Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Türkiye'deki sığınmacılar Afrin için askerliğe başvurdu * Kur'an'da "vahiy" kavramı * Sahte mutlaklar tarafından belirlenen sahte hayatlar yaşamaya devam edemeyiz! * Cahiliye (Gelenekseli ve Moderniyle) Kur’an’la Yok Edilecektir! * Cuma Konferansında Hükümet'in Suriye Politikası Konuşuldu. * Allah’ın Üç Âyeti: Vahiy, İnsan, Tabiat * Arakan’lılar İçin Çaresiz Bekleyiş Sürüyor… * Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti * Türk ordusu Afrin'e Azez'den operasyon başlattı * İki eski ordu mensubunun gözüyle Zeytin Dalı harekatı

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 58000
Toplam 411965543
En Fazla 606285
Ortalama 154583
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

FETÖ, İran parasına çökmek istedi. Ekrem Dumanlı Hürriyet’e o manşetleri attırdı

Rıza Zarrab’ın mahkemedeki sözleri ne kadar gerçek, ne kadar baskı altında, ne kadar itiraf test etme imkânına sahip değiliz. Nihayetinde ABD ile anlaştı, ABD-FETÖ tezleri ne ise o doğrultuda konuşuyor, Türkiye’ye yönelik yeni bir operasyonun parçası ve içeride bu operasyon CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden yürüyor.
2018-01-24 - 18:19

FETÖ, İran parasına çökmek istedi. Ekrem Dumanlı Hürriyet’e o manşetleri attırdı

 

 

Rıza Zarrab’ın mahkemedeki sözleri ne kadar gerçek, ne kadar baskı altında, ne kadar itiraf test etme imkânına sahip değiliz. Nihayetinde ABD ile anlaştı, ABD-FETÖ tezleri ne ise o doğrultuda konuşuyor, Türkiye’ye yönelik yeni bir operasyonun parçası ve içeride bu operasyon CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden yürüyor. 

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN

 

17-25 Aralık neyse ABD’deki mahkeme odur. Türkiye’de yapamadıklarını şimdi ABD’de yapıyorlar. Bu, rüşvet davası değil, siyasi müdahale davasıdır, 15 Temmuz bağlantılıdır. Bir “ekonomik darbe” planı uygulanmaktadır. Türkiye’yi haraca bağlamaya dönük bir haydutluğunalt yapısını hazırlamaya çalışıyorlar.

Rüşvet davası diyenler şunu bilmeli ki; Türkiye içindeki bir mesele ABD mahkemesinin konusu değildirolamaz. Dünyanın en büyük rüşvet ve yolsuzluk ülkesindeki davalara nasıl Türk mahkemesi bakmıyorsa onlar da Türkiye içindeki bir meseleyi konu edinemez.

Ancak ifadeleri dikkatle okuyanlar, Zarrab davasında bir başka ilişkiyigöreceklerdir. O da şudur:

FETÖ ve CIA’nın İran parasına çökme planı

Aslında İran’la para ilişkilerine FETÖ girmiş. İran’a ambargo kararından sonra CIA ve FETÖ, arka kapıdan dolanıp köşeye sıkışan İran’la iş yapmaya girişmişler. CIA-FETÖ operasyonu ile Tahran’ın petrol paralarını uluslararası sisteme sokup yüklü para elde etmeye başlamışlar.

Bu işi nasıl ve nereden yaptıkları, FETÖ’nün buradaki para ve ilişki trafiği, bu ülkenin güvenli istihbarat çevrelerinin meselesidir.

Ambargo kararı ile FETÖ’nün İran paralarına çökme planı arasında ilişki vardır, bu bir ABD projesi olarak uygulanmıştır. O dönemde FETÖ İran’la ne kadar iş yaptı, hangi yolları ve kimleri kullandı, örgüt içinde kimler ne kadar komisyon ya da rüşvet aldı, para trafiği nasıl yönetildi, Dubai bu işin neresindeydi, incelenmelidir.

FETÖ’nün İran kapısı kapandı, saldırılar işte o zaman başladı

Muhtemelen İran, FETÖ’nün arkasındaki CIA bağlantısını, ambargo kararıyla kurulan tezgâhı görmüş ki, ilişkiyi onlarla yürütmedi ya da bir yerde kesti.

İşte tam on andan itibaren FETÖ İran düşmanı kesildi. İran karşıtı kitaplar yayınlamaya, “mut’a sempozyumu” yapmaya, “Selam-Tevhit soruşturması” dosyası hazırlamaya, “Acem uşakları” söylemini, “beş bin casus hemşire” palavralarını dillendirmeye başladı.

Neredeyse İran’a savaş açacaklardı. Neredeyse İran’la ticaret yapan herkesi hapislere dolduracaklardı17-25 Aralık dosyası böyle bir dosyadır. Ekonomik darbe girişimi o zaman başladı. Korkunç bir öfke ve kinle hareket eden FETÖ, aynı kin ve nefretle hareket eden ABD istihbaratıyla birlikte Türkiye’de hükümet devirmeye girişti. Mesele kazanamadığı, elde edemediği paralardı.

İran’a ambargoyu önce ABD ve FETÖ delmiş..

Yani FETÖ İran’la gizli gizli işler yapmışambargoyu ABD’li patronlarıyla birlikte delmişbu kapı kapanınca da hem İran’a hem Türkiye’de hükümete savaş açmıştıMeseleleri yolsuzluk değil, İran’ın petrol paralarıydı.

Bence o dönemin kampanyasında, bugünlerde yeniden Zarrab üzerinden Türkiye’yi vurmaya başlayan FETÖ ile Doğan Grubu arasında bir ilişki vardı. Hürriyetgazetesinin o günlerde yaptığı yayınlarla bugünkü yayınlarını birlikte değerlendirenler, aynı öfkenin, FETÖ öfkesinin bugün yine Hürriyet üzerinden devam ettirildiğini göreceklerdir.

Hangi gazeteciler Rıza Zarrab’dan rüşvet istedi

Tekrar hatırlatayım: O gün İran işinden kaç FETÖ’cü ne kadar para ya da komisyon aldı. FETÖ ile İran arasındaki dolar işinden örgüte ne kadar para gitti?

Tam o günlere dair bir hatıramı aktarayım: “Zarrab’dan 1 milyon dolar isteyen gazeteci” tartışması… Zarrab’dan parayı Bugün gazetesinden Kamil Maman istiyor. (Bugün FETÖ'den kaçak). Yeni Şafak ise Zarrab’la bir söyleşi yapıyor. (Biz o söyleşinin ses kayıtlarını yayınladık.) FETÖ, “Yeni Şafak rüşvet istedi” diye yaygaralara başlıyor. Oysa rüşvet isteyenler kendileri. Bir şeyleri gizlemeye, kamufle etmeye çalışıyorlar.

Ekrem Dumanlı emretti, Berberoğlu o manşeti attı. Ve işte o kavga…

Bu yayınla yetinmemiş olacak ki Ekrem Dumanlıaynı haberi Hürriyet gazetesinde manşet yaptırdı. Bunu öğrenince o dönem Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu’nu aradım. “Yapmayın, bu yanlış, rüşveti onlar istedi. Şimdi sizin üzerinizden bize saldırıyorlar. Hürriyet’i bu kirli iş için kullandırtmayın. Yaparsanız büyük bir kavga başlatmış olursunuz” dedim.

Berberoğlu, “Biz doğru olduğuna inanıyoruz ve yapacağız” dedi. Ona, “Bunu size Ekrem Dumanlı yaptırıyor” dedim ve tekrar yapmamaları için uyardım.

Yaptılar… Berberoğlu dahataşra baskısı gitmeden Hürriyet’in birinci sayfasını bana gönderdiEkrem Dumanlı’nın talimatı ne ise yapılmıştı. Ben yine tepki gösterdim. Gece baskısında ise, ifadeleri kısmen yumuşatmışlardı.

Hürriyet’in o manşetlerinin İran parasıyla ne ilgisi var?

Düşünün, Ekrem Dumanlı Hürriyet gazetesine manşetler attırıyor, FETÖ’nün finansal darbe planlarında o gazete de bir cephe olarak kullanılıyordu.

O gün, Hürriyet’in FETÖ tarafından nasıl kullanıldığını anladım. Tabi Hürriyet grubu ile FETÖ’nün ortak hareket etmesinin parasal bir boyutu olup olmadığını, İran’la iş yapma boyutu olup olmadığını bilmiyorum. Ama bu soru şimdi daha güçlü biçimde zihnimde yankılanmıyor değil.

Bugünlerde, Doğan grubunun fabrika ayarlarına dönmesiHürriyetüzerinden yayınlara aynen devam etmesi, o zamanların intikamını alma niyetiyle olabilir mi? Yoksa bugün yeniden ama bu sefer New York’ta başlatılan ekonomik darbe girişiminde Doğan grubu yeniden mevzi mi alıyor? Bu soruya, 15 Temmuz sonrası Doğan grubuyla “şaşırtıcı” bir yakınlaşma görüntüsü veren arkadaşların cevap vermesi gerekiyor.

Yine Doğan grubu, yine Kılıçdaroğlu..

Benzer biçimde bugünkü operasyonun içerideki operasyonel gücü de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu. Doğan grubu ve Kılıçdaroğlu’nun üstlendiği rolTürkiye karşıtı eksende kendilerine biçilen misyon, ciddi anlamda izaha muhtaç.

Kimsenin rüşvet, yolsuzluk ya da başka bir meselesi yok. Onlar FETÖ’nün alamadığı paranın öfkesini almak için sıraya girmiş. Onlar CIA-FETÖ operasyonunda, Türkiye’yi köşeye sıkıştırma operasyonunda ihalepeşinde. Onlar, her çokuluslu müdahalede nerede durdularsa aynı yerde duruyorlar.

ABD ambargosu bizi ilgilendirmez, Türkiye doğru olanı yapmıştır

ABD’nin İran’a ambargo kararı bizi hiç ilgilendirmez. O karar kendi şirketlerini, vatandaşlarını bağlar. BM üzerinden bir ambargo kararı yok çünkü. Türkiye doğru olanı yapmıştır. Böyle yapmaya da devam etmelidir. Aynı ABD’nin 15 Temmuz’da içeriden, Suriye üzerinden, terör örgütleri eliyle Türkiye’ye saldırıları ortada iken, New York’taki dava kimsenin umurunda değildir.

Tiyatro kurdular ve oynuyorlar. Cephe yine aynı. ABD, FETÖ, CHP ve Doğan grubu… Ama bu aşamadan sonra hiçbir şey yapamazlar artık. O dönemler çoktan geçti.

Bundan sonra biz yapacağız. McGurk’ün terör ve savaş suçları davaları, Türkiye içindeki terör saldırılarında ABD askeri çevrelerinin, istihbaratının ve diplomatik misyonlarının rolü ve daha nice insanlığa karşı suç dosyalarını biz hazırlayacağız. İşin kötüsü, bu işte elverişli araçolarak kullanılan Kılıçdaroğlu ortada kalacak…

Bence meseleyi dikkatle izleyenler, FETÖ ve CIA’nın İran paralarına çökme planlarını, yapamayınca da Türkiye’den intikam almaya dönük girişimlerini net olarak görecektir.

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - fetö - rıza zarrap - yeni şafak - ibrahim karagül -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

İki eski ordu mensubunun gözüyle Zeytin Dalı harekatı
Türkiye’nin evvelki gün başladığı Zeytin Dalı operasyonu bugün üçüncü gününü yaşıyor. Bu operasyonla ilgili çeşitli mecralarda çok sayıda analizler iz
Evlilikle İlgili Kur’an’ın Koymuş Olduğu İlkeler Nelerdir ?
Aramızdaki bu sevgi bağından dolayı uğruna Roma’yı yakmaya kalkacağımız sevdiklerimizi seçerken Rabbimiz olan Allah şu konulara dikkatimizi çekmektedi
‘Savaş kışkırtıcıları-barış kışkırtıcıları’...
mGK toplantısının ardından gerçekleşen Bakanlar Kurulu kararlarını paylaşan hükümet sözcüsü, Türkiye’de uzun yıllardır duyulmamış ‘ilan’ı paylaştı: “T
Kur’an Talebesi Müritliği
Birini beş, diğerini altı ay önce kaleme aldığımız iki adet yazımızın ardından geçtiğimiz günlerde dört bölüm halinde yayınlanan bir başka çalışmamızd
Şimdi sefer zamanı: Afrin, Münbiç ve Fırat’ın doğusu
İster iç politik kaygılar, ister etnik kaygılar, ister bir takım dış müdahale argümanları olsun, hiç kimse bir takım kamuflajlar altına gizlenip sinsi
Mâna Girdabı
Sürekli yıpratılan kelimeler başlıklı bir yazı yazılsa ilk kelime merhamet olurdu. Her geçen gün anlamı yitirilen kavramlar başlıklı bir yazı dille
'Sevakin Adası ilişkilerde dönüm noktası oluşturacak'
Sudan'ın en büyük ikinci üniversitesi olan ve bünyesinde 100 binden fazla öğrenciyi barındıran Nileyn Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamal Osman, çeşi
Dahlan’dan İbni Selman’a Ortadoğu
Yeni gelen eskiyi aratırmış sözü, 21. yüzyılda olup bitenlerin 20. yüzyılı aratması nedeniyle bir daha tecelli etmiştir. Çünkü bu yeni yüzyılın ilk çe
72 saat...
Fakat mini İdlib krizinde gördük ki, içeride de bu üçgenin bozulması ihtimaline dahi göbek atan/bağlayan hayli kesim varmış. Temennilerini analiz pake
İktidar – Cemaat ve Siyaset
Günümüz dünyasında ülke savaşlarından daha çok insan farklı mezhep ve ırktan olmaları yüzünden katlediliyor. İktidar sahiplerinin, kendi halklarını
1 -


Abdullah Yıldız

“Sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileme” vakti

23/01/2018 - 13:06

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat