Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Türkiye'deki sığınmacılar Afrin için askerliğe başvurdu * Kur'an'da "vahiy" kavramı * Sahte mutlaklar tarafından belirlenen sahte hayatlar yaşamaya devam edemeyiz! * Cahiliye (Gelenekseli ve Moderniyle) Kur’an’la Yok Edilecektir! * Cuma Konferansında Hükümet'in Suriye Politikası Konuşuldu. * Allah’ın Üç Âyeti: Vahiy, İnsan, Tabiat * Arakan’lılar İçin Çaresiz Bekleyiş Sürüyor… * Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin vasiyeti * Türk ordusu Afrin'e Azez'den operasyon başlattı * İki eski ordu mensubunun gözüyle Zeytin Dalı harekatı

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 53549
Toplam 411961092
En Fazla 606285
Ortalama 154582
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Milletle omuz omuza

16. kuruluş yıldönümünü kutlayan AK Parti sessiz devrim yaparak iç ve dış engelleri milletle aştı. Aradan geçen 16 yılda, insan hakları, demokrasi ve ekonomi alanında tüm ezberleri bozdu. Erdoğan liderliğindeki AK Parti, 15 Temmuz’daki en büyük ihanete karşı milletle omuz omuza verdiği destansı mücadeleyle 16 yıllık
2018-01-24 - 10:20

Milletle omuz omuza

 

 

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en istikrarlı hükümetlerini kuran AK Parti 16 yaşında. Geride kalan 16 yılda sayısız kalıcı esere imza atan Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti, bir yandan reformları hayatı geçirirken, diğer yandan da önünü kesmeye çalışan vesayet odaklarıyla mücadele etti. Bu mücadelede yanındaki en büyük güç ise millet oldu.

14 Ağustos 2001’de Bilkent Otel’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Artık Türkiye’de hiç bir şey eskisi gibi olmayacak” sözüyle Türk siyasi hayatına giren AK Parti, girdiği her seçimde rakiplerine fark atarak istikrarın adresi oldu. AK Parti hükümetleri döneminde ekonomiden sağlığa, ulaşımdan eğitime, enerjiden yargıya pek çok alanda hayal bile edilemeyecek düzenlemelerle ‘sessiz devrim’ gerçekleştirildi.

VESAYET ODAKLARIYLA MÜCADELE

Bir yandan reformları hayatı geçiren AK Parti diğer yandan önünü kesmeye çalışan vesayet odaklarıyla mücadele etti. AK Parti döneminde sivil siyasetin önü açıldı. Kamuda başörtüsü yasağı, anadilde konuşma yasağı kaldırıldı. AK Parti döneminde Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü gibi dev projeler, duble yollar hayata geçirildi. Avrupa’nın en büyük 3’üncü havalimanının yapımına başlandı. 81 il’e üniversite hayata geçirilirken, şehir hastanelerinin temelleri ve açılışları bir bir gerçekleştirildi.

EKONOMİDE SINIF ATLADIK

15 yıllık süreçte Türkiye istikrarsız koalisyonlu dönemlerden, istikrarlı döneme geçti. Türkiye’nin IMF’ye borcu kapatıldı. Türk Lirası’ndan 6 sıfır atıldı. İşsizlikte istihdam seferberliği ile enflasyonda tek haneli rakamlar görüldü. AK Parti savunma sanayiinin milleştirilmesi için önemli adımları arka arkaya attı. Milli savaş gemisi (MİLGEM), Atak helikopteri, Hürkuş, milli tank Altay, İnsansız hava aracı ANKA, yerli İHA’lar üretildi.

TÜM ENGELLERİ AŞTI

Başarılı iktidarına rağmen 16 yıllık hizmet süresi boyunca AK Parti, çeşitli yaptırımlarla engellenmek istendi. Gerek sivil gerekse askeri vesayetçiler AK Parti’nin 16 yıllık iktidar serüveninde defalarca ortaya çıkarak halkın iradesine engel olmaya çalıştı. Türkiye’nin büyümesini ve gelişmesini istemeyen bu odakların 2003-2017 yılları arasında oynadıkları oyunlar milletten alınan güçle ve milletle birlikte boşa çıkarıldı. Başaramadılar

22 Ekim 2002’de Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, “Erdoğan’ın hapis cezası genel başkanlığa engel” diyerek AK Parti’ye kapatma davası açtı ve tedbir istedi. AYM 22 Ocak 2003’te Erdoğan’ın genel başkanlık yetkilerini kullanamayacağına karar verdi. AK Parti hükümeti anayasadaki “ideolojik ve anarşik suçlar” ibaresini “terör eylemi” şeklinde değiştirdi. Böylece Erdoğan’a milletvekilliği yolu açıldı.

İLK MUHTIRAYI 2003’TE HİLMİ ÖZKÖK VERDİ

8 Ocak 2003’te Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, medya patronları ve yazarları ile bir araya geldi ve Başbakan Abdullah Gül’ün YAŞ kararlarına şerh koymasını eleştirdi. “Türbanın mevzuata, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kararlarına aykırı olarak siyasi bir dayatma ve Cumhuriyet geleneklerini aşındırma sembol ve eylemi olarak kullanılmasını hoş görmemiz beklenmemelidir” dedi. Bu cümlenin anlamı muhtıraydı.

DANIŞTAY SALDIRISININ ARKASINDAN FETÖ ÇIKTI

AK Parti iktidarının 5. yılında, yıllar sonra kumpas olduğu ortaya çıkan Danıştay saldırısı gerçekleşti. 17 Mayıs 2006’da Alparslan Arslan’ın gerçekleştirdiği saldırıda Danıştay 2. Dairesi Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin katledildi. Hürriyet başta olmak üzere darbesever medya olayı hemen başörtüsü kararına bağlayarak hükümete mal etmeye çalıştı. Arslan’ın FETÖ ilişkileri yıllar sonra ortaya çıktı.

CUMHURİYET MİTİNGLERİ İLE GÖZDAĞI VERDİLER

2007 Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Erdoğan veya eşi başörtülü başka bir siyasetçinin cumhurbaşkanı adaylığına karşı Cumhuriyet Mitingleri düzenlendi. Amaç cumhurbaşkanını AK Parti’den seçtirmemekti. Bu kez Sabih Kanadoğlu sahneye çıkarak 367 kuralını” ortaya attı. CHP’nin, Gül’ün aldığı 357 “evet” oyunu götürdüğü AYM seçimi iptal etti.

367 YETMEYİNCE MUHTIRA DEVREYE GİRDİ

Mecliste cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı gün tarihe “e-muhtıra” olarak geçen 27 Nisan bildirisi milli iradeyi hedef aldı.

GAZETE HABERLERİYLE PARTİ KAPATACAKLARDI

Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın gazete ve televizyon haberlerinden hazırladığı ve dönemin Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu 71 kişiye siyaset yasağı getirilmesi ve partinin kapatılmasını içeren davayı AYM, 30 Temmuz 2008’de karara bağladı.

HAKAN FİDAN ÜZERİNDEN ERDOĞAN’A SUİKAST GİRİŞİMİ

2011 yılı sonbaharında Başbakan Erdoğan sır gibi saklanan ameliyatı için gün aldı. Erdoğan hastaneye yatarken durumu fırsat bilen ‘paralel yapı’ harekete geçti. Fidan’ın ardından Erdoğan’a yöneleceği ortaya çıkan operasyon Fidan’ın Başbakan’ı bilgilendirmesiyle son anda engellendi.

ULUSLARARASI DESTEKLİ KALKIŞMA: GEZİ PARKI

AK Parti’yle baş edemeyeceğini anlayan güçler bu kez farklı bir yol denedi. Provalarını aylar öncesinden yaptıkları Gezi Parkı eylemlerini sahnelemeye başladılar. Ağaç bahanesiyle başlatılan Gezi olayları yurtdışı menşeili şirketlerin de desteğiyle Türkiye istikrarını baltalamaya çalıştı. 27 Mayıs 2013’te başlayan olaylar Türkiye genelinde AK Parti hükümeti aleyhine protesto gösterilerine dönüştü. Olaylar sona erdiğinde 600’den fazla polis yaralanırken, Türk ekonomisine ise 200 milyar lira zarara uğradı.

17 ARALIK POLİS VE YARGI DARBESİ GİRİŞİMİ

FETÖ, 17 Aralık’ta yargı darbesi girişimi ile kirli yüzünü gösterdi. Birbiriyle alakasız dosyaları birleştirip kamuoyuna ‘yolsuzluk’ diye sunarak siyasete darbe vurmak isteyen FETÖ, nöbetçi savcılar ve hakimler ayarlandı, mizansen baskınlar ve montajlanmış ses ve görüntü kayıtları ile algı oluşturulmaya çalışıldı. Hükümetin zamanında müdahalesi ile İstanbul Emniyeti’ndeki FETÖ’cülere görevden el çektirilerek darbe girişimi bastırıldı.

25 ARALIK EKONOMİYİ ÇÖKERTME HAMLESİ

İkinci darbe girişiminin tarihi 17 Aralık’tan 8 gün sonra yani 25 Aralık’tı. Bu sefer hedef doğrudan fezlekelere çok önceden “Dönemin Başbakan’ı” olarak yazılan Tayyip Erdoğan’dı. 25 Aralık’ta yeniden hareketlenen FETÖ’cü hainler, yasadışı dinlemelerle birlikte hayali bir terör örgütü üyesi olarak gösterdikleri 41 işadamı hakkında gözaltı kararı çıkarttı.

MİT TIR’LARINI DURDURDULAR

Jandarmadaki güçlerini devreye sokan örgüt, 1 Ocak 2014’te MİT gözetiminde Suriye’ye yardım götüren bir TIR’ı, Hatay Kırıkhan’da durdurdu. Operasyonun başında Adana özel yetkili savcısı Özcan Şişman vardı. 19 Ocak’ta bir kez daha sahneye çıktı. Adana Ceyhan’da yine MİT’e ait üç TIR, Adana özel yetkili savcısı Aziz Takçı tarafından durduruldu. Jandarma görevlileri TIR’larda görev yapan MİT personeline silah çekti, yere yatırdı.

HSYK’YI HEDEF ALDILAR

Tüm kurumlarda tasfiye edilmeye başlayan FETÖ, yargıdaki hakimiyetini sürdürmek için bu aşamadan sonra 12 Ekim 2014 HSYK seçimlerine odaklandı. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde CHP ile ittifak yapan örgüt, varlık yokluk meselesi olarak gördükleri HSYK seçimlerinde de, kendilerini sosyal demokrat olarak tanımlayan YARSAV ve YARGI-SEN gibi örgütlerle işbirliği yaptı. Ancak yargıdaki korkunç örgüt yapılanmasını fark eden bağımsız hakim ve savcıların oylarıyla hezimete uğradılar.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

FETÖ’nün, Türkiye tarihinin en kanlı darbe girişimi olarak tarihe geçen hain projesi, 15 Temmuz gecesi örgütün, TSK’daki üniformalı teröristleri aracılığıyla hayata geçirildi. Ankara, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde ayaklanan FETÖ yapılanması halkın iradesine dayanamadı. Yapılan darbe kalkışmasında 250 kişi cuntacılar tarafından şehit edilirken, 2196 kişi de yaralandı.

İHANET YÜRÜYÜŞÜ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Haziran 2017’da Ankara’dan İstanbul’a sözde ‘adalet’ yürüyüşünü başlattı. Ülkeyi kaosa sürüklemek için insanları sokağa çıkmaya teşvik eden Kılıçdaroğlu bu çalışmasından da hüsranla ayrıldı.

  • AK Parti kuruluşunun 16’ncı yılını dün Ankara Sincan Harikalar Diyarı’nda kutladı. Sade bir tören ile gerçekleşen kutlamaya 6 bin davetli katıldı. AK Parti’nin siyasi hayatı boyunca gerçekleştirdiği ‘sessiz devrim’leri anlatan mini bir kütüphane de vatandaşların ziyaretine açıldı. Yıldönümü kutlamaları kapsamında ‘AK Sevda 16 yaşında’ isminde bir dakikalık video hazırlandı. Hazırlanan video çok sayıda bakan genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri tarafından sosyal medyada “#BirMilletAşkınınHikayesi” etiketiyle paylaşıldı. Videoda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çeşitli zamanlarda yaptığı konuşmalardan kesitler yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan videoda şunları söylüyor:“Bizi aydınlık ve farklı bir gelecek bekliyor. Gecenizi gündüzünüzü Türkiye’nin refahı mutluluğuna feda etmeye hazır mısınız? ‘Korkma, çekinme, üzülme, hüzünlenme, yeise kapılma Allah bizimle beraberdir’ dedik.”

 

Ekonomide devrim

Türkiye, son 16 yılda siyasette olduğu kadar ekonomide de devrim yaşadı. Türkiye ekonomisi, AK Parti sayesinde yaşanan istikrarla adeta şaha kalktı ve bu dönemde üç kat büyüdü. Gayrisafi Yurtiçi Hasıla 230 milyar dolardan 852 milyar dolara çıktı. Kişi başı gelir ise 3 bin 500 dolardan 10 bin doların üzerine çıktı.

Son 15 yılda alt yapı, ulaştırma, sağlık ve eğitim alanlarında dev projelere imza atıldı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Ovit Tüneli gibi dev projeler hayata geçirildi. İstanbul Yeni Havalimanı, 18 Mart Çanakkale Köprüsü, Trans Adanolu Doğalgaz Boru hattı gibi birçok projenin inşaatı ise devem ediyor. Türkiye’nin imza attığı dev projelerin ihalelerinde yarışan uluslararası yatırımcılar, güvenli liman olarak gördükleri Türkiye’de iş üstlenmek için rekabet içinde. Her türlü badireye rağmen son 15 yılda Türkiye’nin çektiği doğrudan yabancı yatırım miktarı 187 milyar dolar civarında.

İHRACAT COŞTU

AK Parti iktidarında Türkiye’nin IMF’ye borcu tamamen kapatıldı. Türk Lirası’ndan 6 sıfır atılarak para birimimize itibar kazandırıldı. Türkiye ekonomisi en hızlı büyümeyi ihracatta gösterdi. 2001’de 31 milyar dolar seviyesinde olan Türkiye’nin ihracatı 150 milyar doları aştı. Merkez Bankası’nın rezervleri 27 milyar dolardan 106 milyar dolarlara yükseldi.

VERGİLER FAİZE DEĞİL YATIRIMA

Türkiye’nin borçlanma faizi bu dönemde yüzde 70’lerden tek haneleri rakamlara çekildi. Mayıs 2013’te yüzde 4,6 ile son yarım asrın en düşük seviyesine inen faizlere ödenen para da azaldı. 2002’de bütçe giderlerinin yüzde 43’ü faize giderken, 2017’de bu oran yüzde 9’un altına indi. AK Parti göreve geldiğinde toplanan her 100 liralık verginin 86 lirası faiz ödemesi için kullanılıyordu. Bugün ise her 100 liralık verginin yüzde 11’i faiz giderleri için kullanılıyor. Sağlanan istikrarla birlikte Türkiye, faiz harcamalarını 600 milyar lira kıstı.

 

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Erdoğan Afrin harekatının amacını dünyaya ilan etti
Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni'nde konuştu. Afrin harekatından geri adım atılmayacağını belirten
Nedir bu terbiyesizlerden çektiğimiz?
Şimdiye kadar padişahlarımıza-sultanlarımıza yapmadıkları hakaret, atmadıkları iftira kalmadı… “Zalim” dediler… “Katil” dediler… “Sarhoş/ayyaş” ded
Sağırdırlar, Dilsizdirler, A’madırlar...
Malum olduğu üzere Bakara suresinin 18. Ayetinde Allah müşriklerin özelliklerini sıralarken onların birtakım duyusal taraflarına da vurgu yapmıştır.
Afrin ve Münbiç’e acil müdahale şarttır: Bu bir ‘Milli Mücadele’dir
Afrin ve Mümbiç’teki terör oluşumu, arkasındaki güçlerin niyetleri Türkiye için en yakın ve en ciddi tehdittir. Akdeniz’den İran sınırına uzanan ve bo
Erdoğan: Afrin'i de başlarına yıkacağız
Elazığ, tarihinin her döneminde cesaret abidesi kahramanlar çıkarmış bir şehirdir. Bunun son örneği bir yıl önce 5 Ocak'ta İzmir adliyesindeki teröris
Türkiye'den ABD'ye seyahat uyarısı!
"ABD'de yaşanan terör saldırıları ve şiddet olaylarında son zamanlarda artış olduğu gözlenmektedir. Bombalı veya silahlı terör eylemlerinin yanısıra,
Erdoğan: Sonları yaklaşıyor
Devleti yönetenlerin birinci vazifesi adaleti sağlamaktır. Bizim medeniyetimiz adalet üzerine kurulmuştur. Hukuk başkadır, kanun başkadır, adalet ba
Sohbet halkalarını mahalle camisinde yapın…
Haftalık bir araya gelinen sohbet halkalarının din eğitimine katkısı çok büyüktür. Cuma hutbesi gibi kısa bir zaman dilimine sıkışmadığı ve çok kalaba
Türkiye'nin yeni bölgesel savunma vizyonu
Milli savunma alanında 2017 yılında yaşanan gelişmeler, Ankara’nın yeni bir bölgesel vizyon ortaya koyduğunu ve bahse konu vizyonu askeri güç kapasite
Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, 1. Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı
1 -


Abdullah Yıldız

“Sabırla ve namazla Allah’tan yardım dileme” vakti

23/01/2018 - 13:06

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat