Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
İNDİRİLEN DİN'E EVET, ÖTEKİ DİN'LERE HAYIR
* Kıymetimiz kametimizden gelir * Barzanî’ye ‘Açık Mektubum’dur * Heniyye: Hamas doğru ve cesur bir karar almıştır * 200 fanatik Yahudi'den Mescid-i Aksa'ya baskın * Barzani vazgeçse de vazgeçmese de... * Erdoğan: IKYB'yi referandum kararından vazgeçmeye çağırıyorum * Hasenattan Salihata Pasif İyiden Aktif İyiye * Nasıl bir Eş... * Çokluk, Çoğunluk, Çoğulculuk * Dünyayı Kim Kurtarabilir?

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 140214
Toplam 386153738
En Fazla 606285
Ortalama 152088
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

Hiç tereddüt etmeyeceğiz

Terör saldırılarına hep birlikte şahitlik ettik. Bu sebeple zirvenin en önemli konularından biri de terörle mücadele idi. Terörle mücadeleyi aramızda müzakere ettik. Türkiye olarak Antalya zirvesindeki kararlılığımıza dikkat çektik. Hiç bir ülkenin de bu tehlikeden uzak olmadığının altını çizdik. Terör örgütlerine karşı
2017-09-20 - 11:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hamburg’da yüzlerine söyledi: Hiç tereddüt etmeyeceğiz

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

TERÖRLE MÜCADELEYİ MÜZAKERE ETTİK

Terör saldırılarına hep birlikte şahitlik ettik. Bu sebeple zirvenin en önemli konularından biri de terörle mücadele idi. Terörle mücadeleyi aramızda müzakere ettik. Türkiye olarak Antalya zirvesindeki kararlılığımıza dikkat çektik. Hiç bir ülkenin de bu tehlikeden uzak olmadığının altını çizdik. Terör örgütlerine karşı çifte standardı bırakmadan dayanışma ve işbirliğini sağlamadan bu konuda mesafe kat edemeyeceğimizin altını çizdik. Terörizmle mücadele eylem planına elimizden gelen desteği vereceğiz. 

ALMAN POLİS TEŞKİLATINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

G-20 zirvesinde Alman polisinin ortaya koyduğu fedakarlığı bir kenara koymak mümkün değil. Alman polisine bu gayretinden dolayı özellikle teşekkür ediyorum. Bugün dünyanın en kanlı terör örgütlerine karşı yoğun bir mücadele yürütüyoruz.

FETÖ MİLİTANLARI BATI'YI GÜVENLİ LİMAN GÖRÜYOR 

Ülkemizde cinayet işlemiş terör eyleminde bulunmuş şahısların korunup kollandığını ne yazık ki görüyoruz. Bunun en somut en acı örneğini malesef ülkemizden kaçan FETÖ'cü teröristler konusunda yaşıyoruz. Bu terör örgütünün militanları batı ülkelerini kendilerine güvenli liman olarak görüyorlar. Bu tablonun özellikle 15 Temmuz gecesi vatanına demokrasine sahip çıkan milletimizi rencide ettiğini özellikle belirtmek isterim. Bu tavrın yanlışlığına bir kez d aha dikkat çektik.

MÜLTECİLERE 30 MİLYAR DOLAR HARCADIK 

Bölgede terör adacıklarının oluşturulmasına sessiz ve tepkisiz kalmayacağız ve meşru müdafa hakkımızı kullanmakta tereddüt göstermeyeceğiz. Dün bölgeye dağıtılan ve namlusu bize çevrilen silahların yarın başka ülkelere çevrilmeyeceğinin garantisi yoktur. Bu örgütlerin hepimizi hedef aldığını unutmayarak dilerim ki bu bir kırılma noktası olur. Şu ana kadar 3 milyonu aşkın Suriyeliyi ülkemizde misafir ediyoruz. Şu ana kadar yaptığımız harcama 30 milyar dolara yaklaşmış durumda. Yüzbinlerce kişi Iraklı onları da ülkemizde misafir ediyoruz. Bütün bunları da yaparken bizlere AB'nin verdiği söz 3+3 yani 6 milyar Avro'dur ancak bize ulaşan şimdiye kadar 800 milyon Avro'dur. Burada ifade edilen rakamlar yalan yanlış sapıtılıyor.

SURİYE'DE TERÖR ADALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ  

Bölgede terör adacıklarının oluşturulmasına sessiz ve tepkisiz kalmayacağız ve meşru müdafa hakkımızı kullanmakta tereddüt göstermeyeceğiz. Dün bölgeye dağıtılan ve namlusu bize çevrilen silahların yarın başka ülkelere çevrilmeyeceğinin garantisi yoktur. Bu örgütlerin hepimizi hedef aldığını unutmayarak dilerim ki bu bir kırılma noktası olur. Şu ana kadar 3 milyonu aşkın Suriyeliyi ülkemizde misafir ediyoruz. Şu ana kadar yaptığımız harcama 30 milyar dolara yaklaşmış durumda. Yüzbinlerce kişi Iraklı onları da ülkemizde misafir ediyoruz. Bütün bunları da yaparken bizlere AB'nin verdiği söz 3+3 yani 6 milyar Avro'dur ancak bize ulaşan şimdiye kadar 800 milyon Avro'dur. Burada ifade edilen rakamlar yalan yanlış sapıtılıyor.

MÜLTECİ DALGASININ NEDENİ TERÖRDÜR 

Mültecilerin yurt edinme haklarına saygı gösterilerek knendilerine yeniden yerleştirme imkanı konusunda diğere ülkelere sorumluluğunu hatırlattık. Mülteci ve göçmenlerin ihtayaçlarının karşılanmasına yönelik taahhüt verilmiştir. Türkiye olarak bu konuda her türlü takibi yapmaya devam edeceğiz. G-20 Antalya Zirvesi'nde tüm liderlere tüm Suriye kaynaklı göç dalgasının önlenebilmesi için terörden arındırılmış bölgeler konusunu iletmiştik. Prensipte herkes tarafından olumlu bulunan ancak hayata geçirilemeyen bu durum mülteci akınının en büyük nedeni oluşmuştur.

MÜLTECİLERİ YOKLUK VE AÇLIĞA MAHKUM ETMEDİK 

Avrupa Birliği verilen sözleri yerine getirmemiştir. Sığınmacılar için ülkemizde inşa ettiğimiz kampların dünyada örneği yoktur. Mültecileri açık hava hapishanelerine dönüştürülen adalarda yokluğa mahkum etmedik. Onları şehirlerimizde ve geçici barınma merkezlerimizde misafir ediyoruz. Dil eğitiminden istihdamına kadar da her türlü çalışmayı yürütüyoruz.

KATAR'A YAPILANLARI DOĞRU BULMUYORUZ 

Suriye'nin ve Irak'ın toprak bütünlüklerine etnik dini ve kültürel yapılarına saygılı her adımı atacak ve destekleyeceğiz. Bizi de bu yöndeki girişimlerimize destek verilmesini bekliyoruz. Bu bölgedeki terör sorunu ve insani krizler çözülememişken Körfez'de yeni krizler istemiyor Katar'a yapılanları doğru bulmuyoruz. Katar'ın egemenliğine saygı duyulmalıdır. Kardeş kavgasının kazananı olmaz. Türkiye'nin körfez ülkeleriyle çok yakın dostulk ve kardeşlik bağı vardır. Bölgenin huzuru en az kendimizin ki kadar önemlidir.

Türkiye krizin suhuletle çözülmesi için tüm araçları kullandı. İnşallah bundan sonra da meselenin aklı selim sonuçlanması için tüm elimizden gelenleri yapacağız.

HOLLANDA VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRMEMİŞTİR 

Afrika'da kuraklığa karşı bir an evvel harekete geçilmeli. Bizler bundan önce özellikle müzakerelerin yapıldığı dönemde imzayı attık fakat dönemin Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın bize veridiği bir söz vardı bu söz bizi gelişmiş ülkeler sınıfında değil gelişmekte olan sınıfında olduğumuz için oradaki mali yaptırımların karşılanacağı taahhüdünde bulundular. Bizler de dedik ki eğer bu gerçekleştirilirse parlamentodan geçer aksi takdirde geçmez. Nitekim şu anda parlamentodan geçmemiştir ABD'nin attığı bu adımdan sonra bizim durduğumuz konu Parlamentodan geçmemesi istikametindedir bunu da özellikle belirtmek isterim.

KIBRIS MESELSESİNİN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇABA GÖSTERDİK  

Kıbrıs meselesine de değinmek isityorum. Kıbrıs meselesinin adil ve sürdürülebilir bir şekilde çözüme kavuşturulabilmesi için garantör ülke olan Türkiye büyük çaba göstermiştir. Türkiye daima söz verdiğimiz gibi bir adım önde oldu. Kıbrıs konferansının 28 Haziran'da başlayan ikinci oturumu sonuçsuz kaldı. Türkiye ve Türk tarafının tüm çabaları hak ettiği tavrı görmedi. Sonuçtan büyük bir üzüntü duyuyoruz. Uzun çabalardan sonra geldiğmiz bu tablo iyi niyet parametrelerinin içerisinde çözüm bulunamayacağı ortaya konulmuştur. Şubat 2014 7 maddede mutabık kalınmıştır ancak o maddelerle ilgili de Güney Kıbrıs şu anda ondan da vazgeçmiştir. Unutulmasın ki bu konuda B planı C planı düşünülmeye başlanacaktır.

FİKİR VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ İYİ BİLİRİM 

Öncelikle şunu bilmenizi isterim. Basın mensupları herhalde sınırsız özgürlüğe sahip değildir. Basın mensupları d a suç işler suç işlediği zaman yargı gerekli değerlendirmeleri yapar. Ben şiir okuduğum için cezaevine girmiş olan bir kişiyim. Fikir özgürlüğünü düşünce özgürlüğünü gayet iyi bilirim. Siz benim belediye başkanı iken şiir okuduğumdan dolayı hapse girdiğimi bilmiyorsunuz. Bilseydiniz bu soruyu bana sormazdınız. Fikir özgürlüğü konusunda hassasım. Bu basın mensubu diye tanıdıklarınızın büyük bir çoğunluğu teröre yardım ve yataklık yapan kişilerdir. Yargı değerlendirmesini yapar sonrasında da gereğini yapar. Bu da yargının kararıdır.

SALON TOPLANTISI YAPMAMA İZİN VERİLMEDİ, BU MUDUR ÖZGÜRLÜK  

Aslında arkadaşımın az önce bana yöneltmiş olduğu sorunun bir yerde bu da bir cevabıdır. basın mensuplarını Almanya'da G-20'yi izlemeye akredite etmeyecek kadar önlerini kesen bir anlayış var. Öncelikle bu anlayışı ortadan kaldırmak lazım. Şu anda Almanya'da 3 milyon Türk var. Onlarla bu Almanya seyahatim nedeniyle salon toplantısı yapmak istedim fakat Alman yönetimi eyaletler vs benim burada salon toplantısı yapmama müsade etmediler. Buna tahammül edemediler. Acaba bunu hangi özgürlük anlayışı ile bağdaştıracağız. Eğer özgürlükler dünyasında yaşıyorsak Türkiye Cumhuriyeti'nin halkının yüzde 52 oyunu alarak Cumhurbaşkanı olan bir Cumhurbaşkaın'na Almanya'da bir salonda konuşmasına müsade etmeyenler kusura bakmasınlar özgürlükten bahsedemezler. Şu anda yaşanan benim söylediğim siyasi intihar budur.

BANA İZİN VERİLMEZKEN PKK KANDİLDEN BAĞLANIP KONFERANS YAPABİLİYOR 

Benim buradaki vatandaşlarıma konferansla bile konuşmama müsade edilmezken terör örgütü PKK'nın Kandil'deki elebaşlarının bağlanmasına müsade edilmiştir. Sözde terör örgütünün liderlerinin paçavraları ile polis kordonunda yürüyüşüne izin verenler ne yazık ki meşru derneklere müsade etmiyorlar. Türkiye'de böyle bir yasak yok. Türkiye'de neredeyse 20 günü aştı ana muhalefet partisinin düzenlemiş olduğu sözde bir 'adalet' yürüyüşü yapılıyor. Bu adalet diyenler parti içerisinden başka isimlerin başkan adayı olmasına müsade etmiyor bu tür gariplikler yaşıyoruz.

IRAK'IN BİRLİĞİ VE BÜTÜNLÜĞÜ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR 

Referandum konusunda Barzani'ye söyledim yanlıştır bu. Doğrusu şu anda hangi konumda olduklarını hala bilmiyoru temennim odur ki referandum yapılmadan bundan vazgeçerler. Bundaki direnmeleri onlara kaybettirir diye düşünüyorum. Bizim için Irak'ın birliği beraberliği ve bütünlüğü çok önemlidir.

SURİYE'DE SÖZDE KÜRT DEVLETİNE İZİN VERMEYİZ 

Şunu bir defa bilmeniz lazım. Bizim siyasetimiz kavmiyetçilik üzerine  değildir ırkçılık üzerine hiç değildir. Bizim muhatabımız her zaman insandır. Fakat bizim sınırlarımızda bizi tehdit eden bazı oluşumlar olursa biz bu oluşumlara karşı haddini bildiririz. Eğer Kuzey Suriye'de sözde bir Kürt devleti kurma gayreti olursa biz buna müsaade etmeyiz. Nitekim böyle bir girişim oldu biz bunu durdurduk engelledik. Bundan sonra da buna asla müsaade etmeyiz. Oradan ülkemize olan tehditleri asla affetmeyiz. Nitekim Fırat Kalkanı Harekatı bunun bir ifadesidir. Fırat Kalkanı Harekatı'nda ülkemizi kimler tehdit etmiştir DEAŞ, illegal Kürt örgütü bunlar PYD/YPG'dir bunlar tehdit etmiştir. Bunlara karşı sessiz kalmamız mümkün değildir.

IRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORURSA GÜÇLÜ OLUR 

Anlıyorum sen Irak'ın bölünmesini istiyorsun. Biz Irak'ın bölünmesine müsaade etmeyiz. Siz Irak'ın paramparça olmasını istiyor musunuz biz istemiyoruz. Irak bütünlüğünü korursa güçlü olur. Şu ana kadar Barzani ve onların çalışmalarına en büyük desteği veren hep biz olduk ve şu anda da veriyoruz. Diyoruz ki bölünmeden yana olmayın. Çünkü parçalananda gerek yoktur ama birlikte bereket vardır. Bunu her zaman Sayın Barzani'ye de söyledim gelen bütün yetkililere de söyledim. 

SÖYLEDİĞİNİZ KİŞİ BİR TERÖRİSTTİR 

Teröristleri cezaevlerinden bırakma yetkisi bizim değildir. Türkiye bir hukuk devletidir söylediğiniz kişi de bir teröristtir ve öyle bir terörist ki benim bütün Kürt kardeşlerimi sokağa döküp ondan sonra sokağa döktüğü Kürt kardeşimi de Kürtlere öldürten bir teröristtir. Bu sadece suçlarından bir tanesidir ve buna benzer daha nice suçları vardır. Bizim arkamızda PYD, PKK, YPG vardır gibi meydan okuyan bir kişidir. Şu anda zaten yargıdadır yargı ne karar verirse bizim başımız gözümüz üstündedir.

 

 

star


Keyword : radyo vakit - star -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Erdoğan, New York'ta yeni Türkevi binasının temelini attı
New York'ta yeni Türkevi binasının temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birleşmiş Milletlerin değişen şartlara ayak uydur
Erdoğan'dan referandum, TEOG ve bedelli askerlik açıklaması
Erdoğan, IKBY'nin 25 Eylül'de yapılacak bağımsızlık referandumu kararını değerlendirdi. Erdoğan, 27 Eylül'de yapılacak Milli Güvenlik Kurulu toplantıs
Ben heykelimin yapılmasını istemiyorum
Erdoğan, Belediye Başkanları Toplantısı'nda bazı belediyelerin heykelini yapmasını "Bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Değerli arkadaşlar bu bizim değe
12 Eylül 1980 darbesi: Utancın 37. yılı
1980'deki askeri darbesinin yıl dönümü. 37 yıl önce bugün, Türkiye güne tank sesleriyle uyandı. Seçimle iktidara gelen hükümet devrilmiş, sokaklarda p
Siz Putçuluğa mı, Yoksa Sadece Putun Temsil Ettiği İsme mi Karşısınız?
Resmi ideolojinin çirkin bir heykeller ülkesine dönüştürdüğü Türkiye, son dönemde siyasi yalakalık mantığıyla yeni tür bir çirkinlikle daha yüz yüze!
Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Erdoğan, Kazakistan ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı. Arakanlı Müslümanlar için çok taraflı diplomasi yürüttüklerini kaydeden
Bu İddialar Doğru mu?
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)'nın Arakanlı Müslümanlar için gönderdiği yardımları katliamın sorumlusu olan Myanmar hükümetin
Erdoğan konuştu, Türkiye'ye Arakan vizesi çıktı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Myanmar'ın lideri Aung San Suu Çii ile Arakan için yaptığı telefon görüşmesinin ardından TİKA için bölgeye yardım vizesi çıkt
Hesaplaşma...
Almanya Ürdün’den İncirlik’teki uçak ve askerleri için üs istedi. Personeli için de hukuki ayrıcalık talep etti. Reddedildi. Amman bunu neden yaptı? T
Erdoğan’ın yolu mu Erdoğancılık mı? – 2 –
Bir haberle ortalık yıkılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan'ken Ak Parti’nin Kızılcahamam kampında şöyle demiş: Kız-erkek öğrenci aynı evde kalamaz.
1 - Heniyye: Hamas doğru ve cesur bir karar almıştır
2 - Kıymetimiz kametimizden gelir
3 - Barzani vazgeçse de vazgeçmese de...
4 - 200 fanatik Yahudi'den Mescid-i Aksa'ya baskın
5 - Barzanî’ye ‘Açık Mektubum’dur


Abdullah Yıldız

Okullar Açıldı… Şeytanî Tuzaklara Dikkat!

19/09/2017 - 14:39

Abdullah Yıldız
Ahmet Anapalı
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmet Kekeç
Ahmed Kalkan
Ahmet Mercan
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Beşir Eryarsoy
Ceren Kenar
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Ersoy Dede
Fatma Tuncer
Hamdi Akan
Hayrettin Karaman
Hamza Er
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hikmet Ertürk
Hüseyin Alan
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Gülerce
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kenan Alpay
Kemal Öztürk
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa Armağan
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Osman Coşkun
Ramazan Kayan
Selahaddin E. Çakırgil
Sevtap Mendi
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yavuz Bahadıroğlu
Yakup Döğer
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat