Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Türkiye'deki sığınmacılar Afrin için askerliğe başvurdu * Kur'an'da "vahiy" kavramı * Sahte mutlaklar tarafından belirlenen sahte hayatlar yaşamaya devam edemeyiz! * Cahiliye (Gelenekseli ve Moderniyle) Kur’an’la Yok Edilecektir! * Cuma Konferansında Hükümet'in Suriye Politikası Konuşuldu. * Allah’ın Üç Âyeti: Vahiy, İnsan, Tabiat * Arakan’lılar İçin Çaresiz Bekleyiş Sürüyor… * Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti * Türk ordusu Afrin'e Azez'den operasyon başlattı * İki eski ordu mensubunun gözüyle Zeytin Dalı harekatı

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 59084
Toplam 411966627
En Fazla 606285
Ortalama 154584
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Müsait Zamanlar Müslümanlığı!

Çocukların eğitim-okul giderleri ve taksitlerine yetişebilirsek........ Ev, Arsa, İşyeri, Kooperatif için ödemelerimiz yoksa....... Arabanın taksitleri bittiğinde / aracımız sanayiden çıktığında........ Hastalıktan yakamızı kurtulabilirsek...... Düğün masrafları hele biraz kolaylansın....... Şu geçim darlığını, hayat pahalılığını atlatıp şöyle bir nefes alalım...... (Laf aramızda) Şeytana
2018-01-24 - 14:00

MÜSAİT ZAMANLAR MÜSLÜMANLIĞI!

 

‘Geleneksel Müslümanlık’, ‘Sûfî-Tarikatçı Müslümanlığı’, ‘Ulusçu-Türkçü Müslümanlık’, ‘Amerikancı-Ilımlı-Hoşgörülü Müslümanlık’, ‘Muhafazakar-Demokrat Müslümanlık’ şeklinde coğrafyamızda bilinegelen müslümanlık(!) türlerine şimdilerde bir yenisi daha eklendi. “Müsait Zamanlar Müslümanlığı”.

Çocukların eğitim-okul giderleri ve taksitlerine yetişebilirsek........

Ev, Arsa, İşyeri, Kooperatif için ödemelerimiz yoksa.......

Arabanın taksitleri bittiğinde / aracımız sanayiden çıktığında........

Hastalıktan yakamızı kurtulabilirsek......

Düğün masrafları hele biraz kolaylansın.......

Şu geçim darlığını, hayat pahalılığını atlatıp şöyle bir nefes alalım......

(Laf aramızda) Şeytana uyup şu Allah(cc)’ın belası bankaya da bulaştık ya kendimi asla affetmeyeceğim.....

Hacc belki nasip olmaz ama hayırlısıyla şöyle bir Umre’ye gidebilsek tamamdır inşaallah.......

 

Biz zaten kimin için yaşıyoruz ki?

Bundan sonra nerede çalışıp didineceğiz?

Paramızı, emeğimizi, aklımızı, fikrimizi, zamanımızı kimin için harcayacağız ki?

Allah(cc)’dan gelmedik mi, O’na dönmeyecek miyiz?

Alıp verdiğimiz her nefesin hesabını vermeyek miyiz?

Bütün bunları bilmediğimizi mi sanıyorlar ne....!

 

Şunun şurasında işin ucunu biraz kaçırdık, ağırdan almak zorunda kaldık diye kalkıp bizi tefe koymanın, topa tutmanın, demediğini bırakmamanın ne alemi var canım? Gören duyan da bizim kim olduğumuzu, daha dün ne fedakârlıklar yaptığımızı, nerelerde koşturduğumuzu, elimizi hangi taşların altına koyduğumuzu bilen yok sanacak. Şu içinde bulunduğumuz sıkıntılı halimizden biz memnun muyuz bir sorun bakalım. Her tarafımızda mum yanıyor, adeta yamalı bohça gibiyiz, neremizden tutsanız dökülüyor, görmüyor muyuz sanki?

 

Kusura bakmayın da biraz gevşek davrandığımızı, sorumluluklarımızı elimizde olmayan sebeplerle erteleyerek kulluğumuzu biraz ihmal ettiğimizi biz de biliyoruz herhalde. Birbirimize din öğretmeyelim şu saatten sonra. Lütfen...!

 

Dün veya bu gün fark etmez; ne müslümanlara ihanet edip sırt döndük, ne dinimizi terk ettik, ne de haşa Allah(cc)’ı unutmadık biz...! Hem kimin eksiği, kusuru, kabahati yok ki şu zamanda. Herkesin bir sürü ayıbı, yanlışı, yamuğu, açığı var elbette. Hiç kimse göründüğü gibi değil, bunu bilmeyen mi var sanki.

 

Herkes herşeyin farkında yani. Ama kimse kimsenin iç yüzünü, ruh halini, neler yaşadığını, başından neler geçtiğini, derdini, tasasını, bacasının nasıl tüttüğünü, neden bu halde olduğunu bilmez, bilemez ki..!

 

Malı, can, para, eşlerimiz, işlerimiz, çocuklarımız, elimizin altındaki her şey Rabbimizin bize imtihan için verdiği birer imkân ve emanet onu çok iyi biliyoruz, biliyoruz da, siz de görüyorsunuz halimizi! Bir türlü müsait olup toparlanmaya fırsat bulamadık işte!

Çokk yakında tekrar besmele çekip kaldığımız yerden devam edeceğiz inşaallah. Fakat sizlerde biliyorsunuz ki hayat insanın yakasını hiç boş bırakmıyor...! Birisi bitmeden diğeri başlıyor. İş-güç, ekmeğimizin peşindeyiz. Çoluk-çocuğun rızkı için koşturup, helalinden yedirmek için uğraşıyoruz, ele güne karşı. Namerde muhtaç olmamak bizim bütün çabamız. Fakat tarafımız açıkça belli zaten. Ona kimse bir kulp takamaz. Sistem de malum, hepsi bir yere kadar. Öyle eskisi gibi her şeye göz yumup müsade etmiyorlar..! O devirler çok gerilerde kaldı artık. Bir adım atarken kırk kere düşüneceksin. Ucu nereye gider faydası-zararı kime dokunur iyi hesabedeceksin.

***************

 

Eveeet........!

Şu zamanda, hangi ülkede, nasıl bir ortamda ve ne gibi şartlar altında yaşıyor oluşumuz herkesim malumu. Olağanüstü şartlar altındaydık, kulun bildiğini Allah(cc)’tan saklayacak değiliz herhalde. Uzun lafın kısası düne kadar devam eden ve tamamen bizim dışımızda gelişen olaylar vardı.

Kendi elimizde olmayan şu pek çok engeli de Allah(cc)’ın izniyle aştıktan sonra, eğer sağ olursak(makul, meşrû, caiz kategorisindeki yoğunluklarımız sebebiyle) bu güne kadar gereği gibi üzerinde duramadığımız için askıya alıp ertelemek zorunda kaldığmız, ama bir türlü içimize de sinmeyen, tüm İslâmî faaliyet ve koşturmacalara, davet ve tebliğ çalışmalarına, ders-kurs işlerine, cemaat olaylarına girip bütün ciddiyet ve samimiyetimizle çalışacak, hem Allah(cc)’ın dinine, hem de kendimize yardım edip ahiretimize yatırım yapacağız inşaallah.

Ve arayı kapatmak için bu uğurda canla başla çalışıp az zamanda çok işler başaracağız. İnanmıyorsanız bekleyin ve görün.....!

İnşaallah..(!) kulluk ve sorumluluklarımızı harfiyyen yerine getireceğiz. Aynı eskiden olduğu gibi, dört dörtlük bir müslüman olacağız...! İslâmî bir çalışma neymiş, nasıl yapılırmış herkes görecek...! Gerekirse dumanını bile attıracağız. Bizi kuşatan şartları aşmaya, onlardan kurtulmaya çalışıyoruz. Yeter ki müsait olalım. Arkası gelecek inşaallah.

Elimizi çabuk tutarsak, bu davaya çok kısa zamanda kaliteli elemanlar yetiştirecek, olmadı başka guruplardan adam kafalamak suretiyle çok büyük projelere imza atacağız. Bırakın İslâmî hareketi, dört başı mamur bir devrim yapmak bile işten değil. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz başladığımız işi yarım bırakmayız, istedik mi de yaparız Allah(cc)’ın izniyle. Yeter ki başlayalım. Arkası gelir alimallah!

Şey, unutmadan küçük birkaç ayrıntı ve makul bazı çekincelerimiz var.....!

Yapılması gereken işler, gidilecek yerler, söylenecek sözler, takip edilecek müfredat, ders, kurs işleri, sohbet, islami faaliyet, hizmet ve çalışmalardan dolayı diyorum;

Herhangi bir risk yaşamayacaksak.......

Birileri bize kulp takmayacaksa........

Yani adımız lekelenmeyecekse......

Üstümüze laf gelmeyecekse.......

Fincancı katırlarını ürkmeyeceksek........

Sakıncalı piyade ilan edilmeyeceksek.......

Aç susuz, uykusuz kalmayacak, yorgun düşmeyeceksek....

Üstümüz başımız kirlenmeyecek, saçımız sakalımıza, gecemiz gündüzümüze karışmayacaksa......

Sorulup soruşturulmayacak-fişlenmeyecek, bir yerlerden kırmızı çizgi yemeyeceksek....

Yolumuz kesilmeyecekse.........

Bedel ödemeyeceksek......

 

Rahatımız bozulmayacak ve mevcut düzenimize karışan olmayacaksa.......

Kendi özelimize, alışkanlıklarımıza laf eden olmayacaksa.....

Zor elde ettiğimiz hayat standardımızdan, mütevazi zevklerimizden taviz vermek gerekmiyorsa........

Yani burnumuz dahi kanamayacaksa......

 

Hatta gireceğimiz bunca sıkıntı, yaptığımız onca fedakarlıktan, stresten, olası zorluklardan sonra birileri bizi takdir edecekse; aferin, işte bu, sensin diyeceklerse..... Hele bir de müsaitsek, yapacak başka işimiz, gidilecek başkaca yerimiz yoksa, tadılacak dünya nimeti kalmadıysa...!

Görecekesiniz, nasıl bu coğrafyanın örnek müslümanları olacağız..... Çünkü dikkatlerden kaçan bir şey var. Bizler beklenen, yolu gözlenen “Öncü Kur’an Nesli”yiz. Kim bilir belki devrim bile ihraç ederiz. Tevazuya gerek yok, aslında hepimiz birer kapasiteyiz..!

‘Nerede o yoğurdun bolluğu’ mu diyorsunuz, ‘sayı saymayı bilmiyor veya hiç sopa yememiş’ mi diyorsunuz? Yanılıyorsunuz beyler. Hele siz az biraz bekleyin. Bekleyin ve görün neleri başarıp nasıl karizmatik imzalar atacağımızı...!

Bu dava mı bize muhtaç, yoksa biz mi bu davaya muhtacız.....?

Biz mi bu davaya izzet ve şeref katacağız yoksa bu dava mı bize izzet ve şeref kazandıracak bunu bir öğrenebilsek..!

Şu bizi kahreden meşguliyetlerden kurtulup bir de müsait olabilsek, herşey çok kolay olacak da..!

Allah(cc)’ın dini-davası için özel bir emek-uğraş, ilgi-bilgi, zaman-zemin, güç ve para ayırmanın ne kadar kıymetli bir ibadet olduğunu bir öğrenebilsek..!

 

Her türlü iş-uğraş, meşgale, gezip-tozmalar, zevk-sefadan, dünyalıktan sonra eğer hala boş-müsait-arta kalan-fazladan zamanımız olursa bunu Allah(cc)’a, dine, kulluğa, ahirete, yani sözde müslümanlığımıza ayırmanın ne yaman bir çelişki, nasıl bir kurnazlık, ne büyük bir sahtekârlık, iki yüzlülük, aldanış, hüsran, günah-vebal olduğunu bir fark edebilsek.....!

 

 

Eveeet...!

Eline marul dikeni battığı için yataklara düşenleri...

Çektiği küçük bir sıkıntıyı, ödediği en ucuz faturayı dahi ömür boyu anlatanları...

Derdini din edinenleri...

En önde fotoğraf çektirip vitrinde konu mankenliği yapanları...

Çeldirici, yıldırıcı, ürkütücü ve korkutuculardan ödü kopanları....

Hobilerinin, fobilerinin veya korkularının esiri olanları.....

Güce, güçlüye, statükoya yaslananları.....

Devlet tanrısı ve resmî ideolojiden medet umanları.....

Dinden kazanıp dünyasına harcayanları değil....!

 

Dünyadan kazanıp dine harcayanları......

Dinini dert edinenleri.....

Kaçmaktan kovalamaya fırsat bulamayanları....

İşi vaktinden çok olanları.....

Canları pahasına kulluk nöbetine duranları.....

Vakti ve sorumluluklarını kuşananları....

Sadece Allah(cc)’a dayanıp güvenenleri selâmlıyoruz...!

 

Bu davanın perde gerisindeki gariplerini, hizmetkârlarını, adsız kahramanlarını, yolumuzu aydınlatan gerçek dava adamlarını, hürmet ve muhabbetle selâmlıyoruz....!

****************

Aman Allah(cc)’ım sayılı günler nasıl da çabuk geçiyor...!

Her şey buz gibi hızla eriyor...!

Zaman su gibi akıp gidiyor....!

Ömür sermayemiz bitiyor.....!

Ve ecel kapıda......!

Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın....!

O’nu haber veriyoruz.....!

Eğer müsaitseniz, zamanınız varsa....!

 

 

COŞKUN UZUN

İSLAM VE HAYAT


Keyword : radyo vakit - coşkun uzun - islam ve hayat -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Pagan Bir Din: Futbolizm
“Tribünlerden gelen sesler, savaşan mazlum- ların sesini kısıyor ve bu sesi bastırıyorsa, futbol afyondur” der Merhum Ali Şeriatî. Futbolun bu afyonl
Meczupların Dîni: Tasavvuf
“Hayır, zulmedenler, hiç-bir bilgiye dayan- maksızın kendi hevâ (istek ve tutku)larına uy- muşlardır. Allah’ın saptırdığını kim hidâyete erdirebilir?
Afrin neden Türkiye'ye tehdit?
Terör örgütü PYD/PKK, Suriye'nin Türkiye sınırının büyük bölümünü işgal ederek Ankara için başlıca güvenlik tehdidi haline geldi. Afrin'deki terörist
“Mutlak Doğru” Üzerine
“Rabbinin sözü, doğruluk bakımından da, adâlet bakımından da tastamamlanmıştır. O’nun sözlerini değiştirebilecek (kimse) yoktur. O, işitendir, bilendi
Tunus devriminin kazanım ve kayıpları
Devrimin yedinci yılında Tunus halkı, demokrasi ve özgürlük ilkelerini pekiştirmek yolunda mesafe kat ederken, her geçen gün kötüye giden ekonomik dur
Müslüman Doğulmaz, Müslüman Olunur
Doğuştan ‘müslüman’ olduğunu zanneden, bu ‘ölümcül’ yanlışla büyüyen ve böyle yaşayıp, böyle ölüp giden bir toplumun içinde doğup büyüdük. Bu anlayışı
Kudüs, Mescid-i Aksa ve İlk Kıble Meselesi
Kudüs tarihin en eski ve binlerce yıllık bir geçmişe sahip şehirlerinden birisidir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihteki önemi asla azalma
Kurdun dişine kan değmesin...
Bir, Rus gazeteleri, askeri kaynaklara dayanarak 31 Aralık Pazar günü, Rus Hava Kuvvetleri’nin konuşlandığı Hemymim Hava Üssü’nün saldırıya uğradığını
‘Muhafazakar muhalefet’, ‘Muhafazakar müdahale’ ve ana omurgayı çatlatmak..
2016, Türkiye siyasi tarihinin en ağır travmasının yaşandığı yıl oldu. Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan sonraki en ağır dış müdahalesine, saldırısına
2018’de Türkiye-Rusya ilişkilerinde işbirliği ve sorun alanları
Türk dış politikası açısından oldukça hareketli geçen 2017 yılı Türkiye-Rusya ilişkilerinin gelişimi bakımından da dikkat çekici gelişmelere sahne old
1 -


Abdullah Yıldız

“Sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileme” vakti

23/01/2018 - 13:06

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat