Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
İNDİRİLEN DİN'E EVET, ÖTEKİ DİN'LERE HAYIR
* Trump asıl oyuncu değil, sadece satrançtaki bir taş! * Kur'an'da Terhib ve Terğib * Düşman artık Dağın arkasından gelmiyor * Gerçek şu: Siz Fetö’ye değil, bize düşmandınız * FETÖ Kırgızistan'ı rehin almış * İslam dünyasının özeleştiri ihtiyacı * Küresel belirsizlik döneminde Almanya ve ABD'nin Türkiye politikası * Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ürdün'de 'birlik' çağrısı * Peygamber bile olsa insanları hidayete erdiremez. (Video) * 70 Maddede Tefsir Usulümüz

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 8936
Toplam 381616632
En Fazla 606285
Ortalama 151977
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

“Davası olmayan AK Parti’de yöneticilik yapamaz”

“AK Parti teşkilatlarında görev alacak kişilerin, şu bakanın, bu milletvekilinin, filanca grubun, falanca yapının adamı değil, davanın ve milletin adamı olması şarttır. Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum; davası olmayan ve bulunduğu yerde milletimizin tamamını kucaklayamayan hiç kimse
2017-08-23 - 13:54

“Davası olmayan AK Parti’de yöneticilik yapamaz”

 

 

Sanırım son dönemlerin en önemli mesajlarını, memleketi Rize’de verdiErdoğan. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı olarak, Rize İl Başkanlığı’ndaki konuşması çok kritikti. Sadece benim mi dikkatimi çekti acaba?

Devlet değişim yaşarken, AK Parti kongreler sürecine girerken, büyük olağan kongre yaklaşırken ve herkes bir beklenti içindeyken, Erdoğan’ın verdiği mesajlar çok önemliydi ama bakıyorum bir ben teyakkuza geçmişim.

Konuşma yazılı değil, irticalen yapıldı. Dolayısı ile mesajlar, Erdoğan’ın kafasında biriktirdiği ve kritik sorun olarak gördüğü konulara yönelikti.

Bir tanesi hariç, mesajlar açık, seçik ve kör göze parmak sokar gibiydi. Ben teşkilat mensubu, bürokrat ya da siyasetçi olsam tir tir titrerdim. Erdoğan çok kararlı gözüküyordu çünkü. Sık sık bu sütunda dile getirdiğim eleştirileri Erdoğan’ın bizzat kendisinin yapması, eleştirilerin bir kısmına da cevap vermiş olması, sanırım beni heyecanlandırdı. İyimserlik içindeyim.

Bu nedenle o mesajları açarak sizinle paylaşmak istedim. Size de iyimserlik bulaştırayım biraz.

DAVASI OLMAYAN AK PARTİ’DE OLAMAZ

“AK Parti teşkilatlarında görev alacak kişilerin, şu bakanın, bu milletvekilinin, filanca grubun, falanca yapının adamı değil, davanın ve milletin adamı olması şarttır. Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum; davası olmayan ve bulunduğu yerde milletimizin tamamını kucaklayamayan hiç kimse AK Parti’de yöneticilik yapamaz.”

Davadan kastı nedir? Benim tanıdığım Erdoğan’ın davası ülke, millet, büyük Türkiye ve İslam dünyası davasıdır. O zaman derdi bu olmayan insanların partide yönetici olamayacağını ilan ediyor. İsterse bakan yakını, milletvekili tanıdığı ya da bir grubun, bir bölgenin adamı olsun... Bazıları ‘dava’ derken parti anlıyor, makam anlıyor, bakanlık anlıyor, kişisel koltuğu anlıyor, kendi grubu anlıyor… O yüzden açıklık getirmek istedim haddim olmayarak.

LİYAKAT, EHLİYET VE GÖNÜLLERİ KAZANANLAR ÖNE ÇIKSIN

“Teşkilatlarımızın bir kısmında metal yorgunluğu emareleri gördüğümü çeşitli defalar dile getirdim. Büyük kongre sürecimizi de fırsat bilerek teşkilatlarımızda kapsamlı bir değişim yapmak durumundayız. Genel Başkan olarak bu konuda kararlıyım.

Milletimizin bizden beklentilerini karşılayabilecek donanıma ve dinamizme sahip arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz… Kardeşlerim koltuklara getireceğimiz arkadaşların isimleri değil o isimlerin halkla iletişimi nasıl, aslolan bu. 

Devleti biz yönetiyoruz, ben de Cumhurbaşkanı olarak hükümetimiz ile el ele bir gayretin içindeyiz. İstediğimiz kadar yollar yapalım, havalimanı yapalım, enerjide rekor üstüne rekorlar kıralım ki kırıyoruz, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, bu yatırımları cumhuriyet tarihinde hiçbir iktidar yapmadı. Bunları biz yaptık. Peki yeterli mi? Bunların hepsi gerekli ama yeterli olan ne? Gönülleri kazanmak.”

Her kesimden insanın (ben de dahil) liyakat ve ehliyet meselesindeki eleştirilerine verilmiş bir cevap gibi. Milletin beklediği donanıma ve dinamizme uygun insan kaynakları, yöneticileri iş başına getirmek istiyor. Buna da alkış.

Aslolan yol yapmak, baraj yapmak değil, gönül kazanmak ise son zamanlarda artan mağdurlar meselesi, gönlü kırıklar, küskünler ve örselenmiş insanlarımızı yeniden kazanmayı amaçlıyor diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

MİMARİ, BETONLAŞMA VE ŞEHİRLEŞME SORUNU

“Şu anki Ayder Yaylası bizim temsilimiz olamaz. Allah’ın bize verdiği Ayder bambaşka ama biz Ayder’i kirlettik, rezil ettik. Başkan, öyle olur mu? Olmaz değil mi?”

Daha önce de İstanbul’u mahvettik demişti. Şimdi Ayder Yaylası'nı rezil ettiğimizi söylüyor. Hem de belediye başkanının gözünün içine bakarak (başkanın yerinde olmak istemezdim, kesin erimiştir).

Sanırım Uzungöl’ün nasıl betonlaştırıldığını da görmüştür. Bu durumda betonlaşma, çirkin mimari, imarda suiistimaller konusunda bir şeyler yapma niyetini açıklamış oluyor. Bir İstanbul yaşayanı olarak buna çok sevindim. Çünkü nefes alamıyoruz gökdelen ve AVM’lerden dolayı.

SİYASET BARONLARINA MEYDAN OKUMA

“15 yıl öncesinin, 20 yıl öncesinin, 25 yıl öncesinin siyaset baronlarının tarzıyla AK Parti’de etkinlik kurmaya kalkan herkes, karşısında bu kardeşinizi bulur. Bunu böyle bilin.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çözemediğim tek mesajı bu. AK Parti’de etkinlik kurmak isteyen siyaset baronları diye kimi kast ediyor acaba? Bunu çıkaramadığım için ekibini aradım. Onlar da tam olarak kimi kastettiğini bilmiyor. Sanırım kendi partisini birilerinin etkilemeye çalıştığını, başka bir yere çekmeye uğraştığını fark etti. Kim acaba?

Son olarak devleti yıkıp, yeniden kurmak isteyen birine de cevap veriyor. Dün yazmıştım, yazıdan sonra Erdoğan konuşmuş oldu.

“Bizim Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka hiçbir devletimiz yoktur. Kim ne derse desin, hepsi hikaye...”

Siz de okuyunca, çok önemli mesajlar olduğunu fark ettiniz mi? Benim fazlaca iyimser olduğumu düşünenler var biliyorum. Ancak iyimser olmak istiyorum. Zira AK Parti’de yaşanacak değişimin, dönüşümün sadece partiyi değil, tüm Türkiye’yi etkilediğini biliyorum.

AK Parti, Türkiye’nin omurgası olarak büyük bir sorumluluk altında. Ülke, millet ve İslam dünyası, yaşadığı sorunlara karşı ondan çözüm bekliyor.

İyimser olmak istiyor ve bu beklentilerin karşılanmasını bekliyorum. Yoksa durumumuz iyiye gitmeyecek.

 

kemal öztürk

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - kemal öztürk - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

İslam dünyasının özeleştiri ihtiyacı
İşin kolayı şudur: ‘Emperyalistler, Siyonistler, dış güçler, üst akıl bizi sömürdü, birbirimize düşürdü, cahil bıraktı, aramızda savaşlar çıkardı.’ P
Kimler, neyi gizliyor, nerede duruyor?
“2019 Koalisyonu…”, “Hatay’a da göz dikecekler mi?”, “Cumhuriyet tarihinin en büyük tehdidi bu!” başlıkları altında tartışmaya çalıştığım şey, hızla b
Erdoğan'dan Almanya'daki Türklere çağrı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'daki seçimlere dikkati çekerek, "Almanya'daki bütün soydaşlarıma diyorum ki sakın bir yanlışa düşüp de bunları destekle
İran ve Türkiye, bölgede ortak bir siyaset oluşturabilirler mi?
Bu üç konunun sonuncusundan başlaya- lım: Suriye Buhranı’nın patlak verdiği 2011 Yazı’nın ilk başından beri, bu satırları sahibi, bu mes’elenin, Türk
Asık Surat...
Babalarımızı Kur’an’ı anlayabildikleri dilden okumaz halde bulmuş ve Kur’an’ı anlayabildiğimiz halde okuyarak onları üzerinde bulduğumuz yoldan sapmış
Kılıçdaroğlu FETÖ'ye kuryelik yapmış
"Türkiye1930'lu yılların tek parti döneminden kötü" ifadesinin manşete taşınmasıyla kamuoyunun gündemine gelen görüşmede. FETÖ'nün medya imamı olduğu
Her Müslümanın Ortadoğu uzmanı olmak gibi bir zorunluluğu var!
Kudüs bir misyondur Kudüs’ü yalnızca bir toprak parçası, bir inancın parçası yahut bir akide parçası olarak görmemek gerektiğini söyleyen Gündüz, onu
“Davası olmayan AK Parti’de yöneticilik yapamaz”
“AK Parti teşkilatlarında görev alacak kişilerin, şu bakanın, bu milletvekilinin, filanca grubun, falanca yapının adamı değil, davanın ve milletin ada
Aliya İzzetbegoviç'i hasretle anıyoruz
İzetbegoviç'in evinde basında yer almayan fotoğraflarının da bulunduğunu söyleyen Vildic, Aliya'nın oturma odasında dikkati çeken en önemli detaylarda
“Vurun Ayhan Oğan’a!... Ama Niye ki?”
AK Parti’li Ayhan Oğan, bir televizyon programında, “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erd
1 -


Ahmet Anapalı

İslam Ordularının muhteşem Malazgirt Zaferi (1)

29/08/2016 - 20:23

Ahmet Anapalı
Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Ahmet Mercan
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Beşir Eryarsoy
Ceren Kenar
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Ersoy Dede
Hayrettin Karaman
Hamdi Akan
Halime Kökçe
Hamza Er
Hamza Türkmen
Hikmet Ertürk
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Hüseyin Gülerce
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Songür
Kenan Alpay
Kemal Öztürk
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa Bozacı
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Nedret Ersanel
Osman Coşkun
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat