Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Fussilet - 33. Allah`a davet eden, dürüst ve erdemli davranan ve "Ellbette ben kayıtsız şartsız Allah`a teslim olanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kim olabilir?
* Vahdet * Haberin var mı? * Mehmet Akif Ersoy / Küfe * Cümle Haramlar Partisi (1) * New York HAHAM'I engelli çocukların parasını çalmış * Olay yorgunu Türkiye * Masa fazla kalabalık! * Erdoğan: Daha büyük senaryo devrede * 2. kapıyı ABD engelledi * ‘Beşerî kanun adına değil, Allah adına’ nikâh

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 136835
Toplam 393122571
En Fazla 606285
Ortalama 153085
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

Acil müdahale şart: Yoksa o gün dizlerimizi döveceğiz!

Bugüne kadar gözümüzün önünde bir harita çalışması yapıldı. Bahaneler üretildi, o bahaneler kamuflaj olarak kullanıldı, terör örgütleri haritada belirlenen yerlere taşındı. DEAŞ’la mücadele diyerek gözlerimiz kör edildi, PKK o bölgelere taşındı. Bir terör koridoru, bir Türkiye’yi çevreleme hattı adım adım
2017-10-19 - 12:01

Acil müdahale şart: Yoksa o gün dizlerimizi döveceğiz!

 

 

Suriye’nin kuzeyinde oluşturulan terör koridoruTürkiye’yi imha planıdır. Tamamlanır tamamlanmaz, Türkiye cephesi açılacak, yüzlerce kilometrelik çatışma alanı harekete geçirilecektir. İran sınırından Akdeniz’e uzanan kuşak tamamlandığında, Türkiye için hazırlanan yeni harita devreye sokulacaktır.

Bugüne kadar gözümüzün önünde bir harita çalışması yapıldı. Bahaneler üretildi, o bahaneler kamuflaj olarak kullanıldı, terör örgütleri haritada belirlenen yerlere taşındıDEAŞ’la mücadele diyerek gözlerimiz kör edildi, PKK o bölgelere taşındı. Bir terör koridoru, bir Türkiye’yi çevreleme hattı adım adım uygulandı.

Fırat Kalkanı ve sonrası: Türkiye’yi hep oyaladılar

Kuzey Irak sınırından Akdeniz kıyısına kadar olan her yerde uygulanan senaryoların tamamı Türkiye’yi oyalama, kandırma, oyuna getirme üzerine kurgulandı.

Ayn el Arab’da (Kobani) öyle bir oyun kurdular ki, Türkiye kamuoyunu bile bu oyuna kurban ettiler. AK Parti’ye yakın gazeteci ve yazarları bile bu senaryo, oyun için harekete geçirdiler, kullandılar, milletimizi kandırdılar.

Münbiç’te ABD bizzat Türkiye’ye taahhütlerde bulundu, sözler verdi, müttefikler arası anlaşmalar yapıldı. ABD hiçbirine uymadı, Türkiye’yi aptal konumuna düşürdü, Münbiç’i PKK’ya teslim etti. Harita adım adın Batı’ya, Akdeniz’e uzanıyordu. Diğer bölgeleri saymıyorum bile, onları konuşmadılar bile, doğrudan PKK’ya teslim ettiler.

Türkiye sadece Fırat Kalkanı ile bölgeye müdahale etti. O müdahale, Kıbrıs harekatından sonraki en kritik jeopolitik müdahaleydi. O savaşta görünüşte DEAŞ’la, arka planda ise PKK (PYD) ve ABD ile savaştık.

Nedense orada durduk, durdurulduk. Hareket edemez hale getirildik.

ABD İdlib’i vuracak, PKK’ya verecek, harita tamamlanacak

Şimdi oyunun son sahnesi oynanıyor. Türkiye, Rusya ve İran’ın anlaşmasıyla İdlib’de oluşturulan “çatışmasızlık bölgesi” ABD’nin açık hedefi haline geldi. Oraya müdahale etmeye hazırlanıyorlar. Neden?

Rakka’da ve diğer bölgelerde oynanan oyunun aynısı oynanıyor. Oralarda DEAŞ vardı, mazeret oydu, dünya böyle kandırılıyor, işgal bu görüntü altında sinsice ilerliyordu. Şimdi İdlib’de El Kaide var, Nusra var gerekçesini öne çıkardılar. Çünkü orada DEAŞ yok, bu gerekçe işe yaramıyor.

El Kaide gerekçesiyle İdlib’i vuracaklar, PKK’yı oraya taşıyacaklar ve haritanın son aşaması tamamlanacakİran sınırından Akdeniz’e kadar PKK üzerinden bir koridor uygulanmış, tamamlanmış olacak.

Sonra; “Cerablus’tan, El Bab’dan çık” diyecekler

Hemen ardından da yeni bir senaryo ile Türkiye’ye “El Bab’dan, Cerablus’tan çık” diyecekler. Fırat Kalkanı ile oluşturduğumuz korunaklı alandan çıkarılacağız.

Eğer İdlib’de sergilenen alçakça senaryoyu boşa çıkaramazsak Fırat Kalkanı ile girdiğimiz bütün bölgeden çıkacağız. Buna direnme şansımız olmayacak.

PKK’yı Akdeniz kıyılarına kadar taşıyanlar, sadece terör koridoruoluşturmuş olmayacak, sadece Suriye’yi parçalamış olmayacaklar, hem Türkiye’nin güneyle bütün bağlarını rehin almış, kontrol altına almış olacak hem de coğrafyayı paramparça etmiş olacak. Aynı senaryo. Bölgemizde daha birçok bölge için emsal teşkil edecek, uygulanacak, yeni harita ve parçalama modeline dönüşecek.

Bu dehşet verici bir körlük olur..

 Ama işin Türkiye boyutu hepsinden vahimdir. Osmanlı’nın parçalanıp Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından sonraki en tehlikeli yıkım, parçalanma, kuşatma harekatıyla karşı karşıyayız.

Bunu anlamayan coğrafyayı da, bölge genelindeki güç mücadelesini de, hemen bütün ülkeler için oluşturulan yeni harita taslaklarını da anlamıyor, görmüyor demektir. Bugüne ve geleceğe dair hiçbir öngörüsü yok demektir. Bu dehşet verici bir körlük olur. Bu, iki yıl sonraki felaketi görememek olur.

Ancak benim farklı bir endişem var. Suriye savaşı boyunca o bölgede hareket edemememizin nedeni, sınır boyunca konumlanan FETÖ’cü askerler, komutanlardı. Onlar ABD ile birlikte hareket ederek Türkiye’yi çaresiz bıraktı, hareket edemez hale getirdi. Bu gerçeği 15 Temmuz sonrası anladık.

FETÖ’nün yerine kimler ikame edildi, Türkiye’yi kim oyalıyor?

Tuhaf biçimde bugün de benzer bir oyalama olduğuna dair güçlü bir kanaatim var. ABD ile çalışan, PKK/PYD ile gizli, dolaylı ortaklığı olan çevrelerin Türkiye’yi oyaladığına, ABD ve PKK’ya zaman kazandırdığına dair güçlü şüphelerim var. Çünkü ABD’nin bu konudaki en etkili politikasının Türkiye’yi oyalamaya dönük olduğu ortada.

Acaba FETÖ’cü çevrelerin yerine kimler ikame edildi? Bu yönde bir lobi, kripto PYD çevreleri var mı, kimler bunlar? Bölgedeki her projenin Türkiye içinde bir ayağı mutlaka vardır, sakın bu unutulmasın!

Adım adım çevreleniyoruz

Neden bu kadar endişeliyiz?

Çünkü mesele bir terör meselesi değil. Mesele sadece “Suriye’de kim daha etkin olacak” meselesi de değil. Çok daha derin, Türkiye’yi de içine alan bir vahamet söz konusu.

Adım adım çevreleniyoruz. O koridor tamamlandığında Türkiye’nin Arap/İslam dünyasıyla hiçbir bağı, bağlantı noktası kalmayacak. Güney sınırlarımız tamamen kapatılacak, ileride“Türkiye cephesi” açmak için yüzlerce kilometrelik cephe hattı kurulmuş olacak.

Yalnız ülke, rehin ülke!

Araplarla bağı kalmayan, koridor veya söz konusu harita yüzünden Kürtlerle sonsuz savaşlara sürüklenecek olan Türkiye, bir sonraki adımda İran’la da anlaşmazlıklara sürüklendiğinde bütün bölgeden yalıtılmış olacak.

İşte o zaman ABD’nin, Avrupa’nın elinde rehin bir ülkeden başka geriye hiçbir şey kalmaz. Türkiye’nin parçalanması senaryosu bu şekilde başlatılmış olacak. Tamamen yalnızlaştırıldıktan sonra. En azından düşünce bu, hesap bu.

Sevr’in yıldönümünde bir kez daha düşünelim

Tarih; küçük ihmaller, basiretsizlikler, tembellikler yüzünden milletlerin yüzyılları kaybetmesinin örnekleriyle doludur. Oysa bizim siyasi tarih okumamız böyle değildir. Hangi adımın nereye ulaşacağını, hangi müdahalenin Türkiye’nin geleceğini nasıl etkileyeceğini, bölgenin güç haritasını nasıl şekillendireceğini bilen bir milletiz.

Bugün de bunu görüyoruz, kavrıyoruz, anlıyoruz. Sadece, ama sadece içeriden ve dışarıdan engellemelere, oyalamalara, bizi hareketsizbırakmak için önümüze konan tuzak gerekçe ve önerilere karşı dikkatli olmamız, tehlikenin ne kadar büyük olduğunu bunlara bakarak anlamamız gerekiyor.

Bunu yapamazsak, ihmal edersek, tedirginliğe kapılırsak, ülkemizin de, milletimizin de geleceğinin rehin alınmasına bir imza da biz atmış olacağız. Bu hafta Sevr’in, o parçalanma, imha haritasının, anlaşmasının yıldönümüydü. Hiç değilse bunun hatırına güneyimizde olanları Birinci Dünya Savaşı ve sonrasında  yaşadıklarımızla birlikte okuma fırsatı bulalım.

Yarın o savaş Anadolu’nun içlerine taşınacak, inanın!

ABD’nin İdlib senaryosu gerçekleştiğinde yapacak çok şey kalmayacak. Harita da, koridor da tamamlanmış, olacak. İşte o andan itibaren haritanın Türkiye ayağı için harekete geçilecek. Bugün  “aman savaş olmasın” gerekçemiz yarın o savaşı Anadolu içlerine taşımanınzeminini oluşturacak. Bugün sınır ötesinde yapmadıklarımızı yarın ülkemizin içlerinde yapmak zorunda kalacağız.

İdlib senaryosu tamamlandığında hem içerideki siyasi dalgalanmalar, hem güneyimizdeki hareketliliklerin tamamı Türkiye’nin yeni haritasını gerçeğe dönüştürme amacına yönelik dizayn edilecektir.

Büyük hedef Türkiye çünkü..

Selçuklu’dan bu yana devam eden yüzlerce yıllık siyasi tarihimizi, yüz yıldır yakın coğrafyada yaşadıklarımızı, son otuz yıldır Irak ve Suriye’de yaşananları birlikte düşünen herkes, asıl cephenin Türkiye olduğunu, yeni harita çalışmalarına müdahalenin tarihsel bir sorumluluk olduğunu, bu ülkenin ve milletin geleceğiyle birebir bağlantılı olduğunu görecektir.

Eğer bugün bir şeyler yapmazsak, yarın dizlerimizi döveceğiz.

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - ibrahim karagül - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

2. kapıyı ABD engelledi
Türkiye’nin ekonomik krizle boğuştuğu yıllardı. Bu olayın ardından dönemin Başbakanı Ecevit’in de Kürşad Tüzmen’i yanına çağırarak, “Amerika’nın ricas
Yardımeli sorumlusu Mehmet Çitil Arakan'daki vahşeti anlattı
Arakan’da zulüm gören Müslümanların yaşam mücadelelerini konu aldı. Çitil, Gerek ülkemizde gerek küresel sistemde imanı adalet olan bir yönetimsel i
Mehmet Kaya : Gazze Ölüyor, Turistik ziyaretler Kudüs davasına Zarar veriyor (Ropörtaj)
9 yıl süren İHH Gazze temsilciliği görevinin ardından ülkeye dönüş yapan Mehmet Kaya, Filistin’deki son durumu Muslim Port’a değerlendirdi. Kaya, Kudü
Avrupa Şampiyonu Türkiye'nin kaptanı Osman Çakmak'ın hüzünlü hikayesi
Ampute Futbol Milli Takımımızda görev alan sporcuların bir kısmı gazi bir kısmı çocuk yaşta kaza geçirdi… Ancak 'altın yürekli' 13 kahraman yaşadıklar
Resmi Tarih Her Yerde mi Dokunulmaz?
Tayland'da düşünür-aktivist Sulak Sivaraksa'nın, Tayland Kralı ile Burma Kralı arasında 400 yıl önce yaşandığı iddia edilen bir olayın gerçekliğini so
ABD elçisine: "Bu sorulardan kaçamazsınız"
Türkiye aleyhine bir çok faaliyete karıştığı ortaya çıkan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi John Bass, yeni bir rezalete daha imza attı. 15 Temmuz darbe
Karayolu ulaşımına tedbirler geliyor: Kurallara uymayana ağır cezalar var
Terörle mücadelede kararlı bir döneme giren hükümet, tüm unsurlarıyla aktif bir süreç başlattı. Terör örgütü mensuplarının en çok kullandığı karayolu
Erdoğan'a suikast girişimi davasında karar açıklandı
Cumhurbaşkanına suikast girişimi ve 2 polisin şehit edilmesi ile ilgili davada sanıklar son sözlerini tamamlamasının ardından karar açıklanmaya başlan
Devlet Bahçeli: 82 Kerkük, 83 Musul deriz
Çevremizi saran tehditlerin iç yüzünü iyi görmeliyiz. Neyi yaşıyorsak bunun başlangıcı Anadolu'nun fethine kadar dayanmaktadır. Kapanmamış defterlerin
Bangladeş: Arakanlıları geri alın
Bangladeş yönetimi, Myanmar'ın Arakan'da ordu ve fanatik Budistlerin saldırılarından kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanları geri almasını i
1 -


Abdullah Yıldız

İmam Hatipler: Geleneğimiz ve Geleceğimiz

17/10/2017 - 13:25

Abdullah Yıldız
Ahmet Anapalı
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmet Kekeç
Ahmed Kalkan
Ahmet Mercan
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Beşir Eryarsoy
Ceren Kenar
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Ersoy Dede
Fatma Tuncer
Hamdi Akan
Hayrettin Karaman
Hamza Er
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hikmet Ertürk
Hüseyin Alan
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Gülerce
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kenan Alpay
Kemal Öztürk
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa Armağan
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Osman Coşkun
Ramazan Kayan
Selahaddin E. Çakırgil
Sevtap Mendi
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yavuz Bahadıroğlu
Yakup Döğer
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat