Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Türkiye'deki sığınmacılar Afrin için askerliğe başvurdu * Kur'an'da "vahiy" kavramı * Sahte mutlaklar tarafından belirlenen sahte hayatlar yaşamaya devam edemeyiz! * Cahiliye (Gelenekseli ve Moderniyle) Kur’an’la Yok Edilecektir! * Cuma Konferansında Hükümet'in Suriye Politikası Konuşuldu. * Allah’ın Üç Âyeti: Vahiy, İnsan, Tabiat * Arakan’lılar İçin Çaresiz Bekleyiş Sürüyor… * Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti * Türk ordusu Afrin'e Azez'den operasyon başlattı * İki eski ordu mensubunun gözüyle Zeytin Dalı harekatı

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 59289
Toplam 411966832
En Fazla 606285
Ortalama 154584
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

ABD elçisine: "Bu sorulardan kaçamazsınız"

Türkiye aleyhine bir çok faaliyete karıştığı ortaya çıkan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi John Bass, yeni bir rezalete daha imza attı. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz’un tutuklanması Bass’ı panikletti. Bass, FETÖ-ABD bağlantılarının iyice ayyuka çıkaran haberler üzerine hem küstahça Türkiye
2018-01-24 - 13:12

Bu sorulardan kaçamazsınız

 

 

Türkiye aleyhine bir çok faaliyete karıştığı ortaya çıkan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi John Bass, yeni bir rezalete daha imza attı. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz’un tutuklanması Bass’ı panikletti. Bass, FETÖ-ABD bağlantılarının iyice ayyuka çıkaran haberler üzerine hem küstahça Türkiye Cumhuriyeti hükümetini suçlamaya kalktı, hem de Türkiye’nin milli menfaatleri doğrultusunda yayın yapan Türk medyasını karalamaya çalıştı. 

15 Temmuz darbecileriyle ABD Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu arasındaki görüşmeleri açıklayamayan Bass, suçüstü yakalanmanın telaşıyla üste çıkmaya çalıştı. Bass daha önce davet ettiği 7 gazeteci arasında yer alan Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ı aratarak, gazetenin tutuklanan ABD konsolosluk çalışanı Metin Topuz’un FETÖ’cü hainlerle irtibatlarını gösteren manşetini gerekçe göstererek daveti geri çektiğini iletti. Bass’ın bir araya geldiği diğer 6 gazeteciye ise ‘hükümetin intikam’ peşinde olduğunu ve ‘ciddi’ bulduğu gazetecilerle bir araya geldiğini söyledi. Bass’ın özellikle darbeci FETÖ’cülerle ABD ilişkilerini sorabilecek ve verdiği cevapları sorgulayacak isimlerle karşılaşmak istemediği değerlendirmesi yapıldı. Bass’ın bu küstahlıkları darbeci FETÖ’cülerle ilişkileri ortaya saçılan ABD’nin, hırçınlıklık yaparak, suç bastırması olarak yorumlandı. Ancak, Bass ve onun elçisi olduğu ABD’nin yöneltilmesini istemediği sorulardan kurtulması mümkün değil. 

KİLİT DARBECİYİ ABD Mİ SAKLADI?

15 Temmuz’un kilit ismi FETÖ’nün ordu imamı Adil Öksüz ile, 21 Temmuz 2016’da saat 10.22’de ABD İstanbul Başkonsolosluğu aracılığıyla görüştünüz? ‘Vize başvurusuna dair’ gibi komik bir gerekçeyle bile olsa, Türk adaleti ile işbirliği yapıp Öksüz’ün telefonla yerinin belirlenmesi için neden işbirliği yapmadınız? Bu görüşmeden sonra kayıplara karışan Öksüz’ü siz mi sakladınız ve darbenin üst düzey sanığı ile nasıl bir işbirliğiniz vardı?

15 TEMMUZ’DA İNCİRLİK’İN ROLÜ?

15 Temmuz darbe girişiminde, İncirlik Üssü’nden kalkan tanker uçaklar ve F-16’lar görev aldı. Savcılık darbecilerle irtibatı olan İncirlik personelinin darbedeki rolünün ortaya çıkarılması için üsteki güvenlik kayıtlarını talep etti. Ancak, bunların yok edildiği belirtildi. Üsteki  tüm görüntü, ses ve radar kayıtları, Türk yargısının talebine rağmen neden silindi? Yok edilen kayıtlarla, FETÖ’cü darbecilerle hangi ABD’li subayların işbirliği yaptığı mı örtbas edilmeye çalışıldı?

ABD’NİN DARBEDEKİ ROLÜ NEDİR?

17-25 Aralık 2013 darbesinin kilit ismi Metin Topuz’u, ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nda yıllarca neden kamufle ettiniz? Konsolosluk görevlisiyse, Türkiye’ye bildirmekte zorunlu olduğunuz personel listesinde bu isme neden yer vermediniz? Topuz’u, Türkiye’deki FETÖ’cülerle ABD istihbaratı arasında ‘irtibat elemanı’ olarak mı kullandınız?  

YENİ DARBEYE HAZIRLIK MI?

 17-25 Aralık 2013 darbesinde hükümeti düşürmek için oluşturulan sahte belge ve montaj kayıtları Türkiye’de yargı kararıyla imha edilme kararı alınmışken, ABD’de konsolosluk görevlisi Metin Topuz aracılığıyla FETÖ’cü emniyet müdürü ve savcıları tarafından neden bu kayıtların kopyasının alınıp ABD’ye götürülmesine ihtiyaç duyulmuştur?  

MİT TIR’LARINDAKİ ROLÜNÜZ NE?

17-25 Aralık darbe girişiminde, FETÖ’cü polislere montaj ve kumpasta kullanılacak ses kayıtları ve dinleme için, ABD’li diplomatlar, askerler ve istihbaratçıları FETÖ’cülere yardım etti mi? FETÖ’nün hükümeti düşürmeye yönelik ‘MİT tırları’ kumpasında, FETÖ’cülerin ABD Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu ile telefon görüşmeleri yaptıkları saptandı. FETÖ’nün kumpas imamları ile ABD’li diplomatlar ne görüştü, hala neden açıklama yapmadınız? 

HENDEK TERÖRÜNDE NE YAPTINIZ?

ABD’nin Adana Konsolosluğu görevlisi Hamza Uluçay, PKK üyeliğinden tutuklanırken, Uluçay’ın tercümanlığıyla ABD’li diplomatlar hendek terörü yapan PKK’lılarla ne görüştü, hangi pazarlıkları yaptı? Hendek teröründe, neden PKK’lılara ve onların işbirlikçilerine dair operasyonlara tepki gösterdiniz?    

CERATTEPE’DE NE İŞİNİZ VARDI?

PKK’nın hendek terörü ve Cerattepe olaylarındaki rolünüzü ilişkin sorulara neden hala yanıt vermediniz? Gösteriler sırasında neden Artvin Cerattepe’ye gittiniz,  görüştüğünüz iddia edilen hükümet karşıtı eylemcilera maddi destekte bulunup pazarlık yaptınız mı?

BÜYÜKADA’DA ABD NE İSTEDİ?

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı sırada İstanbul Büyükada’da 10’u yabancı 16 istihbaratçı ismin katıldığı gizli toplantıda Türkiye üzerine neyin görüşmesi ve pazarlığı yapıldı? ABD Büyükelçiliği ve ABD, suçüstü olmasına ve eldeki delillere rağmen neden FETÖ’cü sanıkları korumakta, teröristbaşı Gülen’i iade etmemektedir? Papaz görünümlü ajan Andrew Brunson, Türkiye’ye karşı hangi operasyonlarda FETÖ ve PKK’lılarla işbirliği yaptı?

Hilal Kaplan’a ambargo  

Milli duruş sergileyen medyanın darbecilerle -ABD bağlantısını belgeleriyle deşifre etmesi Bass’ı iyice sinirlendirdi. Bass, FETÖ-ABD bağını gösteren belgeleri yayınlayan gazeteler arasında yer alan Sabah’ın köşe yazarı Hilal Kaplan’a yaptığı daveti yakışıksız şekilde iptal etti. Hilal Kaplan kişisel twitter hesabından ABD Büyükelçiliği’nde John Bass’ın vedası için yapılacak toplantıya gitmek üzereyken Sabah’ın manşetinden dolayı aranarak davetinin iptal edildiğinin bildirildiğini açıkladı. Kaplan davet edilen 7 gazeteciden biri olarak gitmek üzere hazırlandığı sırada Büyükelçilik sözcüsünün kendisini aradığını ve gazetenin  manşetinden dolayı davetinin iptal edildiğini söylediğini aktardı.  

DESTEK HÜRRİYET, CUMHURİYET VE SÖZCÜ’DEN 

15 Temmuz darbesindeki rolüyle ilgili sorulara cevap vermek yerine, küstah ifadelerle suç bastırmaya kalkan John Bass’a Cumhuriyet, Hürriyet ve Sözcü gazetelerinden destek geldi. İnternet sitelerinde John Bass’in küstah açıklamalarını manşet yapan Cumhuriyet, Sözcü ve Hürriyet, Sabah yazarı Hilal Kaplan’a ambargo uygulayarak basın özgürlüğünü ayaklar altına alan ABD Büyükelçiliği’nden tek kelime bahsetmedi.

 

 

star


Keyword : radyo vakit - star - john bass -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti
Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidi Özalkan çiftinin üç çocuğundan ortancası olan Musa Özalkan'ın şehadeti, Ankara Ayaş'taki ailesini yasa boğdu. Acıl
İtalya'da başörtülü avukat mahkeme salonundan çıkarıldı
İtalyan basınına yer alan habere göre, ülkenin kuzeyindeki Bologna kentindeki Bölge İdare Mahkemesinde bir duruşmaya giren Fas doğumlu stajyer avukat
Kur’an’da Piyasa Ve İnsan Hürriyeti
Mal ve hizmetlerin el değiştirdiği ortama piyasa denir. Piyasa ile mülkiyet özgürlüğüne yaklaşım tarzı arasında doğrudan bir ilişki vardır. İlk çağlar
Mevlid Manzumesine Eleştirel Bir Yaklaşım
Süleyman Çelebi, Mevlid olarak bilinen "Vesiletü'n-Necât" adlı şiirini 812 (M. 1409) yılında Bursa'da tamamlamıştır. Vesiletü'n-Necât'ın tamamı 732 be
Erdoğan, Harekat her an başlayabilir
Erdoğan, "Afedersin kıçı kirli bazıları, Suriye’de kalkıp bize tehdit sallıyor. Tehdit sallamak suretiyle Türkiye’yi kendi kabuğuna çekmek istiyor. Ku
Özbekistan'dan devrim gibi savunma yasası
Özbekistan'da, yurt dışındaki harekat ve operasyonlara asker göndermemesini, kendi topraklarında yabancı ülkelerin askeri üslerine yer vermemesini ve
Kur’an Anlayışımız
Kur’an, Allah’ın son peygamberi Hz.Muhammed (as) göndermiş olduğu vahiylerin kendisinde toplandığı kitabın adıdır. Bu kitap, Allah’ın razı olduğu din
Mehmet Akif Ersoy’a cenaze töreni bile çok görülmüştü
'3 gün sonra beni Yüksek Öğretmen Okulundan Emniyet Müdürlüğüne istediler. Bir şube müdürü beni sorguya çekti. “ Ne sıfatla resmi makamların törene ge
Demircan: Bizim dünyayı ve Kur’an’ı iyi bilen İslâm âlimlerimiz maalesef yok
Kurduğumuz internet televizyonumuzla İslâm ve insan eksenli değişik konularda haftalık programlar hazırlamak; İslâm’ın etrafında oluşturulan şüpheleri
Washington'da Kudüs protestosu
ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO) tarafından düzenlenen ve Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) dahil çok sayıda farklı grup t
1 -


Abdullah Yıldız

“Sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileme” vakti

23/01/2018 - 13:06

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat