Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Türkiye'deki sığınmacılar Afrin için askerliğe başvurdu * Kur'an'da "vahiy" kavramı * Sahte mutlaklar tarafından belirlenen sahte hayatlar yaşamaya devam edemeyiz! * Cahiliye (Gelenekseli ve Moderniyle) Kur’an’la Yok Edilecektir! * Cuma Konferansında Hükümet'in Suriye Politikası Konuşuldu. * Allah’ın Üç Âyeti: Vahiy, İnsan, Tabiat * Arakan’lılar İçin Çaresiz Bekleyiş Sürüyor… * Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti * Türk ordusu Afrin'e Azez'den operasyon başlattı * İki eski ordu mensubunun gözüyle Zeytin Dalı harekatı

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 69754
Toplam 411977297
En Fazla 606285
Ortalama 154588
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Abiler, ablalar işbaşında!

Yeni buldukları yöntem bu. Camilerde Kur’an derslerine gelen hanımlardan başladılar.. Şimdi diğer “cemaat” sohbetlerine katılıyorlar.. Ve burada kendileri için uygun gördükleri, her kesimden insanları bir araya getirip “Kur’an halkaları” oluşturuyorlar ve her kesimden
2018-01-24 - 19:47

Abiler, ablalar işbaşında!

 

 

Yeni buldukları yöntem bu. Camilerde Kur’an derslerine gelen hanımlardan başladılar.. Şimdi diğer “cemaat” sohbetlerine katılıyorlar.. Ve burada kendileri için uygun gördükleri, her kesimden insanları bir araya getirip “Kur’an halkaları” oluşturuyorlar ve her kesimden daha az tanınan kişileri davet edip Kur’an sohbetleri yapıyorlar. Sonra da zikir ve dua..

İlk bakışta her şey normal gibi.. Önce her kesimden dindar insanlarla dirsek teması kuruyorlar. Bu yapı içinde kendilerini kolaylıkla gizleyebiliyorlar. Risale, Gülen falan bir şey yok.. Kur’an, zikir ve dua.. Sohbet desen memleketin birliği, bütünlüğü üzerine. Siyaset yok. Terör kınanıyor, “Ahir zaman fitnesi”ne dikkat çekiliyor. Kardeşlik vurgusu yapılıyor. Tevbe istiğfar ve buna benzer şeyler. Kimse dışlanmıyor. Açık kapı politikası. Gizli olan bir şey yok.

Asıl tezgah bundan sonra. Bu halkalara katılan hanım, erkek, gençlerden gözlerine kestirdikleri ile yakın arkadaşlık ilişkisi kuruyorlar. Onun sorunları ile ilgileniyorlar.. Eğer her şey yolunda gidiyorsa, bir sırlarını paylaşıyorlar. Bu kişiler aslında kalp gözü açık, ilmi ve manevi derinliğe sahip birtakım zatların yönlendirmesi ile “ahir zaman fitnesinden insanları kurtarmak için” gönüllü olarak ve sadece Allah rızası için çalışan insanlardır. Rehberleri Kur’an ve Resuldür.

Bu taktiği sadece FETÖ’cüler uygulamıyor. Başka dini grublar içinde de aktif bir plan. İran’da ya da Suudi Arabistan’da da muhtemelen böyle çalışıyorlardır. Birileri de zaten tamamen iyi niyetle, saf bir şekilde bu hareketlere katılan insanlar.. Onlar, o ilk halkaya katılanlarla dini sohbetlere katılıyor, onlarla dilediği gibi serbestçe arkadaşlık ilişkilerini geliştirebiliyorlar.. Kimsenin karıştığı bir fikir empoze ettiği yok. Zaten sorun çıkardığınızda kolayca dışlanacaksınız.

Bu geniş halka aslında tamamen bir paravan aynı zamanda olta atmak istedikleri insanlarla buluştukları mekanlar. Bu halkada hiçbir zaman gerçek anlamda beraber olmayacakları, her kesimden insanlar da olacaktır. Ve onlara da iyi davranılacaktır.

3. çekirdek halkaya katıldığınızda ise, kim olduklarını bilmediğimiz “derin abiler ve ablalar” geleceğe ilişkin önemli siyasi bilgiler verecektir. Bunların bazıları kehanet türü esoterik bilgiler, kimileri klasik metinlerden derlenmiş dini referanslar taşıyan gelecekle ilgili bilgiler, rüyalar ve nasihatlar şeklinde yeni kazanılanlara iletilecektir.. Bundan sonrası gizlidir ve bu gizli bilgiler size belli kaynaktan gelecek ve siz bunları kontrollü olarak çevrenize aktaracaksınız. Artık siz farkında olmadan ruhani konsülün azizlerinin kontrolünde ayrıcalıklı role sahip bir kişisiniz.

Tabii sizin kişiliğinize, tecrübenize ve çevrenize göre, gelir, eğitim durumuna göre, size farklı görevler, misyonlar da yüklenebilir.. Artık kurgusal bir dünyada yaşıyorsunuz. Metrix’de yaşayan bir Avatar’a döndürürler insanı. Reel bir dünyada sanal gerçeklikten öte, ilahi bir planın parçası gibi algılamaya başlarsınız kendinizi! Bir süre sonra “Hiper gerçeklik” düzleminde herkesten farklı bir dünyaya transfer olursunuz.. Tapınakçılar, İlluminati, Masonik yapılar da böyle bir şey zaten. Buna en uygun topluluk ise bugün FETÖ’cüler.

Ama dikkat edin, şimdi bunlar artık her yerde. Bu yapı üzerinden deşifre olmamış abiler, ablalara, imamlara korunaklı mekanlar, buluşma noktaları sağlanmış oluyor, bir yandan da kendi küllerinden yeniden dirilmeye çalışıyorlar.

Din dışı topluluklara yönelik de buna benzer farklı senaryoları var bunların. İnsanları DAEŞ’e ya da PKK-PYD’ye, DHKP-C’ye ikna eden akıl böyle bir akıl. Bunların karşısına da yarın dindarları, sağcıları,  milliyetçileri koyabilirler mesela.. Zaten her yere sızmış vaziyetteler, sağı-solu, Alevisi, Sünnisi yok bunların. Kadrolarında liberal de var, milliyetçi de.. Köylüyü de kandırıyorlar, prof’u da. Baktılar olmuyor, kafa karışıklığından bunalıma düşeni, psikolojik danışmana, ya da bir NLP stüdyosuna götürüp dönüştürüyorlar. Al sana bir zombi! Biyonik bir robot! Ya da robotumsu bir insan. Öl de ölsün, öldür de öldürsün.

Bakın, bu işin varacağı yer çok tehlikeli bir yer. Bu karanlık mihrakların kontrolündeki din, ideoloji, yaşam tarzı, sağlık ve mutluluk merkezleri bize Şeytanın vaad ettiği “yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat” vaad etmeye devam ediyorlar. Yarın karşımıza kıyamet senaryoları ile çıkacaklar.

Kıyamete giden yolda üç canavar çıkacak karşımıza: 

1-Savaş ve terör. Nükleer, kimyasal, biyolojik savaş, Siber savaş..

2-Ekolojik felaket. GDO, Kimyasallar, gazlar, GENOM ve diğerlerinin sebeb olduğu dünyayı yaşanmaz hale getirecek, tabii afetlere yol açacak felaketler

3-Kıyamet senaryoları: Mehdi, Mesih, Deccal, Anti Chirist, Yecüc-Mecüc / Gog-Magog, Kıyamet savaşı: Melheme-i Kübra veya Armagedon. Uzaylıların yeryüzünü işgali, Kozmik felaketler vs.

Mehdi ve Mesih konusu birilerinin gündeminde. Özellikle Mehdi konusu Şiiler ile Sünniler arasında büyük bir çatışmaya sebeb olabilir. Bu anlamda Şii, Sünni, Selefi çatışması İslam dünyası için en büyük tehlikelerin en başında geliyor ve içinde bulunduğumuz coğrafyayı yakından ilgilendiriyor.

Amerikano bir mehdi, Sünni, Şii, Selefi toplulukları birbirine düşürür. Mekke-i Mükerreme, Tahran, Ankara üçgeninin orta yerinde kalan Bağdat ve Şam’a dikkat. DAEŞ, Husi, Haşdi Şabi, Hizbullah, El Kaide ya da Bokoharam ve benzeri yapılanmalara dikkat! Bu konularda yıllardır hazırlıklar yapılıyor. Hatırlayın Çeçenistanı nasıl kaybettik!. Mali nasıl işgal edildi!..

Bu konuda Müslümanların  şuuraltında onları rahatsız eden o kadar çok çelişkili bilgiler var ki! Kıyamet alametleri diye Şii, Sünni, Selefi o kadar çok hurafe yüklendi ki Müslümanların hafızasına. “Mehdici” hareketlerin birçoğu bugün başka vadilere savruldu gitti. 

Bu ihtilaf sadece Şii-Sünni ihtilafı değil, Kum ile Huzistan uleması süreç hakkında aynı şeyi mi düşünüyor? Ya da Ahmed-i Necat’ın Hüccetiye’si konusunda diğer Şiilerle bunlarla aynı düşünceye mi sahip!?.

Bu konuda ümmetin aklını karıştırmak isteyenler, birçok İslam beldesinde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyorlar. Birtakım “mehdi”ler kendilerini gizleyerek zuhur edecekleri zamanın yaklaştığını söyleyerek kendilerine tabi olanlar üzerinden örgütlenmeye çalışıyorlar.

Tam da böyle bir zamanda “Amerikano bir mehdi”ye dikkat etmek gerek. Halen ABD’nin elinde 2 “Kainat imamı” mevcut. Biliyorsunuz biri Gülen, öteki Evrenesoğlu. Onlar deşifre oldu veya yıprandı ise 3’üncüsünü bulmak hiç de zor olmasa gerek. İster misiniz, bir Şii mehdi çıkarsınlar, bir de mesela Arap asıllı bir Türk’ü! İki mehdi birden. Sünni bir mehdiyi Şiiler, Şii bir mehdiyi Sünnilere kabul ettiremezsiniz. Peki o zaman ne olacak! Ahir zaman fitnesine hazır olun ve her duyduğunuza hemen inanmayın. 

Selâm ve dua ile..

 

abdurrahman dilipak

yeni akit


Keyword : radyo vakit - abdurrahman dilipak - yeni akit -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti
Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidi Özalkan çiftinin üç çocuğundan ortancası olan Musa Özalkan'ın şehadeti, Ankara Ayaş'taki ailesini yasa boğdu. Acıl
İtalya'da başörtülü avukat mahkeme salonundan çıkarıldı
İtalyan basınına yer alan habere göre, ülkenin kuzeyindeki Bologna kentindeki Bölge İdare Mahkemesinde bir duruşmaya giren Fas doğumlu stajyer avukat
Kur’an’da Piyasa Ve İnsan Hürriyeti
Mal ve hizmetlerin el değiştirdiği ortama piyasa denir. Piyasa ile mülkiyet özgürlüğüne yaklaşım tarzı arasında doğrudan bir ilişki vardır. İlk çağlar
Mevlid Manzumesine Eleştirel Bir Yaklaşım
Süleyman Çelebi, Mevlid olarak bilinen "Vesiletü'n-Necât" adlı şiirini 812 (M. 1409) yılında Bursa'da tamamlamıştır. Vesiletü'n-Necât'ın tamamı 732 be
Erdoğan, Harekat her an başlayabilir
Erdoğan, "Afedersin kıçı kirli bazıları, Suriye’de kalkıp bize tehdit sallıyor. Tehdit sallamak suretiyle Türkiye’yi kendi kabuğuna çekmek istiyor. Ku
Özbekistan'dan devrim gibi savunma yasası
Özbekistan'da, yurt dışındaki harekat ve operasyonlara asker göndermemesini, kendi topraklarında yabancı ülkelerin askeri üslerine yer vermemesini ve
Kur’an Anlayışımız
Kur’an, Allah’ın son peygamberi Hz.Muhammed (as) göndermiş olduğu vahiylerin kendisinde toplandığı kitabın adıdır. Bu kitap, Allah’ın razı olduğu din
Mehmet Akif Ersoy’a cenaze töreni bile çok görülmüştü
'3 gün sonra beni Yüksek Öğretmen Okulundan Emniyet Müdürlüğüne istediler. Bir şube müdürü beni sorguya çekti. “ Ne sıfatla resmi makamların törene ge
Demircan: Bizim dünyayı ve Kur’an’ı iyi bilen İslâm âlimlerimiz maalesef yok
Kurduğumuz internet televizyonumuzla İslâm ve insan eksenli değişik konularda haftalık programlar hazırlamak; İslâm’ın etrafında oluşturulan şüpheleri
Washington'da Kudüs protestosu
ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO) tarafından düzenlenen ve Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) dahil çok sayıda farklı grup t
1 -


Abdullah Yıldız

“Sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileme” vakti

23/01/2018 - 13:06

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat