Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Türkiye'deki sığınmacılar Afrin için askerliğe başvurdu * Kur'an'da "vahiy" kavramı * Sahte mutlaklar tarafından belirlenen sahte hayatlar yaşamaya devam edemeyiz! * Cahiliye (Gelenekseli ve Moderniyle) Kur’an’la Yok Edilecektir! * Cuma Konferansında Hükümet'in Suriye Politikası Konuşuldu. * Allah’ın Üç Âyeti: Vahiy, İnsan, Tabiat * Arakan’lılar İçin Çaresiz Bekleyiş Sürüyor… * Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti * Türk ordusu Afrin'e Azez'den operasyon başlattı * İki eski ordu mensubunun gözüyle Zeytin Dalı harekatı

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 53373
Toplam 411960916
En Fazla 606285
Ortalama 154581
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Bin yıllık hesaplaşma bu ve biz kazanacağız

Vize skandalı ABD’nin bütün kirli hesaplarını deşifre etti. FET֒nün başarısız olması, ABD ile bağlantılarının açığa çıkması, Fırat Kalkanı’ndan sonra İdlib’de başlatılan operasyonun Batı’ya doğru genişleyecek olması “terör koridoru” planlarını ve Türkiye’ye yeni saldırı hazırlıklarını suya düşürdü. ABD yönetimi Türkiye’ye karşı ilan edilmemiş bir savaş
2018-01-24 - 11:44

Bin yıllık hesaplaşma bu ve biz kazanacağız

 

Vize skandalı ABD’nin bütün kirli hesaplarını deşifre etti. FETÖ’nün başarısız olması, ABD ile bağlantılarının açığa çıkması, Fırat Kalkanı’ndan sonra İdlib’de başlatılan operasyonun Batı’ya doğru genişleyecek olması “terör koridoru” planlarını ve Türkiye’ye yeni saldırı hazırlıklarını suya düşürdü. ABD yönetimi Türkiye’ye karşı ilan edilmemiş bir savaş başlattı. Biraz geniş bakalım:

15 Temmuz, sadece bir FETÖ darbe girişimi değil, ABD’nin Türkiye’ye açık müdahalesiydi. Klasik darbe girişimlerinden farklı bir dış müdahaleydi.  Senaryo Türkiye’de devlet sisteminin hücrelerine kadar yerleştirilmiş Gülen ve terör örgütü üzerinden uygulandı.

Türkiye kontrol altına alınacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ona destek olan öncü çevre tamamen tasfiye edilecek, ülke yeniden ABD eksenine çekilip vesayet altına alınacaktı. Hatta bundan ötesi vardı:

O gece milletimiz dünya sistemini tarihe gömdü!

Senaryo başarıldığında PKK unsurları harekete geçirilip Türkiye bölünecekErdoğan’a Marmaris’te suikast düzenlenecek ya da esir alınacaktı. Türkiye efsanesi, yıldızlaşan ülke hayalleri tarihe gömülecek, yüz yıl sonra yeniden varolma, yükselişe geçme hesapları sıfırlanacaktı.

15 Temmuz gecesi milletimiz, bir darbeyi değil bir işgal harekatını püskürttü. Çokuluslu konsorsiyumun Türkiye planlarını alt üst etti. Dünya tarihine bir model, direniş örneği sundu. Uluslararası sistem dediğimiz işgal ve hegemonya düzeninin itibarını yerle bir etti. Bu, ABD için ağır bir yenilgi, rezil olma haliydi.  İlk kez planları tutmamış, ilk kez başarısızlığı tatmışlardı.

ABD büyükelçisi Bass o cinayetlerden sorumludur

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bassbu saldırının tam merkezindeydiO ve ekibi, 15 Temmuz gecesi cinayetlerin hepsinden sorumludurTürkiye’nin Cumhurbaşkanı’na suikast düzenlemekten, bu planı uygulamaktan da sorumludur. Türkiye’deki FETÖ’cü CIA ajanlarının kaçırılmasından da sorumludur. Milletin meclisini bombalamaktan da sorumludur.

Şimdi elçilikteki kuryeler, casuslar gözaltına alınıp sorguya tabi tutulunca, kirli bağlantılar ortaya çıkmaya başlayınca, Bass ortalığı ateşe verdi, giderayak bombayı patlattı. Vize krizi ile kirli dosyaları, kanlı senaryoları gizlemeye çalışıyor.

İlan edilmemiş bir savaş başlattılar..

Vize krizi, Türkiye ile ABD arasındaki derin ayrışmanın tek göstergesi değildir. Askeri ambargo, Ankara-Washington arasındaki psikolojik savaş ve en önemlisi de Güney’de oluşturulan terör koridoruyüzlerce kilometrelik cephe ABD’nin Türkiye’ye ilan edilmemiş bir savaşbaşlattığının göstergeleridir.

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en büyük tehdidiyle karşı karşıyadır. Barzani’nin referandum kararı bu savaşın bir parçasıdırPKK/PYD üzerinden yürütülen her müdahale, bölgeye yönelen dış tehdittir, saldırıdır. Bunlar aynı zamanda Türkiye’ye karşı ABD’nin açık saldırısının unsurlarıdır. 

Erdoğan’ı durdurma, Türkiye’yi durdurma

“Erdoğan’ı durdurma” projeleri “Erdoğan ve Türkiye’yi durdurma”projesine dönüşmüş, ABD’nin bölgeye yaptığı askeri yığınak Türkiye için öncelikli ve yakın tehdit haline gelmiştir. 15 Temmuz’da FETÖ ile yapılamayanı şimdi Suriye ve Irak’ın kuzeyinden cepheler açarak yapmaya çalışıyorlar.  Buna devam edecekler.

Cepheyi daha da güçlendirecekler, Türkiye’yi nefes alamaz hale sokmaya çalışacaklardır. Bir NATO müttefikine karşı PKK, PYD ve DEAŞ gibi terör örgütlerini müttefik ilan eden ABD yönetimi, son olarak Barzani’yi de bu cepheye katmış, Türkiye’nin bütünlüğünü tehdit eder hale gelmiştir. Bunu başarıp başaramaması değil, bunu düşünebilmesi çok büyük bir skandal, dünya için tehlikeli bir eğilimdir.

O harita en öncelikli ve en yakın tehdittir!

Irak ve Suriye’nin kuzeyinde çizilen harita, bütün coğrafya için tehdittir, bundan sonra her ülkenin başına gelebileceklerin açık işaretidir. İster Batı ittifakında yer alsın ister ona karşı olsun bölgedeki bütün ülkeler bu çerçevede tehdit edilmekte, parçalanma riskiyle karşı karşıya bırakılmaktadır.

Türkiye için ABD ve Avrupa ile ittifak bir gelecek garantisi değildirartık. Çünkü tehdit müttefiklerden gelmekte, Türkiye, İran ve S. Arabistan için parçalanma haritaları bu başkentlerde çizilmektedir. Dünyanın güç haritası hızla değişirken Türkiye kendine yeni güvenlik alanları aramak, bunları iyi değerlendirmek, cesur kararlar vermek zorundadır.

Türkiye bu saldırıyı da savuşturmayı bilecektir!

Batı’nın ağır ambargosu altındaki bir ülke, üstelik bütün terör unsurları üzerinden saldırılara maruz kalan bir ülke, kendi geleceğini güvenceyle alacak her türlü radikal adımı atmakla yükümlüdür. Yüz yıllardır gücü ve arayışı en rasyonel şekilde kullanan bir siyasi akla, birikime sahip Türkiye, yeni tehditleri çok iyi değerlendirip gereken adımları atacaktır.

15 Temmuz, bu akılla, bu aklın toplumu şekillendirmesiyle savuşturulduŞimdi yeni bir cephe açtılar. Suriye ve Irak’ın kuzeyinden Türkiye’yi vurmaya hazırlanıyorlar. Bu amaçla yığınak yapıyorlar. Bu amaçla iki ülkeyi bölüyorlar. Akdeniz’den İran sınırına kadar ülkemizin bütün güney sınırlarını askeri üslerle, füze rampalarıyla, eğitim kamplarıyla, garnizonlarla donatacaklar.

15 Temmuz sonrası ikinci dalga: Direnişe hazır olun

Buradan Türkiye’yi sıkıştıracaklar, Anadolu’da boğmak isteyecekler. Bunu yaparken içeride yeni etnik kavgalar çıkarmaya, bugünkü milli ekseni bertaraf edecek yeni siyasi kadrolar ve hareketler oluşturmaya çalışacaklar. Dolayısıyla 15 Temmuz’un ikinci dalgası, ikinci müdahale saldırıları başlamıştır.

Türkiye’nin büyümesini, yüz yıl sonra yeniden ayağa kalkmasını, kendini ve çevresini harekete geçirmesini hazmedemeyen bir çokuluslu konsorsiyum oluşturulmuş, bu oluşum üzerinden FETÖ yerine başka çevreleri ikame edip “Türkiye cephesini açın!” talimatı verilmiştir. Öyleyse yeni mücadele de başlamıştır!

Bu, bin yıllık bir kavgadır ve biz bunu kazanacağız..

Bu büyük bir kavgadır. Bu, Selçuklu’dan, Osmanlı’dan bu yana devam eden derin bir hesaplaşmadır. Bu, Birinci Dünya Savaşı ile perişan edilen bir Türkiye’nin, coğrafyanın mücadelesidir. Türkiye’nin Hindistan sınırlarına kadar yapılan bir varolma mücadelesidir. Türkiye bu mücadelenin en ön safındadır. Çünkü siyasi tarihi boyunca bütün mücadelelerin en ön safında olmuş bir ülkedir.

Biz bu oyunu kazanacağız. Bu çokuluslu saldırıların üstesinden geleceğiz. Tarih yapıcı rol yine engellenemeyecek, tarihin akışıdurdurulamayacak. Bu yüzden Fırat Kalkanı müthiş bir jeopolitik hamleydi. Dün İdlib’e giren TSK unsurları aynı jeopolitik hesabın parçasıdır. İran sınırından Akdeniz’e uzanan ABD/İsrail koridoru kesinlikle engellenmelidir çünkü bu bir gelecek hesabı, varoluşsorunudur.

O silahlar bizim için getiriliyor, hiç kimse bunu inkar edemez

Hiç kimse bu meseleyi bir etnik meseleye sıkıştırarak bize yutturamaz. Hiç kimse bu büyük parçalanma senaryosunu Türk-Kürt ayrışması diye pazarlayamaz. Hiç kimse bölgeye yönelen çokuluslu istila hesaplarını mezhep kimlikleri arasına sıkıştıramaz. Hiç kimse bu oyunları milletimize bir körleştirme operasyonuyla servis edemez. Hiç kimse Türkiye’nin aldığı pozisyonu, başkası adına sorgulayıp bu ülkeyle tuzakkuramaz.

Ülkemize yönelik saldırılar artık açık açık yürütülmektedir. Örgütler üzerinden yürütülse de, ABD’nin sınırlarımıza yığdığı, PKK’ya sevkettiği silahların yarın doğrudan Türkiye’ye karşı kullanılacağını görmemek ahmaklıktır. Hal böyle iken, bu ülkeyi iç savaşa sürüklemeye çalışanların şimdi Suriye ve Irak üzerinden vurma yolunda adım atılmasını göremeyecek kadar kör değiliz.

Bedeli ne olursa olsun o kuşak engellenecek..

Çünkü biz tarihin hiçbir döneminde “kör” olmadık. Sadece güçsüz kaldık, hareket edemez hale getirildik ama o derin siyasi aklı hiç kaybetmedik. Yine öyleyiz. Yine o akılla hareket ediyoruz. Bu yüzden tehdidin kimden ve nasıl geldiğini görüyoruz. Bu yüzden Suriye ve Irak’ın kuzeyinden yaklaşan tehlikeye karşı önlem alıyoruz. Bu yüzden Türkiye kamuoyuna pazarlanan yalan/dolanlara aldırmıyoruz.

Öyleyse, bedeli ne olursa olsun o kuşak engellenecektir. Türkiye’ye yönelik çevreleme, kuşatma harekatına karşı bir “öz savunma” harekete geçirilmiştir ve bu devam edecektir, etmelidir. Afrin’den, Ayn el Anrab’dan, Irak’ın kuzeyinden müdahalelerle o çokuluslu harita boşa çıkarılacaktır.

‘Acımasız Mücadele’, büyük hesaplaşma..

Bu kuşaktaki her hareketimiz Türkiye’yi savunma harekatıdır. Savaşı Türkiye’ye taşımaya çalışanları durdurma çabasıdır. Türkiye için çizdikleri bölünmüş haritaları yüzlerine çarpma mücadelesidir. Bölgemizin sonsuz etnik savaşlara, mezhep çatışmalarına sürüklemek isteyenlere “dur” deme girişimidir.

Bu bir “Acımasız Mücadele”dir. Tehdit tanımlanmıştır, nereden ve nasıl geleceği görülmüştür. Türkiye’nin yerlileşmesi, millileşmesi, büyümesi, yeniden yükseliş çağı başlatması hedef alınmaktadır. Bunu başaramayacaklar ama olağanüstü bir hesaplaşma bizi beklemektedir.

İdlib’de başlatılan harekat Afrin’e, Tel Abyad’a uzanmalı

15 Temmuz’un ikinci dalgasına, Güney’den ve içeriden gelecek saldırılara karşı teyakkuz durumu göz önüne alınmalıdır. Bu yüzden Türkiye, İdlib’le başlattığı süreci kim ne derse desin, kimler ne kadar çığırtkanlık yaparsa yapsın tamamlamak zorundadır. Bu yüzden Türkiye, nükleer teknoloji dahil, olağanüstü savunma hazırlıklarına girmek zorundadır.

Çok yakında bize bu krizleri taşıyanların evlerinde ne krizler yaşandığına tanık olacağız. Etnik krizlerin, ırkçı çözülmelerinkapılarını nasıl çaldığına tanık olacağız. Dünya artık Atlantik’ten yönetilmiyor. O dönem çoktan kapandı.

Türkiye için vesayet dönemi de kapandı. O yüz yıl sona erdi.  Anlamadıkları bu. Yakında anlayacaklardır!

ABD ve ortakları birçok terör örgütünü İncirlik’ten yönetiyor

Vize meselesi basit bir tepki değildir. Kafalarında olan düşünceyi açığa çıkarmıştır. ABD artık müttefik değildir ve olamayacaktır. İncirlik gibi askeri üsler, Türkiye’nin ulusal güvenliği için bir tehdit haline gelmiştir. Kesinlikle masaya yatırılmalı, terörle mücadele kapsamında değerlendirilmelidir.

Çünkü ABD ve ortakları birçok terör örgütünü İncirlik’ten yönetiyor!

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - ibrahim karagül - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Pagan Bir Din: Futbolizm
“Tribünlerden gelen sesler, savaşan mazlum- ların sesini kısıyor ve bu sesi bastırıyorsa, futbol afyondur” der Merhum Ali Şeriatî. Futbolun bu afyonl
Meczupların Dîni: Tasavvuf
“Hayır, zulmedenler, hiç-bir bilgiye dayan- maksızın kendi hevâ (istek ve tutku)larına uy- muşlardır. Allah’ın saptırdığını kim hidâyete erdirebilir?
Afrin neden Türkiye'ye tehdit?
Terör örgütü PYD/PKK, Suriye'nin Türkiye sınırının büyük bölümünü işgal ederek Ankara için başlıca güvenlik tehdidi haline geldi. Afrin'deki terörist
“Mutlak Doğru” Üzerine
“Rabbinin sözü, doğruluk bakımından da, adâlet bakımından da tastamamlanmıştır. O’nun sözlerini değiştirebilecek (kimse) yoktur. O, işitendir, bilendi
Tunus devriminin kazanım ve kayıpları
Devrimin yedinci yılında Tunus halkı, demokrasi ve özgürlük ilkelerini pekiştirmek yolunda mesafe kat ederken, her geçen gün kötüye giden ekonomik dur
Müslüman Doğulmaz, Müslüman Olunur
Doğuştan ‘müslüman’ olduğunu zanneden, bu ‘ölümcül’ yanlışla büyüyen ve böyle yaşayıp, böyle ölüp giden bir toplumun içinde doğup büyüdük. Bu anlayışı
Kudüs, Mescid-i Aksa ve İlk Kıble Meselesi
Kudüs tarihin en eski ve binlerce yıllık bir geçmişe sahip şehirlerinden birisidir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihteki önemi asla azalma
Kurdun dişine kan değmesin...
Bir, Rus gazeteleri, askeri kaynaklara dayanarak 31 Aralık Pazar günü, Rus Hava Kuvvetleri’nin konuşlandığı Hemymim Hava Üssü’nün saldırıya uğradığını
‘Muhafazakar muhalefet’, ‘Muhafazakar müdahale’ ve ana omurgayı çatlatmak..
2016, Türkiye siyasi tarihinin en ağır travmasının yaşandığı yıl oldu. Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan sonraki en ağır dış müdahalesine, saldırısına
2018’de Türkiye-Rusya ilişkilerinde işbirliği ve sorun alanları
Türk dış politikası açısından oldukça hareketli geçen 2017 yılı Türkiye-Rusya ilişkilerinin gelişimi bakımından da dikkat çekici gelişmelere sahne old
1 -


Abdullah Yıldız

“Sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileme” vakti

23/01/2018 - 13:06

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat