Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Eylem çağrısı sen yoksan kimse yok! * Kudüs'ten sonra sıra Meke'de mi? * Akıl ve Vahiy * Kudüs: Trump’ın Kıyamet Senaryosu * “Ilımlı İslam”/ “Şeytan’ın ‘Sağ’dan Yaklaşımı”nın Değişik Versiyonları * 'İsrail yaptıklarıyla kalır' * Ne yapmalı? * Bin Salman’ın bu hafta yediği üç gol ve gördüğü kırmızı kart * İslam'ın Referans Olmaktan Çıkarılması * Allah’ın Hesabı Engel Tanımaz

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 24771
Toplam 403936463
En Fazla 606285
Ortalama 154115
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Trump yeni bir krizi başlattı: Kudüs'le ilgili tüm gelişmeler

1917 yılında İngilizlerin işgaliyle başlayan Filistin'i Yahudileştirme politikasında önemli bir dönüm noktası dün ABD tarafından atıldı. ABD Başkanı Trump, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıkladı. ABD'nin skandal kararına dünyanın dört bir yanından tepkiler yükseliyor. Hamas ise bu karara karşı intifada çağrısı yaptı. İki gündür 'Kudüs' üzerine yaşanan gelişmeleri
2017-12-11 - 11:47

Trump yeni bir krizi başlattı: Kudüs'le ilgili tüm gelişmeler

 

 

ABD Başkanı Donald Trump, dün Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıkladı. Trump'ın açıklaması tüm dünyada öfkeyle karşılanırken, skandal açıklamadan bu zamana kadar yaşananları özetledik...

ABD Başkanı Donald Trump, dün akşam saatlerinde Kudüs'ü İsrail'in 'başkenti' olarak tanıdığını açıkladı. Trump'ın bu açıklaması 1995'te ABD Kongresi'nde alınan bir karara dayanıyor. O zamandan beri tüm ABD Başkanları kararı 6 aylık periyotlarla erteliyordu. Trump ise, bu skandal kararnameyi imzalayarak Ortadoğu'da yeni bir krizin kapısını araladı.

 

 
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD'nin Kudüs kararı sonrası açıklama yaptı.

Kararın hemen ardından açıklama yapan Filistin Devleti Lideri Mahmud Abbas şu ifadeleri kullandı:

Biz bu kararı reddediyoruz. Kudüs Filistin'in sonsuza kadar başkentidir. Kudüs için savaşacağız.

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas ise "ABD aldığı bu kararla cehennemin kapılarını açtı"açıklamasını yaptı.

ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarını açıklamasının ardından ABD Dışişleri'nden flaş bir açıklama yayınlandı. ABD vatandaşlarına 20 Aralık'a kadar Kudüs'e gitmemeleri konusunda çağrıda bulundu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump'a, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma kararından" dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

 
ABD'nin Kudüs kararı sonrası sevinç naraları atan İsrail, Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesini çevreleyen tarihi surlara ABD ve İsrail bayraklarını yansıttı...

Avrupa Birliği'nden ABD'nin Kudüs kararıyla ilgili açıklamasında "AB, bugün ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs'e ilişkin açıklamasından dolayı ciddi endişe duyuyor" denildi.

Kudüs... Şimdi ne olacak?

 
OYNAT01:00
Kudüs... Şimdi ne olacak?
ABD Başkanı Donald Trump, dün Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıkladı. Trump'ın açıklaması tüm dünyada öfkeyle karşılanırken, skandal açıklamadan bu zamana kadar yaşananları özetledik...

 

Türk hükümeti ABD'nin Kudüs kararına sert tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, "Trump'ın kararı Türkiye için yok hükmündedir, tanımıyoruz" denildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

ABD başkanı, BM'nin 1980 Kudüs kararını adeta hiçe saydı. Trump'ın neye yaranmak istediğini anlamak mümkün değil.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, kararın tartışıldığı günlerde de sert tepki göstermiş ve "Kudüs kırmızı çizgimizdir. Böyle bir adım, İsrail'le diplomatik ilişkilerimizi koparmaya kadar gider" ifadelerini kullanmıştı.
 •  
  Erdoğan'dan Trump'a rest: Kudüs kırmızı çizgimiz!
   
  OYNAT01:19
  Erdoğan'dan Trump'a rest: Kudüs kırmızı çizgimiz!
  ABD Başkanı Donald Trump'a Kudüs çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Eğer böyle bir adım atılacak olursa; hemen, beş on gün içerisinde İslam İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi'ni İstanbul'da toplayacağız. Kaldı ki bu, bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir" dedi.
ABD Başkanı Trump'ın skandal Kudüs kararı sonrası Filistin Alimler Birliği ve Hamas, İsrail'e karşı intifada çağrısı yaptı.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, ABD'nin Kudüs kararından endişe duyduğunu ifade ederek"Kudüs, BMGK ve BM Genel Kurul kararları temel alınarak, iki taraf arasında doğrudan görüşmeler yoluyla en son çözülmesi gereken bir konudur." değerlendirmesinde bulundu.

Filistin Alimler Birliği, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıyan kararına tepki olarak İslam ümmetine intifada çağrısında bulundu.

 
Filistin’in Batı Şeria, Ramallah ve Beytullahm şehirleri başta olmak üzere tepkiler Filistin’in bütün şehir ve kasabalarında dün gece devam etti.
 
Filistin’in Batı Şeria, Ramallah ve Beytullahm şehirleri başta olmak üzere tepkiler Filistin’in bütün şehir ve kasabalarında dün gece devam etti.
 
Filistin’in Batı Şeria, Ramallah ve Beytullahm şehirleri başta olmak üzere tepkiler Filistin’in bütün şehir ve kasabalarında dün gece devam etti.

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, ABD Başkanı Donald Trump'ı, "ülkesinin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının tehlikeli yansımaları olacağı" yönünde uyardı.

Rusya Dışişleri'nden Kudüs kararıyla ilgili yapılan açıklamada da "Endişe duyuyoruz" ifadelerine yer verildi.

Irak yönetimi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını reddettiğini belirterek, bunun tehlikeli yansımaları olacağı uyarısında bulundu.

Başbakanlık basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Irak Başbakanlığı, Kudüs'ün işgalci İsrail'in başkenti olduğu yönündeki Amerikan kararını reddediyor. Bunun bölge ve dünya istikrarına yönelik olumsuz yansımaları olacağı konusunda uyarıyoruz." ifadeleri yer aldı.

 
New York'ta, ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararına tepki olarak protesto gösterisi düzenlendi.
 
New York'ta, ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararına tepki olarak protesto gösterisi düzenlendi.
 
New York'ta, ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararına tepki olarak protesto gösterisi düzenlendi.

Endonezya, Malezya ve Singapur da ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepki gösterdi.

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Bogor’daki Başkanlık Sarayı’nda yaptığı açıklamada, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını güçlü bir şekilde kınadıklarını belirtti ve Washington'a kararını gözden geçirmesi çağrısında bulundu.

İsrail’le diplomatik ilişkileri keseriz

GÜNDEM
İsrail’le diplomatik ilişkileri keseriz

Bu öfke İsrail'i vuracak

GÜNDEM
Bu öfke İsrail'i vuracak

Malezya Başbakanı Necip Rezak da karara tepki göstererek, şu açıklamayı yaptı:

Malezya ABD’nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını hiçbir zaman kabul etmeyecek

Singapur Dışişleri Bakanlığı, Kudüs konusunda alınan tek taraflı kararların Ortadoğu ve Filistin sorununun barışçıl yollarla çözülmesini engelleyeceğini bildirdi.

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström basına verdiği mülakatta "Trump’ın bu gece yaptığı açıklamadan İsveç hükümeti olarak üzüntü duyduk Kudüs ulurlararası bir statüye bağlıdır. Bu açıklama Ortadoğu’da tepkilere sebep olacaktır.İsveç hükümeti özel statüden yanadır.Biz bugünkü iki devletli çözümü destekliyoruz "dedi.

Mısır'da siyasi partiler ve hareketler, hükümetten, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıyan kararını protesto için Washington yönetimi ile ilişkilerini kesmesini istedi.

ABD'nin Kudüs kararının protesto eden Mısırlı gençler, İsrail bayrağını yaktı:

 

Suudi Arabistan, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını şiddetle kınadı.

Suudi Arabistan Kraliyet Divanından yapılan yazılı açıklamada, "Suudi Arabistan hükümeti, ABD Başkan Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı ile İsrail'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma açıklamasını esefle takip etti." ifadelerine yer verildi.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, ABD Başkanı Donald Trump ile dün yaptığı görüşmede Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımanın ciddi sonuçlar doğuracağı uyarısında bulunmuştu.

 

Türkiye de sokakta

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını açıklamasının ardından Türkiye'nin pek çok yerinde gösteri düzenlendi.

Türkiye'de İstanbul, Ankara, İzmir, Elazığ, Gaziantep, Bursa ve pek çok şehirde ABD'nin Kudüs kararına karşı protesto gösterileri düzenlendi.

 
Adana'da ABD'nin Kudüs kararı tepkiyle karşılandı. Yüzlerce kişi sokaklarda protesto gösterisi yaptı.
 
İstanbul'daki ABD Başkonsolosluüu önünde protesto gösterisi düzenlendi.

Ürdün, Bahreyn, Cezayir, Tunus ve Kuveyt, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararına tepki gösterdi.

Ürdün Hükümet Sözcüsü Muhammed el-Mumeni, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin bu adımla uluslararası meşru kararları ihlal ettiğini belirterek, "Uluslararası meşruiyet, Kudüs'ün statüsüne müzakere ve anlaşma ile karar verileceğini vurguluyor." ifadesini kullandı.

Bahreyn Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının Ortadoğu barış sürecini tehdit ettiği vurgulandı.

 

Trump Kudüs vaadini gerçekleştirirse ne olur?
DÜNYA
Trump Kudüs vaadini gerçekleştirirse ne olur?

 

Cezayir Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararı kınanarak, bu adımın tehlikeli olduğu uyarısında bulunuldu.

Tunus'ta Nahda Hareketinden yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararının, uluslararası kararları ihlal olduğu vurgulandı.

Kuveyt Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Bu yanlı karar, Kudüs'ün statüsü konusundaki uluslararası kanunları açıkça ihlal ediyor. Ayrıca BM'nin bu yöndeki kararlarına aykırı." değerlendirmesi aktarıldı.

Hamas 'intifada'ya çağırdı

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma girişimine karşı İslam dünyası ve Arap ülkelerine, "üzerlerine düşen tarihi sorumluluğu yerine getirme ve İsrail yanlısı ABD yönetimine karşı tek yürek olma" çağrısında bulundu. Heniye, İsrail'e karşı intifada çağrısı yaptı.

İsrail Filistin'e asker yığıyor!

İsrail ordusu, Batı Şeria'daki asker sayısını artırdığını açıkladı.

Varoluş sırrına açılan kapı: Mescid-i Aksa

 
OYNAT03:21
Varoluş sırrına açılan kapı: Mescid-i Aksa
Müslümanların 'onur' davası... Sadece bir milletin değil, tüm ümmetin meselesi. Peygamberlerin izini taşıyan kutsal mabed. İsrail işgali altında yıllarını geride bırakan mukaddes mekan. Şimdi, Kudüs'ün hakikatini idrak etme zamanı. Şimdi Kudüs için ayağa kalkma zamanı. Şimdi, bu sırra erişme zamanı.
 • Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, dün yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağına dair iddialar için, "Kudüs meselesinde mazeret yok, kabul edemeyiz. Trump açıklasa da tanınmayacak" dedi.
 • Karagül ayrıca Kudüs için harekete geçilmesi gerektiğini ve planların böyle bozulacağını ifade etmişti:

 

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - kudüs - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Eylem çağrısı sen yoksan kimse yok!
Köyün birinde kimin ne kadar fedakâr olduğunu test etmek üzere jüri tarafından küçük bir deney yapılır. Deneye göre köyün ortasına konan büyükçe depo
Mustafa İslamoğlu'ndan klavye mücahitlerine ve hükümete çağrı
Eğer ille de laf edeceklerse otursunlar bu işi yapan Amerika’ya bir şey yazsınlar gönder- sinler ondan sonra Kudüs’ü Filistin’i sahipsiz bırakan bölge
Kudüs ve Mescid-i Aksâ Müslümanlarındır
“Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketli kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah
Trump yeni bir krizi başlattı: Kudüs'le ilgili tüm gelişmeler
1917 yılında İngilizlerin işgaliyle başlayan Filistin'i Yahudileştirme politikasında önemli bir dönüm noktası dün ABD tarafından atıldı. ABD Başkanı T
Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa nasıl kurtulur?
Büyük şeytan ABD'nin işgal topraklarındaki elçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşımasının yeniden gündeme geldiği bugünlerde Kudüs'ü daha sıkça gündemleş
Zihinsel engelleri aşmak
Farklı uygarlık, tarih, kültür yapılarına sahip, modern-seküler-liberal toplumlar için icat edilen, bu toplumlar için uygun görülen kavram ve kurumlar
Banka yetkilileri CHP'nin 'belgelerini' yorumladı: Dekontlar yurt içi işleme ait
AA muhabirine belgelerin içeriğini değerlendiren banka yetkilileri, bu belgelerde kesinlikle yurt dışına giden bir para görülmediği gibi Man Adası'nda
Emperyalizmin kucağında bir sol (!) lider
Önce, Türkiye açısından “alarm işaretini” vereyim. Antalya’daki Polis Akademisi’nin Uluslararası Bir Tehdit Olarak FETÖ sempozyumunda Trump’ın danışma
Kut'lu Doğum üzerine
Herkesçe malum bir çevrenin Vatikan Kilisesinin inancı ve tanrılaşan Hz. İsa’nın doğumunu kutlamasıyla bağlantılı olarak 80’lerin sonuna doğru başlatt
Mustafa İslamoğlu Hoca'dan Mısır'daki katliam ile ilgili önemli açıklama
Mısır’da 250’ye yakın insanın camide katledilmesi birkez daha gösterdi ki; uydurulmuş din, kendisi cennete gitmek için başkalarına hayatı cehennem ede
1 -


Abdullah Yıldız

Selahaddin Eyyûbî’nin Cihadından Alınacak Dersler

05/12/2017 - 17:56

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat