Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Ahlaki çürüme * Kredi kartı - 2: Kredi kartının Hükmü * Çağının Fetö'sü Celaledddin Rumî'den Sadece Bir Not * Dönüşmek ve Dönüştürmek * Trump’ın Kudüs’le imtihanı * Arakan'da 16 cami yıkıldı * Kudüs için ne yapmalıyız? * Filistinlileri açık bir çatışmaya çağırıyorum * ABD'nin PYD'ye verdiği silahlar Türkiye'ye yöneliyor * 'Kudüs kararıyla ABD savaşı barışa tercih etti'

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 222593
Toplam 404326816
En Fazla 606285
Ortalama 154205
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

‘Türkiye Ekseni’nde ‘Acımasız Direniş’ hatları kurulmalı..

İsrail’le savaşmanın caiz olmadığına dair Suudi Arabistan eksenli fetvalar, “İsrail kardeşimiz, ABD abimiz” şeklinde BAE eksenli siyasi açıklamalar, din adamlarından gelen “ABD ile bölgeyi yeniden dizayn ediyoruz” mealinde talihsiz yaklaşımlar bize ne anlatı-
2017-12-12 - 12:16

‘Türkiye Ekseni’nde ‘Acımasız Direniş’ hatları kurulmalı..

 

İsrail’le savaşmanın caiz olmadığına dair Suudi Arabistan eksenli fetvalar, “İsrail kardeşimiz, ABD abimiz” şeklinde BAE eksenli siyasi açıklamalar, din adamlarından gelen “ABD ile bölgeyi yeniden dizayn ediyoruz” mealinde talihsiz yaklaşımlar bize ne anlatıyor?

İran’a karşı olduğu iddia edilen ama kesinlikle coğrafyanın tamamına karşı olduğuna inandığım Arap-İsrail stratejik ortaklığı, İsrail ile S. Arabistan’ın istihbarat paylaşımları, ortak hedef ülkeler belirleme ve ortak askeri harekât planlamaları bize ne anlatıyor?

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) üzerinden pazarlanan, BAE-S. Arabistan-Mısır hattında yeni bir cephe hattı olarak öne çıkan, Ürdün’ü, Irak’ı, Filistin’i yanına katmaya çalışan, arka planda tamamen ABD ve İsrail’in coğrafyamıza yönelik istila planlarına göre biçimlendirilen yeni blok bize ne anlatıyor?

NATO tehdidi de, ekonomik saldırılar da tutmayacak..

İsrail-BAE-S. Arabistan ekseni ile, ABD’nin Suriye ve Irak’ın kuzeyinde Türkiye karşıtı bütün terör örgütlerine silah yağdırmasını, Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’yi çevrelemesiniFETÖ ile 15 Temmuz saldırısını başaramayınca PKK ve DEAŞ üzerinden Türkiye’ye ağır saldırılar başlatmasını birlikte düşünün.

En son NATO üzerinden Türkiye’nin bütün hassasiyetlerini hedef alıp ülkemizi aşağılamaya çalışmasını, ittifakı Türkiye’ye karşı harekete geçirmeye yönelik girişimlerini, ülkemizi bir NATO-ABD saldırganlığı ile yüzleştirmek istemesini, artık örgütler eliyle değil doğrudan hedef almasını, düzmece iddianameler üzerinden kararlar çıkartarak Türkiye’ye karşı ekonomik saldırılara hazırlanmasını birlikte düşünün.

Selçuklu-Osmanlı-Cumhuriyet: ABD ilekavganın asıl sebebi bu

Türkiye’nin bütün bunlar karşısında kendi öz savunma yöntemlerini geliştirmesini, yeni ittifak arayışlarına girişmesini, tehditleri hissedip olağanüstü bir şekilde savunma hazırlıklarına girişmesini, asla geri adım atmayıp kendisine yönelen tehditlere meydan okumasını, bu meydan okuyuşun güçlü bir toplumsal desteğe sahip olmasını bir kez daha düşünün.

Türkiye’nin, 20. Yüzyıl vesayetinden kurtulmasını, kendi tarih yoluna yeniden yerleşmesiniSelçuklu-Osmanlı-Cumhuriyet sürekliliğine göre kendini yeniden kurmasını, tarih yapıcı siyasi genetiğini harekete geçirmesini, artık bir cephe ülke olmayı reddetmesini, merkez ülkeler arasına girmek için şaşırtıcı bir yükseliş dönemi başlatmasını, Batı bloku duraklarken Doğu’nun yükselişe geçtiğini, güç haritalarının değiştiğini, ekonomik ve siyasi ağırlığın Doğu’ya kaydığını, Türkiye’nin de kendi gelecek hesapları için bu değişimi okuyup pozisyon aldığını, ABD ile asıl meselenin bu değişim olduğunu, Türkiye’nin artık tek yanlı bağımlılığı reddetmesi olduğunu bir kez daha düşünün.

PKK, DEAŞ ve FETÖ: ‘Haçlılar’ın öncü gücü

Bu kavganın Haçlı Saldırıları’ndan beri devam ettiğini, Birinci Dünya Savaşı ile paramparça edilip kontrol altına alınan bu ülkenin, o esarettenyeni yeni kurtulduğunu ve bin yıllık bir hesaplaşma ile bağlantılı olduğunu düşünün. Bugünkü mücadelenin, karşı karşıya olduğumuz tehditlerin, PKK ve DEAŞ’la vurulmamızın, FETÖ ile içeriden çökertilmek istenmemizin sebebinin bu büyük hesaplaşma olduğunuasla unutmayın. PKK’nın da, DEAŞ’ın da, FETÖ’nün de aslında bir dış işgal girişimi olduğunu not edin.

Soğuk Savaş döneminde Batı’yı Sovyet ve Çin komünizminden korumak için Türkiye, İran, Afganistan, Pakistan, Endonezya hattında bir Batı Kalkanı kurulduğunu, Soğuk Savaş’tan sonra bu kalkan ülkelerinin, Müslüman ülkelerin tamamının tehdit görüldüğünü, bugün bu ülkelerin tamamının ABD karşıtı pozisyon aldığını, bu yüzden Batı’nın sadece Türkiye’yi değil, bu kuşağı tamamen kaybettiği gerçeğini kabul edin.

Arap dünyasını imha edecekler

Bu yüzden ABD, İngiltere ve İsrail’in; kaybettiği bu kuşak yerine BAE-S. Arabistan öncülüğünde daha güneyde ve daha Batı’da yeni bir eksenkurduğunu, eksen ülkelerinin İran korkusunu kullandığını, bu durumun ABD için coğrafyada büyük bir geri çekilme olduğunu,  Arap milliyetçiliği ve Ilımlı İslâm gibi söylemlerle pazarlanan yeni eksenin aslında Arap dünyasını rehin alma operasyonu olduğunu, bir imha harekâtı olduğunu göreceğiz.

Arap rejimlerinin, emirliklerin genç kuşağı üzerinden inşa edilen yeni eksen, Müslüman dünyayı, Arap Müslümanlar ve Arap olmayan Müslümanlar olarak iki ana cepheye bölme planıdır. Ama unutmayın ki, 1991 Körfez Savaşı’ndan bu yana coğrafyamızdaki savaşların merkezi hep Arap toprakları olmuştur.

‘Amca çocukları’nın Perslerle savaşı: İslâm’la hiç ilgisi yok

Bu yeni plan, kalan Arap topraklarının da parçalanmasıyla sonuçlanacaktır. ABD, İsrail ve İngiltere’ye rehin verilen bir Arap siyasi aklı, tarihi kaybedecektir. Böyle devam ederse, Araplar aklını başına almazsa, Arap olmayan Müslüman ülkeler yükselirken onlar paramparça olacaktır. Çok yakında Basra Körfezi’nden Suudi Arabistan’a kadar yeni haritaları tartışıyor olacağız.

Suud kökenli fetvalar, BAE kökenli açıklamalar hamasetle söylenen sözler değildir. Birileri Arap-İsrail ittifakı ile “Amca Çocukları”nı biraraya getiriyor. Ve Sami ırkından olanları Persler’e karşı savaşa hazırlıyor. İşte o savaş, coğrafyamızı imha savaşıdır.

Bu savaşların, hazırlıkların İslâm’la, mezheple, kimlikle hiçbir alakası yoktur. Bu, küresel ölçekte bir jeopolitik hesabın Araplara pazarlanış biçimidir. Genç jenerasyonun hamaseti, heyecanı ile Arap ülkelerine bir yüz yıl daha vesayet tesis etmek amacıyla planlanmıştır.

Mekke-Medine rehin alınacak Kudüs’ün işgali meşrulaşacak,

Bu iş böyle devam ederse çok yakında zihinlerimizde büyük sarsıntılar yaşayacağızArap-İsrail meselesi, Filistin davası, İslâmcılık ya da siyasal İslâm tartışmaları gibi söylem ve kavramlar altüst olacak, birçok insanın ve çevrenin bulunduğu pozisyonda derin değişimler yaşanacak, belki de coğrafya algımızda değişiklikler olacaktır. Arap dünyası, İslâm üzerinden sahip olduğu gücü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır.

En önemlisi de şudur: Arap-İsrail ortaklığı, Kudüs’ün işgalini meşrulaştıracaktır. İslâm dünyası Kudüs’ten sonra Mekke ve Medine’nin de rehin alınmak istendiğini görecektir.

Küresel ölçekte herkes kendi siyasi havzasına, savunma hattına çekiliyor. ABD’deki iç siyasi tartışmalar, Avrupa Birliği’nin çözülmesi ve dağılmaya yüz tutması, Baltıklar’da Doğu-Batı gerilim hattının belirginleşmesiPasifik’teki güç hesaplaşması ve daha birçok gösterge, dünyanın tamamında bir yeniden pozisyon alışın varolduğunun işaretidir. Bu, bir haydut dünya düzeni dönemidir, büyük bombanın nerede, kimlerin başına patlayacağı kestirilememektedir.

Türkiye Ekseni: ‘Acımasız Direniş hatları’ kurulmalı

Büyük gerilimin kesişme noktasındayız biz ve tarihi bir yükseliş dönemine girdik. Birçokları mevzi kaybederken, bazı merkez ülkeler sahneden çekilirken, bizim böylesine iddialı ve kararlı yürüyüşümüz küresel güç haritasını sarsıyor. Bize; “Sen kenarda dur, boyun eğ, bu işlere karışma, başına buyruk hareket etme” diyorlar. Biz bunu hiç dinlemeyeceğiz. Büyük yürüyüşü devam ettireceğiz. Belki 15 Temmuz’dan sonra bir dalga daha gelecek amabunun da üstesinden geleceğiz.

Milli dayanışma, Türkiye Ekseni’nde, tek cephede toplanma, ABD ve İsrail’in FETÖ ve PKK ile ortak biçimde Türkiye’ye saldırı hazırlıklarına karşı ülke genelinde öz savunma, acımasız direniş hatlarıkurmayolunda daha keskin adımlar atacağız.

2018 için olağanüstü savunma hazırlığı, gerekirse nükleer silahlanmaacil bir hale gelmiştir. Ama bu bir tarih dönüşüdür. Yüzlerce yılda bir kez gelir. Ve o tarih bize geniş bir alan açıyor ve biz bu alanı dolduracağız.

Tehdit ne kadar büyük olsa, saldırılar ne kadar şiddetli olsa da küresel güç kaymaları bize bu mücadeleyi kazanacağımızı söylüyor.

Ve gerçekten de kazanacağız…

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - ibrahim karagül - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Kudüs için ne yapmalıyız?
Balfour Deklarasyonu, Lloyd George’un başbakanlığındaki İngiliz savaş kabinesinde dışişleri bakanı olan Althur Balfour’un girişimiyle başlatılan ve so
Mekke’li “ Müslüman (!) Müşrikler (!)
3/67 de. İbrahim, ne bir “Yahudi”, ne de “Hıristiyan” idi, ama kendini Allah’a teslim ederek her türlü batıldan yüz çevirmiş biriydi ve O’ndan başka b
“Ilımlı İslam”/ “Şeytan’ın ‘Sağ’dan Yaklaşımı”nın Değişik Versiyonları
Türkiye’nin “Militarist Cumhuriyet”ten“Demokratik Cumhuriyet”e dönüşüm sürecinde bir hayli gündem yaptığımız “Ilımlı İslam” adı verilen sapkın kavramı
Kudüs nasıl kurtulur?
ural 1 Bir mücadele, hasım güçlü olduğu için değil, sen zayıf olduğun için kaybedilir. Güçlü bir devlet, güçlü bir millet, güçlü bir birey olmak zo
Kudüs planını yapanlara bak!
Gizli yürütüldüğü için görüşmelerin ve kararların gerçeğini öğrenmek zor olmakla beraber yerli ve yabancı medyaya sızan haberlere göre Filistin halkın
Halk Değişse de Hak Yerini Korur
Soru: 1- Kur’an Nisâ Sûresi 101. Âyetteki “namazı kısaltma” tabiri ister harp esnasında isterse hazerde olsun “rekât” adedi mi yoksa” kıraat” süresi i
Kosova-Türkiye ilişkilerini yeniden kurgulamalıyız
Kosova Cumhuriyeti, 2008 yılında kurulan genç bir ülke olmasına rağmen hâlâ kendi ayakları üzerinde tek başına durabilecek güce sahip değil. 1997-99
Korku ekseni...
Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’nin beklenti ve itirazlarını anlasa bile kabul edemez. Bu yüzden eldeki tüm imkânlarla, daha doğrusu ‘elde kalanl
FETÖ, İran parasına çökmek istedi. Ekrem Dumanlı Hürriyet’e o manşetleri attırdı
Rıza Zarrab’ın mahkemedeki sözleri ne kadar gerçek, ne kadar baskı altında, ne kadar itiraf test etme imkânına sahip değiliz. Nihayetinde ABD ile anla
ABD ve İngiltere’nin arasına neden soğukluk girdi?
ABD ve İngiltere 100 yıldır uluslararası politika alanında hemen her konuda aynı saftaydı. 1. Dünya Savaşı ile başlayan ittifak, 2. Dünya Savaşı ile,
1 - Ahlaki çürüme
2 - Filistinlileri açık bir çatışmaya çağırıyorum
3 - 'Kudüs kararıyla ABD savaşı barışa tercih etti'
4 - Trump’ın Kudüs’le imtihanı
5 - Çağının Fetö'sü Celaledddin Rumî'den Sadece Bir Not
6 - Kredi kartı - 2: Kredi kartının Hükmü


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat