Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
İNDİRİLEN DİN'E EVET, ÖTEKİ DİN'LERE HAYIR
* El Aksa: Ortadoğu duvarında asılı silah * Körfez krizinin kazananı kim? * 'Filistin halkı Mescid-i Aksa'nın koruyucusudur' * 15 Temmuz Darbesi ve ABD * Erdoğan: Tüm İslam aleminin görevi * Emir’in ve Dahlan’ın yeni terör timleri Türkiye’ye mi sızdı? * Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa Nasıl Kurtulur? * Kudüs'ü Mescid'i Aksâ'yı Unuttuk mu? * Piyasa İslamı * İşgal Güçleri Mescid-i Aksa'daki Elektronik Kapıları Termal Kameralarla Değiştirdi

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 47265
Toplam 378884869
En Fazla 606285
Ortalama 152468
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

"Lut Kavminin Çocuklarıyız" diyerek sokağa çıkmışlar'

Dünya’nın her türlü sapkın düşüncelere bile özgürlük alanı açan Batı’nın çirkin görüşlerine ihtiyacı yok. Bu adamlar dünyayı ölümlerle boyadılar, kan döktüler, fitne çıkardılar her şeyleri ile yalancıdırlar… En azından Lut Kavmi’nin eşcinsel çocukları olduğunu söyleyen ve bunu milyonlarca kişiye rağmen söyleyen bu sapkın topluluk kadar cesur
2017-07-28 - 20:06

“LUT KAVMİNİN ÇOCUKLARIYIZ” DİYEREK SOKAĞA ÇIKMIŞLAR’

 

 
LGBT’li denilen gurup daha önceki yıllarda düzenledikleri ’Onur! Yürüyüşü’ için bu yılda Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki ÖSYM bürosu önünde 18.00 sıralarında yaklaşık 500 kişi olarak toplanmışlar. Ellerindeki pankart bir hayli mesaj iletiyor gibi.” Lut kavminin çocuklarıyız” demişler. Kendilerine gönderilen Peygamberlerine sapkınlıkları adına karşı çıkan bir toplumun üyesi olmaktan gurur duyuyorlar her halde. O gün Hz Lut Peygamber sanırım liberal bir görüşe sahip değildi. Ve Allah’tan aldığı direktifler bu tür bir özgürlüğü, serbestliği onaylamıyordu. Bugün içinse Müslümanlarında yaşadığı bu ve benzeri toplumlar artık Batılı düşüncelerin yani kendilerinden olmayanların oluşturdukları yasalar düşünceler ile yönetildikleri için bu kişilerin korunması da bu sistemler tarafından yükümlülük haline gelmiş. Yani inandığımız Lut Peygamberin sözlerini yerine getirecek bu tür şeyleri yasaklayacak bir durumda değiliz. Mevcut yasalar buna müsait değil. Hele Kur’an’ı bu işe karıştırmak kendilerine Müslüman’ım diyenler tarafından bile hiç doğru karşılanmıyor. Bizim kitabımızdan öğrendiğimiz şeyler Lut kavminin, eşcinsel olmaları ile ilgili karşılarındakilerin eşcinsel olup olmaması bunu isteyip istememelerine bakılmaksızın direk böyle sapık bir ilişkiyi zora başvurarak yapma isteklerinin olduğudur. Kendilerini Lut kavmine benzeten bu beşyüz kişinin neyi yapıp neyi yapmayacaklarını kestirmek çok zor. Bunların haklarını savunanlar çocuklarını bunlardan nasıl koruyacaklar burası da konuşulmalı diye düşünüyorum. Böylesi bir tercihin Avrupalıların yaşam biçimlerinde görülebilir onlar bunu hoşta karşılayabilirler fakat Müslümanların böylesi kişiler ile bir arada yaşaması bu çarpık ilişkileri onaylaması söz konusu dahi olamaz.

 

Bu ve benzeri çarpık şeyleri kimlerin ne adına desteklediği de önemli. Bir yerlerden yine düğmeye basılmış olmalı ki bu ve benzeri şeyler tam da Müslümanların kutsal ayı olan Ramazan ayında gün yüzüne çıkıveriyor.

Yine geçtiğimiz günlerde günlerde Beşiktaş Belediyesine de bir pankart asılmış. Beşiktaş Belediyesi, Twitter üzerinden paylaştığı fotoğrafa Aids’ten ölen Amerikalı cinsel sapkın Freddie Mercury’e sahip çıkarak “Freddie Mercury’nin askerleriyiz..” notunu düşmüş. Doğrusunu söylemek gerekirse bu ismi hiç duymamıştım. Hani bu kişinin askeri niye olmak istenir diye merak ettim. Anlaşılan o ki bu adam da eşcinsel birisi imiş. AIDS’e yakalandığını öğrenen Mercury’nin, sevgilisine, ilişkiyi bitirmeyi teklif ettiği ancak Hutton’ın buna “Seni seviyorum Mercury” diye cevap vermiş. Hemen söyleyelim ki bunların ikisi de erkek sapkın bir ilişki yaşıyorlar. Eğer haber doğru ise bir Belediye neden böyle bir pankartı asar düşünmek gerekiyor. En azından Müslümanlarında böylesi şeyleri eleştirme hakkı vardır diye düşünüyorum.

Tüm bu birden gündeme oturan olayların bir de üniversite ayağı var. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde 400’den fazla öğrencinin imzası ile ODTÜ Rektörlüğüne Cinsiyetsiz Tuvalet talebinde bulunan öğrenciler üniversite yönetiminden yanıt alamayınca fakülte binalarına “Bu binadaki tuvaletlerin hepsi 400+ öğrencinin talebiyle cinsiyetsizleştirilmiştir” yazılı afişler asmışlar. Üniversite yönetimi henüz ODTÜ’de cinsiyetsiz tuvalet kararı alınmadığını açıklamış. ODTÜ LGBTİ Dayanışması tarafından sosyal medyada aktarılan fotoğrafların 2 gün süren eylemler sırasında çekildiği belirtilmiş. ODTÜ LGBTİ Dayanışması’nın cinsiyetlerin kadın ve erkekten ibaret olmadığına dikkat çeken açıklamasında cinsiyetsiz tuvalet ile ilgili olarak 5 ayı aşkın süredir cinsiyetsiz tuvalet kazanımı için uğraş verildiği ve bunun sonucunda ise toplanan 400’ün üzerinde imza ile resmi olarak ODTÜ yönetimine cinsiyetsiz tuvalet taleplerinin iletildiği belirtilmiş.

Açıklamada; eylemlerin ardından üniversite yönetimi ile süren toplantılar boyunca sadece Beşeri Bilimler Binası’nda bulunan tüm tuvaletlerin geçici olarak toplantı sonrasında ise kantin katında bulunan ‘Akademisyen Tuvaletleri’nin cinsiyetsiz tuvalet olarak kullanılması kararı alındığı belirtilmiş.

Bu ve benzeri isteklerin meşru bir istekmiş gibi gösterilmesi hiçbir insan odaklı hukukta söz konusu olamaz. Tüm bunlar kötü şeylerdir ve kötü isteklerin yerine getirilmesi söz konusu olamaz. İşin daha ilginç bir boyutu ise çevremizde ait olduğu inanışın İslam olduğunu söylemelerine rağmen bu tarz eylemleri savunuyor olan kimselerin bulunmasıdır. Ben şahsen kendi adıma böylesi kişiler Müslümanlar! ile arkadaşlık ilişkisi içine girmem. Çünkü bir şeyin meşru olup olmadığının belirleyicisi Allah’tır. O’na rağmen özgürlük alanı açanların İslam ile bağı kendileri adına aldanıştan başka bir şey değildir.

İşin asıl kötü boyutu bu ve benzeri şeyler Müslüman toplumlar üzerindeki İslami geleneklerinden kopuşlar meydana getirmek olduğunu unutmayalım. Bunlar kapitalist şirket ve Ülkelerin projeli uygulamalarıdır. Her şeyi para olarak gören değer ölçüleri bulunmayan böylesi bir toplumda para ile insan toplamak, taraftar edinmekte hiç zor bir şey değildir. Yeter ki biraz kafa karışıklığı oluşsun bu onlar adına başarıdır.

Tabi İşin bu noktaya gelmesinde bizlerde masum değiliz.  Kur’an’ın ekonomik, siyasal ve hukuki alanları düzenleyen ve yüce Allah’ın “hudutlarım” dediği muhkem hükümlerinin önemli bir kısmını tarihe gömüp, bugün bunların yerine yeni hükümler getirilebileceğini söylersek ve buradan kalkarak laik hukukla İslami hukuk arasında amaçsal olarak bir fark olmadığını isbat etmeye kalkışırsak buradan her yere bir kapı açmış oluruz. Bu tür iddialar bir Müslüman için çok gülünç iddialardır. Allah’a rağmen doğrular belirleyemeyiz. Bu geçmişte Allah’ın hükmüdür bugün olsa Allah aynı hükmü vermezdi o halde biz bugünü daha iyi biliyoruz biz nasıl yaşayacağımıza kendimiz karar verelim diyemeyiz. Bu Allah’ı devre dışı bırakmaktır. O zaman bu ve benzeri her türlü sapkınlıkta günümüzde özgürlükler bağlamında değerlendirilebilir. Ve biz neslimizi bu sapmışlardan koruyamayız.

Bir noktadan sonra bizler kendi işimize bakmalıyız. İslam’ı sevimli göstermek adına başkalarının yanlışını onaylamak gibi bir hatanın içine de düşmemeliyiz.

Bu hali ile Müslümanlar çok büyük bir yanlışın içerisine düşüyorlar. İslam’ın doğrularını anlatabilmek için başkalarının yanlışlarına hak tanıyamayız. Bu Ercüment Özkan’ın tabiri ile düpe düz hasımlarımıza rüşvet vermektir. Bu şekilde akidemizin iktidar olması da söz konusu olamaz. Müslümanlar ne kimseden yana ne kimseye karşıdır. Tek derdi Yüce Allah’ın bize öğrettiği hak ve adaleti gözetmektir. Bu tarz heyezanları savunmakta hak ve adalet ya da özgürlük değildir. Bu tarz davranışlar karşı çıkmamız tepki göstermemiz gereken şeylerdir. Fakat Müslümanlar her zaman Haktan yanadır ve bunun kimden geldiğinin de önemi yoktur. Batılında karşısındadır ki bunun da kimden geldiğinin bir önemi yoktur.
Bu yüzden yeryüzün de örnek bir duruş için bilgi edinme kadar dünya da gelişen olaylar karşısında bilinç sahibi de olmak gerekiyor. Olayları kavrayacak bir bilgi ve bilinç edinme telaşında olmalıyız. Müslümanlar bu yüzyılda hala takiyyeciliği bırakamadılar. Kendileri kabul etmeseler bile ikiyüzlülükleri de devam ediyor. Korkular var ve buna bir türlü çare bulunamıyor.

Hep köşe kapmaca oynanıyor. Kimseyi ürkütmeden kimse ile bir sorun yaşanmadan sayılarımızı çoğaltmanın derdine düşüyoruz. Aslında bu şekilde hiçbir zaman çoğalmıyoruz niteliksiz sürülere dönüşüyoruz. Büyüklerimiz çok fazla gevezelik yapıyor. Halbuki Alim olmak entelektüel gevezelik yapmak değildir. Hele dalkavukluk yapmak hiç değildir. Öyle ilginç bir zamanı yaşıyoruz ki müşteşriklerden öğrendikleri bilgileri (sanki bunlar ispat edilmiş doğrular gibi farz ederek) konuşarak tarihte samimi duygular ile İslam için çaba sarf eden, emek harcayan, kendilerini feda eden alimlerimizin mücadelelerini boş şeylermiş gibi etkisizleştirmeye, değersiz kılınmaya çalışıyoruz. .Bu çabalar boş çabalardır. Tarih bizlerinde nasıl bir hayat yaşadığımızı, sözümüzün nasıl bir ağırlığının olduğunu gösterecektir.

Bizden olmayanları kazanmak adına onlara alan açanlar bizlerin yaşam alanını ise sürekli daraltıyorlar. Fakat tarih çok fazla ibret alınacak sahnelerle doludur.

Bakın ; Abbasiler’in iktidarlarını kendilerine borçlu oldukları Horasanlı Ebu Müslim’in, dünyanın en güçlü hanedanıyken kısa zamanda ibret-i âlem olan Emeviler için tarihi bir tesbiti var: “Düşmanlarını kazanmak için dostlarını küstürdüler. Fakat düşmanlarını kazanamadıkları gibi, dostlarını da kaybettiler.”

İnşallah iş işten geçmez. Dünya’nın her türlü sapkın düşüncelere bile özgürlük alanı açan Batı’nın çirkin görüşlerine ihtiyacı yok. Bu adamlar dünyayı ölümlerle boyadılar, kan döktüler, fitne çıkardılar her şeyleri ile yalancıdırlar. Artık Müslüman toplumların farklı bir sözü olmalı. Kendi inançlarına uygun şekilde yönetilmeliler. En azından Lut Kavmi’nin eşcinsel çocukları olduğunu söyleyen ve bunu milyonlarca kişiye rağmen söyleyen bu sapkın topluluk kadar cesur olalım. Unutmayalım onlar Hz Lut’un sapkın ona inanmayan kavminin yanındalar ise bizde Hz Lut’un yanındayız. O yüzden bizlerde inandığımız değerlerin arkasında duralım bu değerlerimizle yönetilmek isteğimizi açık ve görünür bir şekilde dile getirelim.

Selam ve dua ile.

 

hikmet ertürk

iktibas


Keyword : radyo vakit - hikmet ertürk iktibas -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

"İlahlık" Şerik Kabul etmez
Bu gün yapılan şekil İlk defo Muaviye tarafın- dan yapılmış. Resulullah Önce namazı kıldırır sonra halka hitap ederdi. Raşid halifeler de böyle yapmış
Anadolu İslâmı ve Müslüman Şamanlar
Hatırlıyorum da küçükken bazen dedem, gözünü masmavi gökyüzüne diker ve: “Geçmişte Türkler de Moğollar gibi, Gök Tanrı ile Yer Tanrısına inanırdı. Mav
İşgal Güçleri Mescid-i Atsa'da Filistinli Kadınlara Saldırdı
İşgal güçleri 17 Temmuz Pazartesi ikindi saatlerinde Mescid-i Aksa'nın El-Esbat Kapısı'nda toplanan kadınlara ve gençlere saldırdı.A+A-Bu arada cemaat
"Lut Kavminin Çocuklarıyız" diyerek sokağa çıkmışlar'
Dünya’nın her türlü sapkın düşüncelere bile özgürlük alanı açan Batı’nın çirkin görüşlerine ihtiyacı yok. Bu adamlar dünyayı ölümlerle boyadılar, kan
Kudüs Evkafı: Mescidi Aksa’nın Kontrolünü Kaybettik
Kudüs’te faaliyet gösteren İslam - Hristiyan Heyeti, Siyonist işgal rejiminin iki gündür Mescidi Aksa’yı kapatması yüzünden Mescidi Aksa’daki kontrolü
Katar’a Siyasi Abluka Askeri Darbeye Dönüşecekti
Katar istihbaratının askeri birliğin hareketini tespit ettikten sonra Sudan devletine haber vermesi ile darbe girişimi engellendi. Sudan askeri birliğ
Özgür-Der Orta ve Lise Gençliği’nin Kampı Sona Erdi
Kamp süresince hem kız öğrencilere hem erkek öğrencilere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından seçilen ve eğitilen kamp görevlisi kız ve erkek öğre
Katledilen Muhacir Anne ve Bebeği İçin Ankara'da Gıyabi Cenaze Namazı
Özgür-Der'in çağrısıyla ikindi namazında Hacı Bayram Camii'inde bir araya gelen Müslümanlar Sakarya'da vahşice katledilen 7 aylık hamile Suriyeli muha
10 Yıl Guantanamo'da İşkence Gören Ömer Khadr’dan Özür Dilediler
Kanada, Afganistan'da bir ABD askerini öldürdüğü iddiasıyla 10 yıl boyunca Guantanamo üssünde tutulan vatandaşı Ömer Khadr'dan resmen özür diledi.Kana
"Dini teröre alet edenlerle mücadele etmek gerekiyor"
Fransa'daki Müslümanların en üst çatı örgütlenmesi Fransa İslam Konseyi (CFCM) Başkanı Ahmet Oğraş, düzenlediği basın toplantısında, CFCM’yi daha güçl
1 -


Ahmet Anapalı

İslam Ordularının muhteşem Malazgirt Zaferi (1)

29/08/2016 - 20:23

Ahmet Anapalı
Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Ahmet Mercan
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Beşir Eryarsoy
Ceren Kenar
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Ersoy Dede
Hayrettin Karaman
Hamdi Akan
Halime Kökçe
Hamza Er
Hamza Türkmen
Hikmet Ertürk
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Hüseyin Gülerce
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Songür
Kenan Alpay
Kemal Öztürk
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa Bozacı
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Nedret Ersanel
Osman Coşkun
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat