık, ölüm ve cenazeye karşı yapılması gerekenler (Video)
Kalemder’in organize ettiği, Hastalık, Ölüm ve Cenazaye Karşı Yapılması Gerekenler Paneli 31 Ocak 2017 Pazar günü yapıldı. Ah- med Kalkan hocamız ve r
Kitabınız Kur’an İse Niçin Tağutun Hükmüne Razı Oluyorsunuz?
Allah gönderdiği elçilerede, elçi ola­rak gönderdiği muhattaplarına da elçiye indirilene kesin olarak iman etmelerini ve iman ettikleri bu ilkele­ri a
1 - Afrin küçüktür, Ama Emperyallerin defterinin dürüldüğü yerdir


Abdullah Yıldız

“Sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileme” vakti

23/01/2018 - 13:06

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat