Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Fussilet - 33. Allah`a davet eden, dürüst ve erdemli davranan ve "Ellbette ben kayıtsız şartsız Allah`a teslim olanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kim olabilir?
* Vahdet * Haberin var mı? * Mehmet Akif Ersoy / Küfe * Cümle Haramlar Partisi (1) * New York HAHAM'I engelli çocukların parasını çalmış * Olay yorgunu Türkiye * Masa fazla kalabalık! * Erdoğan: Daha büyük senaryo devrede * 2. kapıyı ABD engelledi * ‘Beşerî kanun adına değil, Allah adına’ nikâh

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 124857
Toplam 392948724
En Fazla 606285
Ortalama 153077
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

Sisi ve Kılıçdaroğlu’na o sözleri söyleten kim?

Önce teröre destek veriyor de. Sonra baskı altına al. Ardından beraberindeki ülkelerle birlikte abluka uygula, köşeye sıkıştır. 12 milyar dolarlık silah alımına razı et. Teröre destek de, İran’la ilişkiler de, Suudi hassasiyeti de buhar olsun. Katar’a yapılan budur!
2017-10-18 - 10:36

Sisi ve Kılıçdaroğlu’na o sözleri söyleten kim? “Sıra sana da gelecek Türkiye” dedirten kim?

 

Önce teröre destek veriyor de. Sonra baskı altına al. Ardından beraberindeki ülkelerle birlikte abluka uygula, köşeye sıkıştır. 12 milyar dolarlık silah alımına razı et. Teröre destek de, İran’la ilişkiler de, Suudi hassasiyeti de buhar olsun. Katar’a yapılan budur! Önce şantaj yap, sonra tehdit et, çaresiz bırak, ardından 12 milyar dolarına el koy.

Terör meselesi de, DEAŞ meselesi de, İran meselesi de budurTerör büyüklerin kırbacıdır. Terör, ABD’nin, Batı’nın bizim ülkelerimize, zihinlerimize soktuğu bir hançerdir, bir işgal gücüdür, bir zihinsel iğfaldir. El Kaide de, DEAŞ da “içeriden işgal”in uzantıları olarak kullanılmıştır, kullanılmaktadır. Birer Truva Atı’dırlar.

Yarın bir başka ülke hedef seçildiğinde…

Yarın bir başka ülke hedef seçildiğinde DEAŞ unutturulacak, hiçbirimizin aklına bile gelmeyecek. Yeni ve çok tehlikeli örgütleröne çıkarılacak. Hepsi CIA karargâhlarında kurgulanmış, teşkilatlandırılmış, silahlandırılmış, eğitilmiş azılı teröristler bir Müslüman ülkeye musallat edilecek. Batı’ya meydan okuyacak, asıp kesecek, turistlere saldıracak. Tarihi eserleri yıkacak, sivil katliamlar yapacak. Bırakın Batı kamuoyunu, Müslüman sokaklar bile bu yeni örgütlerin dehşetine kapılacak.

Ardından ne olacak, biliyor musunuz? O ülke istikrarsızlaşacak. Yavaş yavaş ABD ve diğer işgal güçleri belli bölgelere girecek. Ülkenin direnecek, kendini toparlayacak hali kalmayacak. Merkez yönetim çökecek, etnik ve mezhep kimliklerine göre yeni iktidar alanları oluşacak. Birkaç yıl böyle gidecek, ardından o ülke için hazırlanan harita devreye girecek. Oyun bu, hep böyle olmuştur!

Daha kaç kez yanılacağız?

Asla unutmayın; onların her ülke için örgütleri ya kurulmuştur, ya kilitli kasalarda hazırdır. Onların hangi ülkede, kimleri, ne tür ihanetler için harekete geçirecekleri şimdiden bellidir. Türkiye’de kimler üzerine oyun kuracakları bellidir. Irak’ta öyle olmadı mı, Suriye’de böyle olmadı mı? Afganistan’da böyle olmadı mı? Senaryolar, haritalar, örgütler ihanet çevreleri üzerinden denenen senaryoların hepsi birbirinin aynısı ya da devamı değil mi?

Daha kaç kez yanılacağız? Kaç ülkeyi daha feda edeceğiz? Kaç milyon insanı daha kurban edeceğiz? Onların savaşı için daha ne kadar öleceğiz? Onların arsızlığı, şımarıklığı, kibri, ihtirası, açgözlülüğü için daha hangi senaryolara teslim olacağız?

Peki Suudi Arabistan ne kadar haraç verdi?

Bu coğrafya bir Haçlı istilası yaşıyor, gözlerimizi açalım. Hangi dille, hangi formatla, hangi paketle sunulursa sunulsun, bütün öneriler, programlar, projeler güvenlik eksenli ve o Haçlı istila projesinin bir parçasıdır. Ve bu büyük senaryo bizim basiretsizliklerimiz, zaaflarımız üzerinden yürütülmektedir.

Katar 12 milyar dolar haraç vermiş? Peki S. Arabistan ne kadar haraç verdi? Yüz milyar dolar haraç vermedi mi? Adı üstünde silah anlaşması! Nasılsa Suudiler İran tehdidi altında. Nasılsa Yemen’den Mekke’ye füzeler atılıyor. Nasılsa bütün Basra Körfezi İran tarafından tehdit ediliyor. Tehditleri de soygunu da kurgulayan aynı çevreler, aynı ülkelerdir. Doğruları da yanlışları da şekillendiren, hepimizi bir tarafı seçmek zorunda bırakan aynı merkezledir.

Sisi’ye ve Kılıçdaroğlu’na o sözleri söyleten kim?

Mısır cunta lideri Sisi, “Katar’a uygulanan abluka Türkiye’ye de uygulansın” demiş! Bir katliam üzerine iktidar kuran, Mısır halkının tarihi özgürlük mücadelesinin en büyük düşmanı Sisi’yi kimse ciddiye almaz. O, Suudi vesayetinde bir darbecidir ama bu sözü ona söyletenler var. Bu sözleri ülke ülke dolaştırıp hedef ülkeleri yönlendirenler var. Kimlere ne tür sözler söyletilmesi gerektiğini belirleyenler var.

Bizde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması ile Sisi’nin açıklaması arasında paralellikler var. Katar’a abluka kararı alınır alınmaz Kılıçdaroğlu’na hemen İhvan ve Rabia açıklaması yaptırdılar.  İhvan ve Hamas’ın terör listesine alınması gerekiyormuş!

“Sıra sana da gelecek Türkiye” dedirttiler ona!

Açıklamanın zamanlaması şudur: “Türkiye sıra sana da gelecek”demektedir birisi ve tehdit Kılıçdaroğlu üzerinden duyurulmaktadır. Türkiye’de Kılıçdaroğlu üzerinden servis ettikleri bu söylemin daha önce içerideki sahibi FETÖ’ydüMİT TIR’larıtamamen Türkiye DEAŞ’a destek veriyor tezini için tezgâhlanmıştı. Bu tezi işleyenler o dönemler PKK‘ya silah aktarıyordu, aynı trafik içerideki ortaklarla hâlâ devam ediyor!

Kılıçdaroğlu’nun en büyük korkusu

Şimdi aynı Kılıçdaroğlu, MİT TIR’ları meselesinde yollara düştü. Türkiye-DEAŞ eşleştirmesi için servis edilen CIA paketi başarısız olunca, ilişki deşifre olunca bence Kılıçdaroğlu’nu bir korku sardıÇünkü işin nerelere uzanacağını gördü. CHP-FETÖ bağlantı noktaları, kesişme noktaları çözüldükçe çok daha kirli işler ortaya saçılacaktır.

CHP’nin Dahlan’ları ortaya çıkacaktır. Hangi çokuluslu ihaleye talip olunduğu ortaya saçılacaktır. 15 Temmuz ortaklığı, yeni 15 Temmuz’lar proje ortaklıkları deşifre olacaktır. Bence Kılıçdaroğlu’nun en büyük korkusu, CHP’yi soktuğu bu çokuluslu ihale sürecinin altında kalma ihtimalidir.

O para ilişkisi, o suikast ilişkisi deşifre olacak…

Birleşik Arap EmirlikleriMahmud Dahlan gibi adamlar ABD ve İsrail istihbaratının bölgesel dizayn operasyonunun kirli aparatlarıdır. Yaser Arafat’ın ölümünden Gazze katliamlarına, Türkiye’de 15 Temmuz finansmanından, Katar krizine, PKK’nın yemlenmesinden Suriye’nin parçalanmasına kadar birçok konuda kirli işler yürütürler.

Bu çevreler 15 Temmuz’da FETÖ ile ortak hareket etmiştir. Zamanla aralarındaki para ilişkileri de, suikast teşebbüsü ilişkileri de  deşifre olacaktır ya da bu bağlantılar birileri tarafından sızdırılacaktır.

Peki bu çevrelerin söylemleriyleajandalarıyla CHP’li ve Kılıçdaroğlu’nu buluşturan nedir? Bu nasıl bir söylem ve eylem birliğidir? FETÖ üzerinden başarılamayan 15 Temmuz bu sefer CHP üzerinden yeni bir planla mı denenecek? Daha net ifade edelim: BAE, Dahlan gibi kirli odaklarla Türkiye gündemli bir ilişki kurulmuş mudur?

PYD’nin içerideki koruyucusu gibi..

Sisi’ye o sözü kim söylettiyse Kılıçdaroğlu’na da o açıklamaları onlar yaptırıyor!

Katar üzerinden nasıl bir tezgâh kurulduysa Türkiye’ye karşı da aynı tezgâh kurulmak isteniyor. Bu sefer içerideki ortak değişti. FETÖ zayıfladı, o boşluğu CHP dolduruyor. Dikkat ederseniz CHP yönetimi, PKK, DHKP-C’ye hiçbir şekilde tavır almıyor, PYD’nin adeta Türkiye’deki koruyucusu gibi hareket ediyor.

Neden? Çünkü bunlar ABD güdümünde, Suriye’yi parçalamakla yükümlü. Çünkü bunlar FETÖ ile aynı kaynaktan besleniyor, efendileri aynı. Çünkü bunlar bütün coğrafyaya yönelen büyük istilanın öncü güçleri.

CHP’nin artık milli tarafı kalmamıştır!

Çünkü bunlar daha sonra Türkiye’nin haritasını değiştirmek için harekete geçirilecekİşte o zaman CHP’ye de yeni roller verilecek. İşte o zaman CHP ile bu örgütler arasındaki dayanışmayıdaha net göreceğiz.

Bu açıdan CHP’nin milli tarafı kalmamıştırCIA operasyon gücü FETÖ ile iş tutmuştur. 15 Temmuz sonrası FETÖ’nin temsilcisi olmuştur. Tearöre karşı açık tavır koyamamıştır. Daha vahimi CHP bölgeyi yakıp yıkmaya yönelik küresel işgal fırtınasında işbirliği yapmak istediğine dair niyetlerini açık etmiştir. Kılıçdaroğlu’nun Katar krizi ile aynı anda, Sisi ile aynı cümleleri kullanması “bu ihaleyi bize verin” çağrısıdır.

Meselenin özeti şudur: Türkiye’de ve bölgede, muhalif çevreler, siyasi partiler hızla gayri milli zemine çekiliyorçokuluslu operasyonların parçası haline getiriliyor. Bu meşru siyasi yapılar terör örgütleriyle yan yana. Belli bir dayanışma ilişkisine sokuluyor. Bu ortaklıklar üzerinden ülkelere yönelik istikrarsızlık, iç işgal ve parçalama senaryoları uygulanıyor.

CHP-FETÖ ilişkisinden daha çok şey çıkacak

CHP’nin FETÖ ve PKK-DHKP-C gibi yapılarla arasına mesafe koyamaması hatta onların etki alanına kapılması Türkiye için büyük tehdit oluşturuyor. Mesele bur ulusal güvenlik tehlikesine, bir dış tehdit meselesine dönüyor. Dahası, CHP’nin bununla da yetinmeyip, ülke dışı operasyonel çevrelerle yakınlaşması tehlikeyi alabildiğine büyütüyor. Bence CHP’de karar vericilerin bu tehlikeyi samimiyetle dikkate almaları lazım.

CHP-FETÖ ilişkisini çözdükçe çok şey çıkacak. CHP terör örgütleri ilişkisinden yabancı istihbarat ilişkilerine, BAE’nin paralı operasyonlarına, suikast planlarına kadar…

Bence Kılıçdaroğlu, Ortadoğu’nun örgütler bataklığı içine sürüklendi ama ne kadar farkında bilmiyorum. Umarım görür ve bunun nasıl korkutucu bir mesele olduğunu anlar! Yoksa CHP’yi bir yabancı örgüte, bir dış tehdide, bir ulusal güvenlik meselesine dönüştürmekle tarihe geçecek.

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - ibrahim karagül - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Din de Merkez Kim? Pavlus mu İsa mı?
Pavlus’un İsa anlayışını incelerken mutlaka üzerinde durulması gereken son bir nokta da Pavlus tarafından geliştirilen dinsel gelenekte kimin izlenece
Müsait Zamanlar Müslümanlığı!
Çocukların eğitim-okul giderleri ve taksitlerine yetişebilirsek........ Ev, Arsa, İşyeri, Kooperatif için ödemelerimiz yoksa....... Arabanın tak
Bin yıllık hesaplaşma bu ve biz kazanacağız
Vize skandalı ABD’nin bütün kirli hesaplarını deşifre etti. FET֒nün başarısız olması, ABD ile bağlantılarının açığa çıkması, Fırat Kalkanı’ndan sonra
Türkiye-İran ilişkilerinde yeni dönem
İran Meclis Başkanlığı Hukuk Danışmanı Musa Rıza Serveti, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın
Irka ve kavmiyete dayalı bağımsızlık
İslam ülkelerinde ve diğer ülkelerde, din, inanç ve etnik aidiyet bakımından ülke çoğunluğunu teşkil eden halk gibi vatandaş oldukları, hak ve özgür
Referandum kararının sırrı Erdoğan-Trump görüşmesindeydi...
Ortadoğu’da hiçbir istihbarat servisini uyku tutmadığından emin olabilirsiniz. Mesainin geleneksel yoğunluğundan değil, bin neden bulup yine de ikna o
Utanmak…
ABD’de yaşanan ve onlarca kişinin ölümü ve yüzlercesinin de yaralanmasıyla neticelenen son “terör” eyleminin bireysel bir çılgınlığın meyvası olduğu f
Las Vegas, Katalonya, Erbil...
Eski Kutsal Roma İmparatoru 5’inci Charles’ın şöyle bir sözü var: “Tanrıyla İspanyolca, kadınlarla İtalyanca, erkeklerle Fransızca ve atımla Almanca k
Bunların hepsi sizin başınıza da gelecek!
Bizim ülkelerimizi teröre boğanlar, kitlesel kıyımlar yapanlar, gün gelecek aynı terörün kendi ülkelerini de vuracağını, aynı kıyımların kendi ülkeler
Şahit olanlar, Ulucanlar'daki idamları bir ömür unutamadı
Mekân, Cumhuriyet tarihinin unutulmaz olaylarına ev sahipliği yapması ve adı tarihe kazınmış pek çok ismi ağırlaması bakımından önemli. Yaşayışı, inan
1 - Erdoğan: Daha büyük senaryo devrede
2 - ‘Beşerî kanun adına değil, Allah adına’ nikâh
3 - Olay yorgunu Türkiye
4 - Masa fazla kalabalık!
5 - New York HAHAM'I engelli çocukların parasını çalmış
6 - Mehmet Akif Ersoy / Küfe


Abdullah Yıldız

İmam Hatipler: Geleneğimiz ve Geleceğimiz

17/10/2017 - 13:25

Abdullah Yıldız
Ahmet Anapalı
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmet Kekeç
Ahmed Kalkan
Ahmet Mercan
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Beşir Eryarsoy
Ceren Kenar
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Ersoy Dede
Fatma Tuncer
Hamdi Akan
Hayrettin Karaman
Hamza Er
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hikmet Ertürk
Hüseyin Alan
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Gülerce
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kenan Alpay
Kemal Öztürk
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa Armağan
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Osman Coşkun
Ramazan Kayan
Selahaddin E. Çakırgil
Sevtap Mendi
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yavuz Bahadıroğlu
Yakup Döğer
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat