Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Eylem çağrısı sen yoksan kimse yok! * Kudüs'ten sonra sıra Meke'de mi? * Akıl ve Vahiy * Kudüs: Trump’ın Kıyamet Senaryosu * “Ilımlı İslam”/ “Şeytan’ın ‘Sağ’dan Yaklaşımı”nın Değişik Versiyonları * 'İsrail yaptıklarıyla kalır' * Ne yapmalı? * Bin Salman’ın bu hafta yediği üç gol ve gördüğü kırmızı kart * İslam'ın Referans Olmaktan Çıkarılması * Allah’ın Hesabı Engel Tanımaz

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 25399
Toplam 403937091
En Fazla 606285
Ortalama 154115
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Hatırlayalım: Bir din (Hasap) günü var

Cumhurbaşkanı, yurt dışına mal varlığını, parasını kaçıranlara kartı hükümeti uyardı ve yapılan işi de “hıyanet-i vataniye” olarak tanımladı. Ben de bu vesile ile bir kez daha bu çevrelerin ihanetlerine dikkat çekmek istedim. 3-5 soysuzun, ahlaksızın, yani içimizdeki beyinsizin işlediği yüzünden bazen bir topluluk helak olabiliyor. Şoförün ya da sorumsuz bir yayanın hatası bütün
2017-12-11 - 18:01

Hatırlayalım: Bir din günü var

 

Cumhurbaşkanı, yurt dışına mal varlığını, parasını kaçıranlara kartı hükümeti uyardı ve yapılan işi de “hıyanet-i vataniye” olarak tanımladı. Ben de bu vesile ile bir kez daha bu çevrelerin ihanetlerine dikkat çekmek istedim.

3-5 soysuzun, ahlaksızın, yani içimizdeki beyinsizin işlediği yüzünden bazen bir topluluk helak olabiliyor. Şoförün ya da sorumsuz bir yayanın hatası bütün otobüs yolcularının felaketine sebep olabiliyor.

Şu yolsuzluk ve rüşvet iddialarının memleketin gündemini nasıl işgal ettiğini görüyorsunuz.

Tamam, bu hainlerin derdi yolsuzluk değil, kendileri bunun milyon kat beterini yapıyorlar. Dertleri “üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek” birilerine gözdağı vererek başka birilerini hizaya getirmek.

Bütün bunlar olurken şunu da görmemiz gerek. Birileri de sütten çıkmış ak kaşık değil. Hatta bunlar, bugün kendilerini yargılayan çevreler tarafından yemlenmiş de olabilir. Ama unutmayın şeytanın ya da şeytanın işbirlikçilerinin varlığı bizim günah işlememizin gerekçesi olamaz..

Burada asıl söylemek istediğim başka bir şey var. Yolsuzluk yapanlar, rüşvet alanlar, bir iki düzine bürokrat ve politikacı değil. Bu iş tek başına yapılan bir iş değil, sivil de var bu gayya kuyusunun içinde iş adamı var. Bu pislik bir şekilde birçok kişiye bulaşmış durumda. Bu kötü gidişe dur demeye kalkanların üzerine yürüyorlar, onlar tehdit ediyorlar, iftira ediyorlar. Ellerinden gelse adamı infaz edecekler. 

Bakın bu ihanet şebekeleri bugün ya da yarın, mutlaka fuhşa saparlar, mafyalaşırlar, ya da mafyayla iş yapmaya başlarlar. Çevrelerini müfsit, edepsiz profesyoneller çevirir. Kendileri onların peşine takılmasalar bile, oğullarına, kızlarına, damatlarına gelinlerine dikkat etsinler. Şeytan onlara musallat olur.

Haram para durduğu yerde durmaz.

Hani ne demişler: “Zulm ile abad olunmaz!”. “Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste” denmiştir. Allah’ın gazabı ne kadar geç gelirse o kadar şiddetli olur, bu gazap üzümleri ile beslenerek ne kadar yükselirseniz (Servet, makam ve şöhret olarak) yere çalışınız da o kadar şiddetli olur.

Dünya malına, makamına tamah eden bu aşağılık adamlara sormak istiyorum: Mazlumların intikamını alacak olan Allah’a ve suçluların cezalarını çekecekleri ahiret gününe inanmıyor musunuz? “İman ettik demekle yakanızın bırakılıvereceğinizi mi sandınız”. Bizi gören, duyan, bilen, hüküm sahibi bir Allah var! ‘Kiramen Kâtibin’ aklımızdan geçirdiklerimizi bile eksiksiz yazar.

Bu dünyada sanık olmasanız bile, bu dünyada kimse sizden hesap sormasa bile bir de ilahi adalet denen bir şey var, hiç mi duymadınız!

Hem, emin misiniz, yediğiniz haltların bu dünyada hesabının sorulmayacağından. Unutmayın “Allah bizi mallarımız, canlarımız, sevdiklerimizle, kimi zaman artırarak, kimi zaman eksilterek imtihan edecektir.”

Bugün birilerinin kirli çamaşırları dökülüyor ortaya, yarın birileri sizin kirli çamaşırlarınızı dökebilir ortaya.. Allah korusun bugünkü iktidar gider, başkaları gelirse, bu iktidarın imkânlarından yararlanarak ağaç kurdu gibi bu yapıyı içeriden kemiren kemirgenler yok mu, o zaman, bugün FETÖ’cülerin başına gelenlerin daha ağırı sizin de başınıza gelebilir.

Yok, daha güzel günlere kavuşursak, bu iktidar birilerinin desteğine ihtiyaç duymadan yoluna devam edecek olursa, bu iktidar da gün gelir, içindeki bu pisliklerden kurtulmak için düğmeye basar. Zaten basmazsa, gün gelir bu iktidar da gider.

Bu iktidar döneminde sistemin kemirgenleri bindikleri dalı kemiriyor aslında. Farkında olmasalar da kendi cehennemlerine sırtlarında odun taşıyorlar.

Birileri, hacca-umreye giderek, cami, kurs, yurt, okul yaptırarak hayır yaptığını sanıyor, ama aslında “Şeytan onları Allah’la aldatıyor”. O yaptıkları hayır değil, kendi günahlarını perdelemek için bir istismardan başka bir şey değil. Belki kendi vicdan zonklamasını bu şekilde dindirmeye çalışabilirler ama, haram para ile hayır olmaz. “Kem alat ile kemalat olmaz”. Hırsızlık malı ile hayır yapılmaz. Bu yaptıkları günahlarını azaltmaz, artırır.

Bu hainler, bu haltı tek başına yemiyorlar, peşlerine eş-dostlarını, akrabalarını da katıp, hep birlikte cehenneme doğru koşuyorlar..

Hani derler ya, “Kedi yavrusunu yemeye kalkarsa, onu fareye benzetirmiş”. Bunlar da kendi soygun, işretleri için sapık dini yorumların, tarihte, kendilerinden önce aynı haltı yiyenlerin yollarından yürüyorlar. Bakın, dün Yaşar Nuri’nin, FETÖ’nün, Kalkancı’nın, bilmem ne “Hoca”ların peşine takılanlar aslında o çevrelerde kendilerini buluyorlar. Onun için oraya koşuyorlar ve orada saygı görüyorlar. Onlar da bunlara kolay, satın alınabilen bir cennet vadediyor. Al gülüm-ver gülüm geçinip gidiyorlar. Hangi haramı işlemek istiyorsanız, bugün o haramı meşrulaştıran, kendine “cemaat” adı veren bir topluluk bulabilirsiniz. Hepinizin canı cehenneme. Allah’ın laneti sizin üzerinize olsun!

Eğer gerçekten Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, vicdanınızın sesini dinleyin ve geri dönün! Tevbe edin. Bu dünya oyun ve eğlence yeri değil. Bu dünyada yaptığınız ve yapmanız gerekirken yapmadığınız, söylediğiniz ve söylemeniz gerekirken söylemediğiniz her sözün hesabının sorulacağı bir gün var! Bu dünyada yapıp yapmadıklarınızla, söyleyip söylemediklerinizle ya kendi cennetinize sırtınızda tuğla taşıyacaksınız, ya da kendi cehenneminize sırtınızda odun taşıyacaksınız.

Bu dünyada ebedi bir hayat yok, yeryüzünde bir cennet de yok! Burası bir imtihan yeridir. Allah’a ve ahiret gününe iman edenlerin bu işlere bulaşmalarını anlamak mümkün değil. Allah eğer size mühlet veriyorsa, bu ya tevbe için bir mehildir ya da Allah’ın gazabını daha da artıracak bir süre içindir.

Birileri bütün bu haltları yerken, bir de çıkıp, öne geçerek, “Biz ıslah edicileriz” demiyor mu? “İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir.”

Kişi liyakat ve ehliyet sahibi olmadığı halde bir makamda bulunuyorsa, bu onun ve üzerinde hüküm sahibi olduğu topluluğun helak sebebi olarak yeter. O zaman bize şöyle demek düşer: “İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allah’ım.”

Fasık ve müfsit olanlardan uzaklaşalım, iyi insanları ahirete giden yolculuğumuzda yol arkadaşı edinelim. Ama dikkat! Tek başına” iyi” olmak yetmez. “Dürüstlük” tek başına yeterli değil. Hem o “İyi-dürüst dedikleriniz makamı, parayı, kadını gönünce bir anda değişebiliyorlar. İkincisi yapacağı işi bilmiyorsa ve cesur değilse de onun iyiliği kendi ile sınırlıdır. Ehliyeti olmayan bir işte, tek başına iyilik yetmez. Kişi bilmediği işin peşine düşmemelidir de. Siyasete gelince ehliyet ve liyakat yanında, vekâlet ve velayet de gerekli. Bilgi ve cesaret de yetmez o zaman. Merhamet ve sabır da gerekli.

Ufukta seçim var. Sonuçta her topluluk layık olduğu gibi idare olunacak. Tencere yuvarlanacak kapağını bulacak. Unutmayalım, biz kendimizi değiştirmeden Allah bizim hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek. İktidar toplumun aynadaki görüntüsüdür bir bakıma. Akif’in dediği gibi: “Üç-beş soysuzun ardından zağarlık etmeyelim. / Hak namına haksızlığa ölsek de tapmayalım.”

Selam ve dua ile.

 

absdurrahman dilipak

yeni akit


Keyword : radyo vakit - abdurrahman dilipak - yeni akit - din günü -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Her taşın altından ABD çıkıyor
Hain kampanyalara aldananların varlığını biliyoruz. Tertemiz duyguları istismar edenlere diyeceğimiz bir şey yoktur. Biz kim olursa olsun temel ilkele
Erdoğan Gümülcine’de
Gümülcine’deki Kırmahalle Camisi’nde Türk vatandaşlarıyla cuma namazını kılan Erdoğan daha sonra, Chris - Eve Otel’de Batı Trakya Türkleri ile buluşma
Kudüs nasıl fethedildi?
Kudüs, M.S. 638 yılında II. İslam Halifesi Ömer b.el-Hattab tarafından fethedildiğinde Bizans hakimiyeti altında bulunuyordu. Suriye, Ürdün Vadisi, Ho
İsrail Nabız Yokluyor
Amerikan Başkanları 1995’ten beri her altı ayda bir ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’nin Tel Aviv’de kalacağını ifade ediyor ve elçiliği Kudüs’e taşımıyor
Hatırlayalım: Bir din (Hasap) günü var
Cumhurbaşkanı, yurt dışına mal varlığını, parasını kaçıranlara kartı hükümeti uyardı ve yapılan işi de “hıyanet-i vataniye” olarak tanımladı. Ben de b
Dibe Vuruş
Bir müslüman olarak içim acıyor; çünkü bütün bir İslam dünyası son birkaç asırdır alçak sürünme halinde isbat-ı vücut ediyor. Gerçi Allah’ın her günü,
Kılıçdaroğlu’na tuzak mı kuruldu?
Acaba ben mi abarttım, yoksa onlar mı anlamadı diye düşünüyorum. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu öyle az-buz değil, bildiğiniz deprem yaratacak bir ham
Sanal para (bitcoin, bitpara)
2009 yılında ortaya çıkan ve merkezi bir yönetimi bulunmayan, hakkında çok farklı şeyler söylenen dijital para birimi bitcoin alıp-satmak, yatırım ama
Kazakistan ve Çin arasında "Kazak" sorunu
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Yardımcısı Kamaldinov'un, Çin'in Doğu Türkistan Bölgesi'nde yaşayan Kazaklardan gelen şikayetlerin artmas
CHP'li eski vekil Köstebek çıktı ve hakkında yakalama kararı çıkarıldı
Tanık listesinde CHP eski Bursa milletvekili Aykan Erdemir'in yanı sıra FETÖ'ye üye olmak suçundan hakkında yakalama kararı ile aranmakta olan firari
1 -


Abdullah Yıldız

Selahaddin Eyyûbî’nin Cihadından Alınacak Dersler

05/12/2017 - 17:56

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat